Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa

Pokaż wątki Pokaż posty

Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa

Luteczka 21:47, 04 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Liliowce powychodziły z ziemi

Nie dziwię im się. Dzisiaj było już tak fajnie. Pachniało wiosną, było całkiem ciepło. Cholera no, my ogrodniczki powinnyśmy mieć dodatkowy urlop na wiosnę. A tu najlepsze chwile trzeba w pracy być. Nie wiem jak wy ale ja ostatnio z utęsknieniem czekam na godzinę 17 i potem pędzę do domu i jak najszybciej do ogrodu.
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Luteczka 21:49, 04 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Jeżówki też się pokazały
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Luteczka 10:15, 05 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
A teraz z cyklu syzyfowe prace w miejscu zwanym mordorem czyli porządkowanie pierdzielnika

W tym oto miejscu powstanie urokliwy zakątek z różami pnącymi białą ławeczką i ciekawymi krzewami oraz trawami.
Na blaszaku będzie kratka i róże Pouls Scarlett Climber, na płocie betonowym krzewy iglaste i liściaste - poluję na Dereń Kousa Satomi. Wszystko dopełnią trawy- jeszcze nie wiem jakie.
Przy samym warzywniku po prawej stronie rośnie mała sosienka chyba ją zostawię, najwyżej będę ją przycinać. Obok rośnie mały okaz głogu - też zostaje. A dalej jest warzywnik i tam powstanie ścianka ze starych rozbiorkowych cegieł.
No to plany wielkie, mam nadzieję że czasu wystarczy.
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Bogdzia 22:21, 05 kwi 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Luteczka napisał(a)
A teraz z cyklu syzyfowe prace w miejscu zwanym mordorem czyli porządkowanie pierdzielnika

W tym oto miejscu powstanie urokliwy zakątek z różami pnącymi białą ławeczką i ciekawymi krzewami oraz trawami.
Na blaszaku będzie kratka i róże Pouls Scarlett Climber, na płocie betonowym krzewy iglaste i liściaste - poluję na Dereń Kousa Satomi. Wszystko dopełnią trawy- jeszcze nie wiem jakie.
Przy samym warzywniku po prawej stronie rośnie mała sosienka chyba ją zostawię, najwyżej będę ją przycinać. Obok rośnie mały okaz głogu - też zostaje. A dalej jest warzywnik i tam powstanie ścianka ze starych rozbiorkowych cegieł.
No to plany wielkie, mam nadzieję że czasu wystarczy.


Plany fajne teraz realizacja
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Luteczka 18:58, 07 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
No to czas na realizację, sterta przydasiów posegregowana, część pojedzie na wysypisko, część nada się do spalenia w piecu.

A zakątek już się porządkuje. Nawieziona ziemia, wytyczona rabata z różami, ułożone obrzeże, róże posadzone. Tylko M musi do kratki przykręcić słupki i je wkopać.


No i oczywiście jeszcze pozostanie wytyczenie rabaty pod płotem betonowym i to co najbardziej lubię - sadzenie roślinek, sianie trawy.
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Luteczka 19:03, 07 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Ponieważ M wymyślił wyrównywanie terenu to wczoraj i trochę dzisiaj było grabienie ziemi i wałowanie. Trzeba zasiać nową trawę.
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Luteczka 19:07, 07 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
A na widocznym łuku ma się piąć róża New Dawn

____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Luteczka 19:12, 07 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Wczoraj posadziłam w warzywniku czosnek i cebulę, posiałam marchewkę i pietruszkę. Do celów ozdobnych wysiałam słoneczniki i kosmos. Uff.
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Luteczka 19:14, 07 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Pissardi zaraz zakwitną
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Luteczka 11:44, 16 kwi 2019


Dołączył: 02 mar 2016
Posty: 1244
Piruetka zakwitła
____________________
Ewa Luteczka znów wymyśla - czyli Joga Ogrodowa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies