Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Bawarka

Pokaż wątki Pokaż posty

Bawarka

Kasiek 22:56, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
antracyt napisał(a)

To będzie ciekawa kompozycja. Sprawdziłam tą piwonię Black Panther. Niestety, co zdjęcie to inny odcień Pewnie na żywo trudny do fotografowania. Mam u siebie jedną nówkę(sprzed 2 lat, ale kwitnie po raz pierwszy ), pomyloną Red Sarah i ona ma właśnie taki ciemny, głęboki kolor, który nie chce wyjść na zdjęciach. Mimo, że nie jest tą, którą być miała, to jestem zadowolona z pomyłki.


Tak mysle, taka mam nadzieje. Tez widzialam kilka zdjec i kazde inne, ale mam jedno prawdziwe, od wlasciciela tej odmiany, i jestem zachwycona. Biore oczywisci pod uwage i inny klimat i inne podloze, slonce, ale ta piwonia jest jakby nie patrzec, moim zdaniem, niesamowita.
Znalazlam jeszcze jedna odmiane...Ta bedzie dostepna w Polsce dopiero w 2024. Sprowadzic ja z Ameryki? Czekac? Ma byc calkiem, ale to calkiem czekoladowa.

Pokaz prosze swoja pomylona piwonie. Rany...Jakkolwiek to brzmi
____________________
Bawarka
Kasiek 23:01, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Zamecze Was





____________________
Bawarka
sylwia_slomc... 23:02, 31 maj 2022


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82124
Kasiek napisał(a)


Usmialam sie
Sylwia, tegoroczne. Wazne jest w co sadzimy i jak sadzimy. Czy piwonie wiedza ze maja w ziemi posiedziec rok, dwa lata i dopiero wtedy puscic na swiat kwiaty? Czy to teza sprzedawcow, taka bezpieczna teza by klient sie nie awanturowal, a piwonia, zle posadzona, przez rok lub dwa, wreszcie wykaraska sie na powierzchnie? Nie wiem. Logiczne jest, ze tego typu bylina powinna zakwitnac. Takie jest prawo przyrody.
Zobacz na te biede, umorusana pylem z lawy, ale jak idzie do przodu, malunia ale jaka silna...2 centymetry szczescia I ta piwonia zyje do dzisiaj i ladnie kwitnie. Jutro musze do niej zajrzec i pochwalic ja




Czy sie myle?
I tu przypomina mi sie dyskusja z Anda na temat sadzenia roz. Tam tez byla mowa o sadzeniu uznanym przez sprzedawcow, za bezpieczne.

Sylwia, moze nastepne piwonie posadz troche inaczej
P.s moje piwonie wychodza pakiem kwiatowym z ziemi, i co im zrobisz? Byl moment, ze sklanialam sie do wytlumaczenia, ze roslina dlatego tak szybko wypuszcza kwiaty, by miec jak najszybciej nasiona, by nastepne pokolenie przezylo...Bo cos sie zlego bedzie dziac z roslina mateczna, bedzie umierac, jest jej zle...Tak myslalam. Ale widze, ze te moje piwonie co wyszly pakiem, maja sie dobrze, rosna, rozkrzewiaja sie, maja zdrowe liscie. Nic im nie jest. Wiec ta moja teoria spiskowa upadla. Do dzisiaj nie wiem i pewnie sie juz nie dowiem

Cos tu musze dodac do tego tematu...Otoz, cos mi sie kolacze po glowie i bede to chciala wyprobowac jesienia. Z jednej strony, to powinno byc logiczne, sposob sadzenia o ktorym mysle. Ale o tym moze nastepnym razem
Tak, jarzmianki same postanowily miec takie liscie ale dalam im troche Terra Preta i Bokashi. Czy to jest przyczyna? Nie wiem. Moze taka odmiana? I co do jarzmianek, udalo mi sie wyhodowac z nasion pare sztuk, jupi


Masz do nich rękę bez dwóch zdańBokashi może być przyczyną, wszak tyle dobroci to i jest z czego masę budować
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Kasiek 23:05, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Ostanio z Sylwia, pisalysmy o tej piwonii, o jej wygladzie i zapachu.
Do Tell.
Musze ja koniecznie przesadzic, rosnie w wiekszej czesci dnia w zlamanym cieniu. Zasluzyla na slonce





____________________
Bawarka
Kasiek 23:10, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
Soft Salmon Saucer



W tamtym roku jakos lepiej ja pokazalam.
Coral Charm


____________________
Bawarka
Kasiek 23:14, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763





____________________
Bawarka
Kasiek 23:17, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
sylwia_slomczewska napisał(a)

Masz do nich rękę bez dwóch zdańBokashi może być przyczyną, wszak tyle dobroci to i jest z czego masę budować


Nie wiem, wiecej grzechow nie pamietam
____________________
Bawarka
Kasiek 23:21, 31 maj 2022


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14763
One chyba tez mnie kochaja...
Mowia ze milosc w sercu sie znajduje....
____________________
Bawarka
ElzbietaFranka 01:02, 01 cze 2022


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13938
Dzięki Kasiu za odpowiedzi. Ja też w tym roku posiałam nasiona licencjonowanych Jeżowek już posadziłam sadzonki dosyć spore do gruntu. Wiem, że nie mają tych samych cech. Ale widziałam takie jeżówki u Anabell z żywopłotki cisowe i wiesz jakie nie powtarzalne kolory kwiatów wyrosły.
Tak mi się spodobały, że sama zasiałam.
Trzeba siać robić doświadczenia ku naszej radości co wyjdzie z tego.

Piwonie piszesz po okwitnieciu to spróbuję, tylko u mnie wszystko późniejsze.

Jedna z moich jarzmiaek to taka biel biała opalizująca.

Ty masz taką zimę, że wszystko przeżyje nawet woda nie zamarza

Dobrego dnia
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Joku 08:22, 01 cze 2022


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12189
Mam już parę miłości, a tu kolejna na horyzoncie . Jak pomieścić piwonie na moim niewielkim areale. Piętrowo sadzić się nie da .
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies