Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 18:06, 24 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gosiek33 napisał(a)


Jeśli jeszcze podziała to nie tak źle. Za 250 nowego nie kupisz. Pieczesz już?

No nie, dopiero włożony do szafki. Jutro na pewno
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Aneta1309 20:15, 24 lip 2020


Dołączył: 02 lip 2011
Posty: 1964
jolanka napisał(a)
Ogrodowo to po raz pierwszy cięłam latem klony a właściwie jednego, Red Sunset bo koronę miał nieszczególną. Mam nadzieję, ze się nie pogniewa i ładnie zagęści.
Róże tez przycięte po pierwszym kwitnieniu a w efekcie pełno mikroskopijnych kolek na rękach. Wydłubuje igłą.

Ponieważ po policzeniu wszystkich wyszło mi 99 sztuk to uznałam, ze to nie jest dobra liczba


Trzeba coś dokupić
____________________
Aneta - Jak więcej błędów nie popełnić......?
TAR 20:28, 24 lip 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7227
jolanka napisał(a)
Ogrodowo to po raz pierwszy cięłam latem klony a właściwie jednego, Red Sunset bo koronę miał nieszczególną. Mam nadzieję, ze się nie pogniewa i ładnie zagęści.
Róże tez przycięte po pierwszym kwitnieniu a w efekcie pełno mikroskopijnych kolek na rękach. Wydłubuje igłą.

Ponieważ po policzeniu wszystkich wyszło mi 99 sztuk to uznałam, ze to nie jest dobra liczba


mi Wusia doradzila zeby klony formowac jesienia i tak zrobilam, Red Sunset ma juz wlasciwy wyglad. Ale mialam nadzieje, ze to klon ktory szybciej przyrasta, u mnie dosc powolnie to idzie.
a wczoraj znowu pełzacz mnie wystraszyl i kowalik, ktory na slimaki przylecial i sie skitral w wisniach Koyou blisko host . Co pocieszajace, ze wystraszyl rowniez lubego, nie tylko ja strachajlo
____________________
Ogrod nad bajorkiem
jolanka 09:09, 26 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Aneta1309 napisał(a)


Trzeba coś dokupić

No mus bo jak by to wyglądało
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:15, 26 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
TAR napisał(a)


mi Wusia doradzila zeby klony formowac jesienia i tak zrobilam, Red Sunset ma juz wlasciwy wyglad. Ale mialam nadzieje, ze to klon ktory szybciej przyrasta, u mnie dosc powolnie to idzie.
a wczoraj znowu pełzacz mnie wystraszyl i kowalik, ktory na slimaki przylecial i sie skitral w wisniach Koyou blisko host . Co pocieszajace, ze wystraszyl rowniez lubego, nie tylko ja strachajlo

Ja tego swojego kupiłam jesienią i już za późno było do cięcia. Myślałam zrobić to w lutym ale, jak pamiętasz, było kurcze ciepło i trochę się bałam, ze jeszcze nie ukorzeniony zacznie płakać. A pokroj ma niestety niezbyt fajny, zobaczymy jak przeżyje to cięcie.
Podobno zaczyna mocniej przyrastać dopiero jak się ukorzeni a więc po 2-3 latach, tez mi się to nie podoba . Będę starała się być cierpliwa bo chciałabym aby wyglądał u mnie jak na zdjęciach

Haha, uważajcie, bo czasami to zawał murowany jak zaczynaja szaleć i czuć się jak u siebie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:21, 26 lip 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Wczoraj wreszcie zostało zrobione kolejne przyłącze do wody w ogrodzie, zostały jeszcze dwa. Ciekawe ile będę musiała na nie czekać

Jak myślicie, czy można jeszcze przyciąć choiny kanadyjskie? Pasowałoby mi .
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 10:48, 26 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
jolanka napisał(a)
Wczoraj wreszcie zostało zrobione kolejne przyłącze do wody w ogrodzie, zostały jeszcze dwa. Ciekawe ile będę musiała na nie czekać

Jak myślicie, czy można jeszcze przyciąć choiny kanadyjskie? Pasowałoby mi .



Przyłącza gratuluję

Podpinam się pod pytanie o cięcie, jak nigdy choiny baty niemal mi wypuściły
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 19:36, 07 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Oj, dawno mnie nie było. Przyznaję, że jestem w miarę na bieżąco u Was, ale nie na bieżąco u siebie
Postaram się pomalutku nadrobić zaległości ale troszkę mi to zajmie.

Cóż u mnie? Ogrodowo niewiele bo jakoś i ochoty nie było, i czasu brakowało, i pogoda często uniemożliwiała jakąkolwiek robotę. Poza tym, przez całe wakacje na zmianę, przywoziłam do siebie i odwoziłam z powrotem do domu moją Mamę. Tak sobie życzyła Twierdziła, że dłużej jednorazowo niż 10 dni nie jest w stanie wytrzymać w lesie. Ludzi za oknem jej brakowało

Postanowiłam zakończyć też swoją dotychczasową pracę zawodową więc, mam nadzieję, czasu wolnego będę miała może więcej.

Zaraz wkleję trochę zdjęć z mojego zaniedbanego ogrodu.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:41, 07 wrz 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Jak hortensje to już jesień niestety. Że tez one nie mogą kwitnąć od czerwca...

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 19:45, 07 wrz 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
brakowało tu ciebie... a z pracą - dobrze zrobiłaś. Zdrowie najważniejsze.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies