Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Miłkowo - sezon 2016-2022

Pokaż wątki Pokaż posty

Miłkowo - sezon 2016-2022

Milka 07:52, 23 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Roocika napisał(a)
Irena ale się napracowałaś z tym cięciem, precyzyjna robota!
Dobrze, że po szczepieniu jest ok, bo pamiętam, że się bałaś.

Zajęło mi to chyba 5 godzin.
Bałam się Astra Z., a zmieniłam na Pfaizer i ok
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 07:54, 23 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
Cieszę się, że jest ok, i nawet bawiłaś się w ogrodzie. TRzymaj się ciepło, bo wiatr jest i u mnie, pod wiatr podejśc było ciężko, a z wiatrem, nie nadążałam nogami przebierać. Na morzu sztorm.

Hanuś, niedługo i ty na szczepienie, tez będzie ok.
Wiatry od kilku lat są na okrągło i to mocne, aż dziw, bo gdzie nam do morza. U was naprawdę musi być z nimi ciężko. Ale po sztormie znowu jest ok i tego się trzymamy, buziaki
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
April 07:55, 23 kwi 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10282
Milka napisał(a)



Irenko, muszę chyba się odważyć i wziąć z ciebie przykład i chwycić za sekator. Też mam jałowca, który mi na wszystko włazi, zjada właśnie hortensje. Kosmetycznie go tnę ale chyba przyszedł czas na drastyczne kroki.
Świetnie ci idzie to formowanie.
____________________
April April podbija las Mazowsze
hankaandrus_44 08:07, 23 kwi 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7205
A ja wywaliłam wszystkie jałowce. Przez nie zlikwidowałam też gruszę, no prawie, bo zostawiłam pień i dwa boczne kikuty. Rdza na jałowcach to rdza ogniowa na gruszy- taka zależność. Jeden rozsiewa, drugie choruje.

POgoda kiepska, ale z nią też się umówić nie można, robi co chce, a w tym roku na przekór ogrodnikom w nocy ziębi i zimnym wiatrem smaga. Trzymaj się, Irenko.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Milka 08:19, 23 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
April napisał(a)


Irenko, muszę chyba się odważyć i wziąć z ciebie przykład i chwycić za sekator. Też mam jałowca, który mi na wszystko włazi, zjada właśnie hortensje. Kosmetycznie go tnę ale chyba przyszedł czas na drastyczne kroki.
Świetnie ci idzie to formowanie.

Ja mam wprawę, bo tych jałowców mam pełno wyrzeźbionych w kulki i ładnie wyglądają.
jeden dla przykładu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 08:22, 23 kwi 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
hankaandrus_44 napisał(a)
A ja wywaliłam wszystkie jałowce. Przez nie zlikwidowałam też gruszę, no prawie, bo zostawiłam pień i dwa boczne kikuty. Rdza na jałowcach to rdza ogniowa na gruszy- taka zależność. Jeden rozsiewa, drugie choruje.

POgoda kiepska, ale z nią też się umówić nie można, robi co chce, a w tym roku na przekór ogrodnikom w nocy ziębi i zimnym wiatrem smaga. Trzymaj się, Irenko.

Miałam i ja taki moment, że chciałam wywalić, a jednak tak stare i wielkie, że zrobiłam figury. Zimą cieszą oko.
Gruszy nie mam, chyba że ktoś posadził w pobliżu, bo do tej pory nigdy nie miałam, dopiero rok temu po raz pierwszy, paskudztwo.
U nas w nocy tak 2-3, czyli bez szału. Dopiero 3 maj zapowiada się już ciepło, zobaczymy.
Słonko jest, posyłam do ciebie
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
popcorn 08:55, 23 kwi 2021


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Dobra robota, Irenko! Dobrze że już po szczepieniu
buziam!
____________________
Mój nowy ogródek
Rosa 09:09, 23 kwi 2021


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Milka napisał(a)




Wszędzie piszą o UFO a ono u Ciebie w ogrodzie wylądowało. Aby zachować kosmiczny charakter i konsekwencję na bocznym konarze nie robiłabym kulek tylko fragment pierścienia ciętego górą na płasko.
Też cięłam swojego jałowca, ale górę ścięłam ze spadkiem (pod kątem ok 30 st) tak, że siedząc na leżaku widziałam elipsę. Nazwałam go fotel teściowej siebie mając na myśli .
Anna_I 11:44, 23 kwi 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Irenko piękne są te Twoje magnolie Uwielbiam je. Wczoraj odwiedziłam centrum ogrodnicze mieli tylko Genie i Susan, ale tylko się napatrzyłam i chęci sobie narobiłam
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
BASIA8 11:50, 23 kwi 2021


Dołączył: 21 sty 2013
Posty: 4630

To fajnie Basiu, trzeba szukać okazji, bo naprawdę wariactwo z cenami magnolii. Ja mam ochotę na kolejną Felix jury, cudo. Cena 279zł w 15l donicy, czyli spora.
Drożyzna we wszystkim jest.

O Kochanapiękna ta magnoia
____________________
Basia- W Dolinie Muminków ***
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies