Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 21:58, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Gardenarium napisał(a)
Mnie się wysiewają co roku.


Dana, i ja mam nadzieje ze i u mnie bedzie im dobrze, biale z checia powitam
____________________
Bawarka
Kasiek 21:59, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Margerytka40 napisał(a)



Jak pięknie


Margerytko, dziekuje slicznie
____________________
Bawarka
Kasiek 22:04, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
April napisał(a)
Zaczęłam oglądać od tyłu, myślałam że to foty z Chelsea.
Pięknie masz.
Wracam do fotek


Aprilku, komplement bardzo mily, ale moj ogrod nijak nie dorownuje tym w wielkim swiecie I dobrze, bo jest moj, tworzony troche nieporadnie ale z miloscia
Milego ogladania,
Dziekuje
____________________
Bawarka
Kasiek 22:07, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Alija napisał(a)
Twoje piwonie boskie po prostu, zresztą wszystko masz piękne.
Duecik z niebieską czarnuszką zachwycający. Biała czarnuszka cudna, mnie kojarzy się ze strojem panny młodej.


Alijko, dokladnie tak, to koronkowy welon panny mlodej, to skromnosc i delikatnosc mlodej dziewczyny. To piekno i zdziwienie. Taka mgla.
Dziekuje za komplement
____________________
Bawarka
Kasiek 22:18, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Kasiapod napisał(a)

Kasiu piwonie kupiłam i nie wiem jaka odmiana, a co ciekawe przesadziłam je na jesień i o dziwo pączaki mają. Czekam jakie będa miały kwiatuchy, z tego co widać na jednym krzaczku powinno być 5 szt, a na drugim niestety tylko 2, ale ciesze się z tego Mówisz, że połączenie piwoni obojętnie jaki kolor pasuje z czosnkami. Ja u siebie jeszcze nie mam czosnków, ale na jesień napewno będą pierwsze na mojej liście zakupów. Twoje kompozycje ogrodowe są moim marzeniem


Kasia, skoro juz maja paczki, oznacza to ze dobrze je posadzilas,i to tyle sztuk, brawo
Tak, ja piwonie widze z polaczeniu z czosnkami, i to polaczenie zrobie juz jesienia. Musze kupic duzo czosnkow, one naprawde robia dobra robote w ogrodzie, obojetnie z jakimi roslinami. Wyobrazasz sobie kule czosnkow wsadzone w np. zywoplot bukszpanowy? Mocno fioletowe kule lezace na bukszpanie Bajka
Kasia, dziekuje, to mile z Twojej strony...To jak plaster miodu
____________________
Bawarka
Kasiek 22:19, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
ewsyg napisał(a)


Kasiu, masz ardzo dobre serduszko


Ewus, kocham piwonie, a mowia ze milosc to w sercu sie znajduje...?
____________________
Bawarka
Kasiek 22:24, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
ewsyg napisał(a)
Kasiu, przyroda u Ciebie pędzi, masz już nawet truskawki i poziomki. Ja też bardzo lubię białe jarzmianki. . Niestety ślimaki też je lubią.Na szczęście troszkę zostało i może się odrodzi. Piękne masz roślinki i bardzo ładnie je pokazujesz.

Pozdrawiam


Nie wiem, moze zalezy to od odmiany, moze od slimakow? Moich nie jedza. I lepiej zeby nie jadly, bo wyrzuce je z ogrodu na sam koniec swiata. Slimaki, nie jarzmianki
Biale sa cudne, rozowe tez, inne, oczywiscie, ale biale, najpiekniej odbijaja swiatlo i swietnie wygladaja na tle innych roslin, nie mowiac juz o antrazytowym murze
Odrodza sie, i tego Ci zycze
Dziekuje
____________________
Bawarka
Kasiek 22:25, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Mgduska napisał(a)
U mnie ślimaki nie jedzą jarzmianek. Mam wrażenie, że one w każdym ogrodzie lubią co innego, bo co rusz słyszę, że jedzą rośliny, których u mnie nie tykają.


Tez odnosze takie wrazenie.
____________________
Bawarka
Kasiek 22:31, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
ElzbietaFranka napisał(a)



Jarzmianki mam ich kilka czerwone, białe i chyba różowa ale czekam az zakwitnie.
Nie wiedziałam Kasiu,, że można z nasion jarzmianki rozmnażać. Może i ja w tym roku zb do ire nasiona. Jedna jest tak piękna.

Kasiu oglądam i podziwiam.


Ela, tak, wczesna wiosna. Fakt ze nie wszystkie mi wzeszly, ale wiekszosc tak. I to mnie cieszy, tutaj jarzmianki, taka malutka doniczka sporo kosztuje. Ostatnio ogladalam inna odmiane; cena 11 euro. 10 centymetrow jarzmianki, jedna lodyzka.

Takze zbieraj nasiona, bedziemy siac i siac Ale, z tego co sie orientuje, one moga nie powielac cech matki.

To nic. Ojciec czasem tez jest przystojny

____________________
Bawarka
Kasiek 22:49, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
ElzbietaFranka napisał(a)



Kasiu czytałam o perturbacjach że sroka. Mam przed budynkiem dużego świerka i tam srokibzbudowalybjuz 3 gniazda. To skrzeczenie mnie przeraża.
One nie siedzą w tych gniazdach okazuje się, że te cwane ptaki budują gniazda dla innych ptakow. Te ptaki składają jajka i sroki atakują te ptaszki.

Kasiu czy to liść lotosu?

Piękne fotki pięknego ogrodu. Chciałabym też mieć tyle piwonii tym bardziej, że są to rośliny bezobsługowe bardzo pachnące. Jakieś tam piwonie mam i będę chciała aby w tym roku je rozsadzić ale zielona jestem w tym temacie muszę przeczytać.
Narazie kipiluje klony palmowe mam 4 szybki nie wiem gdzie posadzić.


Sroki sa okropne
Tak, to lisc tego mojego zeszlorocznego lotosu. Wyobraz sobie, ze mi w tej misie przezimowal. Dzisiaj zauwazylam, ze wypuszcza drugiego liscia. Zyje. Dalam mu odzywki i mam nadzieje, ze i w tym roku bede cieszyc sie jego kwiatami. A byly cudne.










Ela, przyznam sie ze mi tez sie podoba, taka nieskromna bede
Dla mnie piwonie, to temat rzeka. Jest tyle odmian, kolorow, zapachow, ze nie w sposob miec ich wszystkich, a szkoda, bo co jedna to piekniejsza. Ich zapach, oszalamia. I tak, tez jestem tego zdania, ze sa bezobslugowe. I tak, uwazam ze powinny byc w kazdym ogrodzie
Piwonie mozesz juz rozsadzac po kwitnieciu. Mozesz odmlodzic korzen, podzielic i sadzic. Jezeli zrobisz to dobrze, to powinny, chociaz jednym kwiatem, ale powinny, zakwitnac juz nastepna wiosna.
Klony zostawilam u siebie cztery, trzy rosna w ziemi, jeden od kilku lat w donicy (z nadzieja ze padnie Lubie je, ale takim lubieniem spokojnym, oczywistym, sa? Tak, sa. Zawsze byly.

____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies