Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania z Zielonego Wzgórza

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania z Zielonego Wzgórza

AniazZielone... 21:09, 13 sty 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Zrobiłam wczoraj plan warzywnika, największy problem miałam z ziemniakami, przez nie pomidory będą rosły tylko we foliaku, chyba, że coś się zmieni.
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 17:39, 15 mar 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Najwyższa pora pomyśleć o wysiewach. Zrobiłam dzisiaj zakupy. Kupiłam kilka paczek nasion i ziemię, bo bez niej ani rusz. W poniedziałek będę wysiewała pomidory, myślę co jeszcze, ale nic nie przychodzi mi do głowy.
Moje zakupy

____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
oliwka 21:25, 20 mar 2019


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Witaj Aniu, przeczytałam twoją opowieść od początku do końca. Wykonaliście ogromną pracę na tej pięknej przestrzeni. Cieszę się, ze dzieci chętnie spędzają czas na łonie natury, szczególnie twój synek upodobał sobie wszystko co związane z przyrodą.Najbardziej podobało mi się jak pisałaś o pierwszych siewach do późnej nocy a potem z samego rana - człowiek w ogrodzie zapomina o czasie, swiecie i zmęczeniu. Oczywiście plecy bolą, ale ta radość z pierwszych owoców naszej pracy jest bezcenna
Widzę, ze przygotowania do nowego sezonu ruszyły pełną parą. Zazdrozczę ci tej szklarenki - ja nie miałabym gdzie takiej postawić. Zrezygnowałam z siania w domu bo jest za ciemno i za zimno.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/5302-ogrodek-warzywny-na-balkonie, wątek ogrodowy zamknięty http://www.ogrodowisko.pl/watek/5701-ogrod-oliwkowy
AniazZielone... 08:21, 30 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Witaj Oliwko☺
Dziękuję za odwiedziny, bardzo mi miło. Praca która została przez nas wykonana jest ogromna, to wiem, jeszcze większy ogrom jej przed nami. Przyjeżdżając w sobotę myślałam, że wykonam dużą część zaległej pracy, zwłaszcza, że przez najbliższe kilka tygodni nie przyjadę na działkę. Niestety pogoda nie dopisuje. Wyszłam dzisiaj rano pełna werwy, żeby dokończyć wczorajsze odchwaszczanie, a tu pada. Zaczyna mnie przerażać, już trzeci dzień mi odpadnie, zostają tylko trzy. Posadziłam w szklarni 17 pomidorów, ale przy takiej pogodzie będę musiała posadzić resztę, a co zostanie to popikować, oby przetrwały. Dzisiaj zamiast pracy pobiegałam w deszczu i zrobiłam kilka fotek telefonem ☺
Oto wiosna u mnie.
Zdjęcie wczytywało się pięć minut, więc pozostanę przy nim, resztę spróbuję dodać później
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 22:45, 30 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Dzisiaj pomimo deszczu postanowiłam coś zrobić. Jedyne miejsce gdzie można było pracować to szklarnia. Fajnie brzmi, do tej pory zawsze mówiłam foliał. Na wiosnę folię zamieniliśmy na poliwęglan. Okno dostało nowy sterownik, więcej się otwiera, a raczej będzie otwierać, na razie dzisiaj było 15 stopni. Posadziłam pomidory, posiałam ogórki, stwierdziłam, że raz kozie śmierć. 3 tygodnie temu posiałam aksamitki, nie wzeszła ani jedna, więc może teraz się uda, zwłaszcza, że mąż ma podpinać nawodnienie w tym tygodniu. Posiałam też cynie czerwone, w zeszłym roku mi pięknie kwitły, może w tym roku też dadzą pokaz.
Reszta porannych zdjęć ☺


U innych widzę bergenie z kwiatami ponad liśćmi, a u mnie ledwo wystają z liści

Moja sałata wysiana jesienią ☺

____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 23:06, 30 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Mam kilka zagadek, niewiem co to za roślinki. Może ktoś pomoże ☺
W zeszłym roku dostałam hortensję, ale nie wiedziałam gdzie ją posadzić, ale jak teraz na nią patrzę to nie przypomina mi hortensji, a raczej wygląda mi na jakiś krzew, ma liście lekko pokryte włoskami.
Posiałam w zeszłym roku trawę cytrynową, więc pytanie czy to ona? Wyrosła w miejscu gdzie siałam, ale nie jestem pewna do końca ☺

Obok bratków rosną takie długie liście, to chwast czy roślina ozdobna?

Więcej dylematów nie mam, proszę o pomoc
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
sylwia_slomc... 23:16, 30 kwi 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
pierwsze wygladem przypomina jasmin, ale może być też hortka bukietową którąś, mam jedna podobną.
Na trawach się nie znam, a trzecie bym zostawiła, ciut przypomina liście gerberów?
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
AniazZielone... 23:33, 30 kwi 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Dziękuję Sylwia ☺
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 18:01, 12 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Czas nadrobić zaległości, ale długo mnie nie było
Orliki



____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
AniazZielone... 18:05, 12 cze 2019


Dołączył: 08 mar 2016
Posty: 498
Łubiny, szkoda że nie kwitną dłużej.
____________________
Ania Moje miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies