Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Anda 19:04, 01 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
Fajna kolekcja zdjęć ptasich Dziecioł duży przylatuje i do mnie. A dzięcioł zielony u mnie przeważnie na trawniku i coś wydłubuje z ziemi...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 19:10, 01 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
inka74 napisał(a)
no ja ostatnio już nie wytrzymałam i pojechałam na narty na 1 dzień na taką małą górkę niedaleko nas. Wszystko mnie bolało bo po takim przestoju rzuciłam się, jak głupi do sera ale byłam szczęśliwa jak nigdy. Ludzi tyle co w supermarkecie w sobotę wieczorem. Wiem, że to ryzyko ale rok czasu już staram się ochronić wszystkich wkoło, mam początki czegoś co zakrawa na stan depresyjny, sama widzę takie popadanie w marazm lub w takie zrywy. Jak tak dalej pójdzie to nie covid mnie wykończy a zamknięcie w 4 ścianach. Teraz codziennie wychodzę na 2 km spacer tu wkoło wsi.

Wiele osób nie wytrzymuje tej sytuacji. Ja unikam jak mogę zbiorowisk nie tylko ze względu na siebie (to oczywiście też) ale i swoją mamę. Jeżdżę teraz do niej coraz częściej, teraz też jestem bo prawą rękę złamała w nadgarstku i ma założony gips
Nawet na spacer do mojego lasu nie chodzę, po prostu jak napisałaś marazm a może .... próbuję w każdym razie wejść na jakieś tory normalności. Postanowiłam sobie, że jak wrócę do domu to zacznę na siłę chodzić z kijkami - mam przecież gdzie Buziaki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:12, 01 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Anda napisał(a)
Fajna kolekcja zdjęć ptasich Dziecioł duży przylatuje i do mnie. A dzięcioł zielony u mnie przeważnie na trawniku i coś wydłubuje z ziemi...

Dzięki
Dzięcioł zielony tak właśnie żeruje a jeśli jeszcze jest gdzieś mrowisko i mróweczki to pełnia szczęścia
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Anda 19:19, 01 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33368
jolanka napisał(a)

Dzięki
Dzięcioł zielony tak właśnie żeruje a jeśli jeszcze jest gdzieś mrowisko i mróweczki to pełnia szczęścia


To niech przylatuje jak najczęściej, bo mrówek ci u mnie dostatek
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
jolanka 19:20, 01 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
No to ptasiego alfabetu ciąg dalszy:
Wczoraj coś mi się pomyliło i opuściłam droździka.(jeszcze się pogniewa i więcej nie przyleci)

Droździk



____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:50, 01 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gil
Lubię tego grubaska. Jak siada na pęcherznicy to nie odleci dopóki są na niej jeszcze jakieś owoce

Proszę Pana, pora na odchudzanie


Pani też niczego sobie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:14, 01 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Znowu mi się pomyliło .... dzwoniec mnie pogoni
a w ogrodzie go pełno, karmniki jego, a niech no ktoś spróbuje go z niego wygonić...

Dzwoniec

Pani dzwońcowa, elegancka jak zawsze"


Pan dzwoniec, opychający się jak zawsze


Przychówek dzwońcowy:

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:26, 01 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Gołębie, które potraktowałam troszkę po macoszemu. Zła sława gołębi miejskich a do tego sąsiad, który hoduje gołębie pocztowe (nie lubię ich niestety - gołębi a nie sąsiada ) sprawiła, że nie robiłam im dużo zdjęć. Przepraszam więc te piękne ptaki postaram się poprawić w przyszłości.

Gołąb grzywacz:



Sierpówka

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:37, 01 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Grubodziób

Czekam co roku na niego. Pamiętam jakie na mnie zrobił wrażenie kiedy kilka lat temu zobaczyłam go po raz pierwszy w karmniku. Nie mogłam uwierzyć, że tym dziobkiem potrafi miażdżyć pestki wiśni. Oj, swojego palce bym mu nie podstawiła pod nos



to chyba młode pokolenie grubodzioba:


Latem uwielbiają się kąpać a wodę chlapią przy tym jak... no nie wypada mi powiedzieć KTO

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
sylwia_slomc... 20:53, 01 mar 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81911
Gile cudne, grubodzioby też lubię, choć od dwóch lat nie ma ich u mnie nie wiem czemu....
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies