Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zielony Punkt - ogród Finki

Pokaż wątki Pokaż posty

Zielony Punkt - ogród Finki

myszorek 22:59, 21 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 1772
No, aaale zdjęcia, ten pustynnik Ci uschnie z rozpaczy za mną, zobaczysz;rozumiem, ze kiedyś będziesz jechać do Warszawy? Przyjedz, rozłożysz u mnie na podwórku kramik
Wspaniałe masz te sadzonki, wspaniałe.A masz w ogrodzie ostrogowiec? Widziałam u koleżanki(na zdjęciu) i też już płaczę za nim. Na dodatek mój mąż zachorował...na chorobę, która zwie się wiąz wredei, a ja nie wiem nawet, gdzie mam go upchać.Same zgryzoty Mówię Ci
Chyba dostałam słowotoku, idę się zamknąć
____________________
ogród zmyślony
finka 23:50, 21 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
mam Myszorku Ostrogowca ale tylko mam w ogrodzie. Nie wszystko niestety co na rabatkach to w sprzedaży, ale się staram. Ostrogowca dostałam kiedyś od mojego lekarza i tak już został. Co do kramiku...no fajnie byłoby pohandlować w Warszawie. U nas na Dolnym Śląsku ceny tak nieziemsko zaniżają na rośliny, że szkoda mówić. Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje, ale zawsze tak było, że w tym regionie kraju najtańsze sadzonki.

wybieram się z pewnością na Zieleń...jak co roku z resztą...rekreacyjnie...

Monteverde, czasem irysom schodzą łuski już na etapie sprzedaży. Nie powinno to umniejszyć im wigoru kiełkowania. Może w ogóle cebulki były zbyt mocno przesuszone...lub jakieś stare, trudno mi powiedzieć. Czy te reklamowane też takie przyszły? A może ta odmiana jakaś ferelna. Pamiętam, że podobne Iris danfordiae (żółte) okropnie źle wschodzą. Sadziłam po 20 cebul i wychodziły 3-4 szt. Na dodatek jak już żółte kwiatki wyszły to coś je zżarło.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 23:56, 21 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
te lilie to jakieś mieszańce azjatyckie, kwitną dość wcześnie...nie pamiętam nazwy.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
monteverde 00:59, 22 cze 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
z 2 dostawy z 10 cebulek 1 wzeszła, a z reszta to samo, tak i w pozostałych 3 donicach, zdjęcia wkleiłam paczek na moim wątku)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Danusza 20:33, 22 cze 2011


Dołączył: 30 wrz 2010
Posty: 2192



dzisiejsza sesja...




ładna aranżacja
____________________
pozdrawiam Danusza - Ogród Danuszy - odsłona 2 - Wizytowka - Ogród Danuszy
alinak 20:46, 22 cze 2011


Dołączył: 31 sie 2010
Posty: 7524
Danusiu u was ciepły klimat ,to i sadzoneczki się udają ,a jak się wszystkie udają ........to ceny spadają.może sie wreszcie na tą osławioną wystawę wybiorę
____________________
zapraszam do ogrodu u stóp klasztoru- pozdrawiam Alina ++wizytówka ++przebudowa przedogródka ++OGRÓD U STóP KLASZTORU CZ.II ++-http://ogrodustopklasztoru.blogspot.com/?spref=fb
Pszczelarnia 16:36, 27 cze 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dzień Dobry, jako rodowita dolnoślązaczka (wrocławianka nawet), co wybyła na wieś kłodzką weszłam, żeby się przywitać. Pięknie. Mniam! A gdzie jest punkt sprzedaży? Po drodze z Wrocka do Kłodzka? Bo ja głównie ostatnio to byliny w olbrzymich ilościach zakupuję..... . Ile lat ma Twój ogród, bo jakoś nie doczytałam (z wrażenia). Wspomniany tu angielski ogród Chatto to mój faworyt, widziałam już podobny -oczywiście w szkielecie - w Radkowie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
finka 22:56, 28 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
Ewo, ten radkowski to moich przyjaciół, również szkółkarzy...zapalonych ogrodników tak jak ja i mój M.
A my jesteśmy po drodze 3 km od "8". Za Ząbkowicami jest wieś Braszowice i tam trzeba skręcić w lewo (jadąc w stronę Kłodzka). Zobacz na zakładce 'Mapa Ogrodów'.... Więc zapraszam....bylin u nas sporo, i trawy ozdobne, miałam też duży wybór paproci, ale w tym roku oberwały. Pochwal się swoim kawałkiem zieleni.
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 22:58, 28 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
A...mój ogród ma różnie od 13 do 5 lat. Zależy, który kawałek....
____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
finka 23:14, 28 cze 2011


Dołączył: 05 maj 2011
Posty: 1502
A teraz trochę smutków....

Cisza u mnie od kilku dni...pisać się nie chciało, bo serce się kroi. W piątek wieczorem o 21:30 przez Strąkową przeszło gradobicie. Siwy dym jak mówią, świata nie było widać, tak waliło. Dzieci ze strachu pod kołdrami...a ja z przerażenia oczy wywalałam. I niby te kulki nie takie wielkie, ale z jaką siłą!

Trwało to może 40 minut. Pioruny i grad, wiatr i potem ściana deszczu. Rynny się pozatykały, podwórko całe w wodzie. Wiele tu przeżyłam (powodzie), ale nie gradobicia.
Bałam się pójść na szkółkę...tyle tam bylin. I liściastych krzewów. Ucierpiały hortensje (Annabelki i Unique), ostróżki, rozchodniki olbrzymie, gaillardie, naparstnice, rudbekia cała posiekana, Lobelie, Floksy wiechowate nawet młode sadzonki gaultherii. I wiele innych mniej lub bardziej. Szkoda mówić.

Kiepski rok. Najpierw w maju zima przez 3 dni -7, potem nie lepiej i śnieg, a teraz grad. W polu na pszenicy też trochę strat. W ogrodzie również, u mamy kilka domów dalej wybiło ogórki i pomidory (mama prowadzi warzywnik, my już z racji braku czasu nie), zielone borówki pod krzakiem.

U mnie w ogrodzie również trochę strat. Lilie znów oberwały ( najpierw maj, teraz to), funkie sieczka, róże kwiaty też, ale nie wszystkie i hortensja aspera. Moje piękne begonie, te które nie były pod daszkiem również posiekane, i pelargonie rabatowe i zwisające. Wszystko inne się jakoś regeneruje. M. wczoraj latał z opryskiwaczem Asahi i Switch i pewnie coś tam jeszcze, bo zaraz przez te uszkodzenia gotowa wejść szara panna (czyli tak nazywana przeze mnie szara pleśń). Asahi jako regulator wzrostu, żeby pobudzić wzrost nowych liści. Poszedł też od razu nawóz.

Przez to wszystko nie chce mi się jechać na urlop. Mam nadzieję, że jak wrócę, to wszystko będzie już "urośnięte".

Ale uszy do góry...co nas nie zniszczy to nas wzmocni....

No!


____________________
Marta /Finka/ Zielony Punkt - ogród Finki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies