Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

Gardenarium 20:04, 19 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
finka napisał(a)




Jak nic to mi przypomina piękny Ogród Beth Chatto

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:08, 19 maj 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oj coś czuję, że jakiś nalot będzie w szkółce I ogrodzie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 21:06, 19 maj 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Hihihih mnie sie tez odrazu to zdjęcie z Beth skojarzyło
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Joku 21:20, 19 maj 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12052
Nie miałam takich szczegółowych skojarzeń, ale jakiś angielski nastrój krążył w powietrzu...,
Pamiętam podobny ogród z domem i dużym drzewem prezentowany w " Świecie Ogrodów" przed laty w naszej tv. Podoba mi się twój ogród.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Lidka 12:13, 20 maj 2011

Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 211
Gdy patrzyłam na Twoje zdjęcia z majową zimą,pomyślałamże u nas było identycznie No i co widzę ? Kamieniec Ząbkowicki! Toż to rzut beretem.
Oj krygujesz się ,krygujesz.jakie tam "szewc bez butów"...
____________________
Pozdrawiam Lidka - w sowim ogrodzie
finka 23:40, 20 maj 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Ojej, dzięki za takie porównania, to miłe, i bardzo mobilizujące...u Beth jest cudnie, nie widziałam tego ogrodu, bo słabo buszuję w internecie. Moja strona wciąż w budowie już 3 miesiąc...może się doczekam do lata.

Szkoda, że orzech na jednym ze zdjęć nie ma liści, ogród wyglądałby wtedy pełniej, miałby jakieś tło...

A jeśli chodzi o szkółkę, to jest nieduża. 4 rok od założenia, a punkt sprzedaży roślin o rok starszy. W produkcji krzewy i drzewa iglaste, trochę "liściaków" i od 3 lat byliny. Głównie byliny na rabaty,( w mniejszym stopniu na skalniaki), Szałwia, Gailardia, Lawenda, Lobelia, Penstemon, Dzwonki, Floksy wiechowate, Goździki brodate, Jeżówki, Rudbekia, Rozchodniki (kilka odmian),Ostróżki (6 odmian) Nachyłek i wiele innych.
Ciągle się rozwijamy i cieszymy się, że nasze rośliny znajdują uznanie klientów. Byliny robimy w większych doniczkach od 0,8 l do 1,5 a nawet 2 l.

Lidko, widzę, że mieszkasz całkiem blisko...gratuluję powrotu na wieś. Ja jestem rodowitą wrocławianką, przemieszkałam w mieście 26 lat, i za nic nie chciałabym już tam wrócić. Ale czasem brakuje mi miasta, a zwłaszcza letnich ciepłych wieczorów...i miejskiego zapachu o tej porze roku właśnie wieczorami. A dzisiaj gdy jechałam po sadzonki do Wrocka, to tak mnie urzekł zapach Robinii, że żal było okno zamykać w aucie. Pachną na całych Krzykach...

Uwielbiam wiosnę bo jestem wiosenną dziewczyną...hihi, ale taką wczesnowiosenną...

W moim ogrodzie oszałamiają teraz zapachem: Lilak meyera 'Palibin', Viola 'Rebecca', i Wawrzynek Burkwooda.



Lilak meyera a pod nim bratki 'Rebecca', świetnie zimują.



i Wawrzynek Burkwooda. Jest pięknym krzewem ale jego dużą wadą jest bardzo kruche drewno, łatwo się łamie pod ciężarem dużych gałęzi. Mój jest już połową pierwotnego krzewu. Od strony ławki w zasadzie go nie ma.

Udanego weekendu. Ja będę się wylegiwać w moim ulubionym hamaku...po intensywnych 2 tygodniach pracy...

Pozdrawiam wszystkich

____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 23:40, 02 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Oj nie było mnie trochę...nadrabiałam zaległości firmowe...powstał w międzyczasie przedogródek u koleżanki, może zamieszczę kilka zdjęć...

a u mnie wiosna w pełni...kwitnie łubin, który wędruje po ogrodzie i tam gdzie wyjdzie tam akurat w danym roku rośnie. Nie wyrywam, z resztą tak samo jak drobnych bratków.
W tym tygodniu wreszcie zrobiłam zdjęcia Rhododendronom...prawie bym przegapiła, bo już niektóre przekwitają, np. 'Helsinki University' czy 'Hachman's Charmant'. Więc wrzutka mała tego co jeszcze w pełni oraz obrazki z ogrodu rodziców (teściów):






powyżej u rodziców

a teraz u mnie


____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 23:48, 02 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
na pozostałych rabatach też już widać więcej...byliny pomału zapełniają puste placki. Eremurus w pełni kwitnienia a żółty buk (odmiana zwisająca) jeszcze ma piękne liście. Muszę go stąd zabrać, bo słońce co roku przypala mu listki. Na tym miejscu jest dwa lata.





rabata z bylinowymi clematisami, wytworzyła się spora zielona masa, są już pierwsze pąki kwiatowe




czosnek katawbijski (jeden z ulubionych)

____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
monteverde 00:02, 03 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
uwielbiam wszystkie rh z ciemnym oczkiem, właśnie Charmant, Cassate, Calsap, Kokardie) buk śliczny, pustynnik, a czosnek znam karatawski, a różanecznik katawbijski) śliczne nasadzenia)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
finka 00:11, 03 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
tak tak masz rację, zmęczeniowe przejęzyczenie...oczywiście że karatawski ....a to dlatego, że o rhodo pisałam i myślałam i nagle z tym czosnkiem mi się zdjęcie nawinęło do wstawienia.

dzięki Monteverde za korektę
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies