Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Margo2 00:13, 02 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 811
A może trzeba kupić pułapki feromonowe?
Podobno bardzo dobrze działają.
Na razie odpukać u mnie nie ma
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Nikita 07:53, 02 sie 2019


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
jolanka napisał(a)
Nooo, poproszę o to ochłodzenie, wesele mam w sobotę
Ja też w sobotę weselna jestem. Może idziemy na to samo, bo moje wyjazdowe jest, troszkę w twoim kierunku?

A teraz ogrodowo - dobrze, że do ciebie zajrzałam. Ćma znowu atakuje? Muszę dokładnie obejrzeć moje bukszpany. A można tym Lepinoxem opryskać tak profilktycznie czy dopiero jak są larwy?
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Aneta1309 23:16, 04 sie 2019


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
Jolu, ćmy współczuję nerwów naszarpie ale w porę zauważyłaś.
Ostatnio byłam u znajomych, oni dopiero w tym roku założyli ogród i pokazują mi jak przelali bukszpany a to nie przelanie tylko całe krzaki w gąsiennicach.
Kupili Lepinox i walczą ale buksy na tym etapie wyglądały bardzo słabo.
U mnie jeszcze nie widziałam, ale pewnie to kwestia czasu.
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
April 09:33, 05 sie 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10214
I jak walka z ćmą? Bardzo współczuję. U mnie ciągle nie ma, nie to żebym się tym martwiła Ale to może dlatego że wokół nie ma ogrodów i dlatego teren mało atrakcyjny i jakoś się uchowam
____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasiolaaa 09:53, 05 sie 2019


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Jolu jak tam twoje bukszpanki tragedia z tymi ćmami naszczescie u mnie jeszcze niema uffff
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Kasia_CS 14:38, 05 sie 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Powiem Ci Jolu, że po 3tyg od od oprysku mimo znalezienia kilku gąsienic nic więcej się nie znalazło, czyli lepinox wciąż działa budujące..

Niestety kilka dni temu u teściowej znalazłam w kilku buksach spore już gąsienice.. a ona nieświadoma inwazji była.. a ma takie olbrzymie już buksy.

A weselicho przetanczone?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
mrokasia 14:44, 05 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18035
April napisał(a)
I jak walka z ćmą? Bardzo współczuję. U mnie ciągle nie ma, nie to żebym się tym martwiła Ale to może dlatego że wokół nie ma ogrodów i dlatego teren mało atrakcyjny i jakoś się uchowam


To tak jak u mnie - w okolicznych ogródkach bukszpanów nie ma . Ale sprawdzam codziennie.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
jolanka 21:54, 11 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Wracam do żywych ogrodowo
Wesela są fajne, spotkania rodzinne są fajne, chudsza kieszeń po takich imprezach niekoniecznie jest fajna Zagrałam w Totka i... nic

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:56, 11 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Odpowiem zbiorowo WS ćmy.
Jeden oprysk Lepinoxem jak na razie był skuteczny. Nie widać nowych gasiennic. Sprawdzam codziennie i czekam. Nie wierzę, że się ponownie nie pojawią. Opryskiwacz mam dobry
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:59, 11 sie 2019


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Nikita napisał(a)
Ja też w sobotę weselna jestem. Może idziemy na to samo, bo moje wyjazdowe jest, troszkę w twoim kierunku?

A teraz ogrodowo - dobrze, że do ciebie zajrzałam. Ćma znowu atakuje? Muszę dokładnie obejrzeć moje bukszpany. A można tym Lepinoxem opryskać tak profilktycznie czy dopiero jak są larwy?

Ja weselowalam na Lubelszczyźnie

Ja pryskałam jak zobaczyłam, że są. Szkoda by mi było preparatu
A czy można profilaktycznie? Nie mam pojęcia. Może Toszka wie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies