Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

galgAsia 12:52, 28 kwi 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Potwierdzam - ślicznota
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Helen 20:55, 28 kwi 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8322
Też mi się podoba
____________________
Helen - Hortensjowo
anabuko1 21:13, 28 kwi 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23563
jolanka napisał(a)
Iza, nie mam zielonego pojęcia. Być może masz rację, zobacz te zdjęcia zrobione przed chwilą. Kwiaty mają 7-10 tepali.


Cudna
Moja w tym roku przesadzana, i ma mniejsze kwiaty.A jeszcze trochę oberwała od przymrozków.
Ale cieszę się,ze żyje i kwitnie
Pozdrawiam Jolu
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
inka74 21:46, 28 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
jolanka napisał(a)
Zrobiłam dzisiaj dokładny „obchód” róż.
Jestem trochę podłamana. Te przymrozki, które były kilka razy ostatnio podmroziły i to sporo, młode przyrosty. Niedobrze to wygląda. Powinnam chyba mocno ściąć niektóre pędy ale.... tak mi szkoda
Od razu wszedł na pędy grzybek, ten to tylko czeka na osłabienie rośliny. Jutro i pojutrze ma padać więc nie pryskać ale potem chyba się bez tego nie obejdzie.
Same kłopoty a tak chciało by się chociaż w ogrodzie samych radości

I jeszcze coś, w trawniku były takie nieduże otworki. Byłam pewna, ze to jaszczurki a tu niemiła niespodzianka. To Turkuć
Zauważyłam jak wychodził z norki. Jednego utłuklam ale takich otworków jest więcej. Dziewczyny, co mam robić?
Jola róże u mnie też podmarzły, szkoda ich. Ilość mszyc powala. Podlałam polysektem. Inaczej mnie zjedzą. Efekt widzę już po 1 dawce. 3 miesiące spokoju będzie. Nie dałam rady przy tej ilości być eko. A z tym robaczkiem jeśli to świerszcz to cudnie by było.
Magnolka cudo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 21:54, 28 kwi 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41998
inka74 napisał(a)
Jola róże u mnie też podmarzły, szkoda ich. Ilość mszyc powala. Podlałam polysektem. Inaczej mnie zjedzą. Efekt widzę już po 1 dawce. 3 miesiące spokoju będzie. Nie dałam rady przy tej ilości być eko. A z tym robaczkiem jeśli to świerszcz to cudnie by było.
Magnolka cudo.

Jsk to podlalas ? Nie oprysk ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 22:26, 28 kwi 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Normalnie. Robisz roztwór lżejszy i podlewasz wkoło róż po korzeniach. Najpierw oprysk, tylko tam gdzie są delikatnie, a po 2 tygodniach podlanie. Polysekt krąży po roślinie. 3 miesiące z głowy. Nastawiłam też wrotycz. Część tę mocniej zaatakowaną na froncie chemią a te mniej wrotyczem pojadę. Zobaczymy
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 16:02, 29 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
KasiaWB napisał(a)
)) dobre z tą siekierą to może należy przechadzać się z takim sprzętem koło rabat żeby rośliny widziały ...
Jolu, jeszcze odnośnie Twojego spostrzeżenia dot. róż, faktycznie coś w tym roku z nimi się dzieje. Moje tak słabe jak nigdy. Ścięłam bardzo mocno. Zobaczymy co przyniesie sezon.


Czyli siekiera to najlepszy sprzymierzeniec ogrodnika
Z tymi różami to chyba w tym roku większy problem. Masz rację, poczekamy, zobaczymy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:04, 29 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Makao_J napisał(a)

U mnie też łapie grzyba. I mączniaka i plamistość. Co roku w drugiej połowie lata. I zauważyłam że z jednej strony. Tej od ogrodzenia. Ta druga strona jest zdrowsza. Odnoszę wrażenie że z tamtej strony jest bardziej osłonięta a ta zdrowsza część jest bardziej narażona na słońce i wiatr - i to musi jej pomagać.
Dziwne nie?

Nie mogę jej rozgryźć.

Tu nie ma co rozgryzać, u mnie na pewno podlewał ją spryskiwacz trawnikowy Może u Ciebie też miała za mokro?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:05, 29 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Iza, Asia, Helen, skoro Wam się podoba to może będzie rosła Dobre słowo warte dobrego nawożenia
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:07, 29 kwi 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
anabuko1 napisał(a)

Cudna
Moja w tym roku przesadzana, i ma mniejsze kwiaty.A jeszcze trochę oberwała od przymrozków.
Ale cieszę się,ze żyje i kwitnie
Pozdrawiam Jolu

Moja tez wykopana jesienią do donicy i właśnie tak to przesadzenie odczuła.
Może to też jest metoda aby obudzić niepokorne roślinki
Buziaki Aniu
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies