Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

Niage 23:13, 17 cze 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
Cieszę się, że wracasz do zdrowia
Ogród przepiękny, świetne zaprojektowane nasadzenia, baaaaaardzo mi się podoba. Chciałabym mieć taki ogród
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Pwl 01:01, 18 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Primula vialii tak mi się u Ciebie spodobał że już kupiłem nasiona chyba nie jest bardzo wymagający? Pięknie u Ciebie zakwitł cudo
____________________
paweł
monteverde 01:09, 18 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
masz racje Paweł jest super, Finka mam pytanie, teraz dwa razy pod rząd kupowałam u Królika cebulki irysów miniaturowych po 10 sztuk i nic mi nie wzeszło, pogniły, czemu?
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
monteverde 01:15, 18 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
miniaturowa Stiletto ma podobne w kolorze kwiatki
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Pwl 07:54, 18 cze 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
monteverde napisał(a)
masz racje Paweł jest super, Finka mam pytanie, teraz dwa razy pod rząd kupowałam u Królika cebulki irysów miniaturowych po 10 sztuk i nic mi nie wzeszło, pogniły, czemu?


ja wiem akurat więc odpowiem tez sam przypadek miałem .. za głęboko wsadziłaś. to bardzo
ważna rzecz z irysami. jeśli będą chociaż odrobinę za głęboko to albo zgniją albo w ogóle nie będą kwitły.
____________________
paweł
hanka_andrus 09:09, 18 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pawełku,dzięki,już teraz wiem czemu moje irysy nie kwitną chociaż zielone liście wypuszczają.Poprawię się z nasadzeniem w przyszłości.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Danusza 09:16, 18 cze 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192
witam ciesze się z wizyty tutaj takiej ilości tulipanów pozazdrościć najwięcej z pokazanych piękne okazy, przejście po ogrodzie to czysta przyjemność
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
monteverde 15:34, 18 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
Pawel nie wsadzałam głęboko, widać było końcówki cebulek i co jeszcze, te łupinki same powychodziły na wierzch jakby je ktoś wyłuskał) myślę, że to może nie ta pora? Finka napisz coś)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
finka 17:59, 18 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
kłącza irysów powinny być rzeczywiście tuż pod ziemią a w miarę upływu czasu same będą wychodziły z ziemi. Być może jest problem z podłożem. Kosaćce nie lubią ziemi ciężkiej, gliniastej, zastoisk wody (opadowej lub z podlewania). Mogło się tak zdarzyć, że kłącza były czymś zainfekowane i podlewanie po posadzeniu tylko "uruchomiły" proces gnilny.

Pora w sumie dobra, bo teraz można powoli zaczynać dzielenie kłączy, ale częściej robi się to gdy liście już zaczynają obumierać (sierpień).

Tylko Monteverde o jaki łupinki chodzi? może my nie o tych irysach mówimy?

nawiasem mówiąc mam złe doświadczenia z materiałem od tej firmy. sza.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 18:03, 18 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
pokojarzyłam fakty ...chodzi o Irysy żyłkowane Iris reticulata. Cóż widać choroba odcisnęła mi jakieś piętno w mózgu..(haha). Te irysy sadzimy niezbyt głęboko 5 - 7 cm wystarczy. A kiedy one zgniły? Po zimie? Czy teraz?
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies