Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

tulucy 09:42, 03 mar 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Wróciłaś za to ja zniknęłam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Tess 10:07, 03 mar 2021


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12093
Jolu, cudne zdjęcia. I pora świetna na ich prezentację.
W tym roku kwiczoł mnie nie odwiedził, choć wcześniej były co roku. Nie widziałam ani jednego gila. Choć też bywały w moim ogrodzie.
Jest bardzo mało sikorek, dzwońców...

jolanka napisał(a)

Wiesz co Sylwia? ja w ogóle mam takie wrażenie, że ptaków jest mniej. Grubodzioby u mnie były praktycznie cały czas, w tym roku widziałam chyba 2 razy, gila w tym roku nie widziałam wcale

Też mam takie wrażenie. Jest za to bardzo mało ptaków, choć dokarmiam je przez całą zimę. W mojej okolicy jest pełno wron szarych, sójek i srok. Sądzę, że to one polują na małe ptaki. Sroki już kilka dni temu wyprowadziły w świat kolejnego potomka.
Zna ktoś sposób na ograniczenie populacji tych ptasich rozbójników?
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
jolanka 20:04, 03 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
TAR napisał(a)


kiedys kazdy zoom robi sie za maly, moj kupiony w ub. roku tez moglby byc wiekszy, chyba poszukam nowego obiektywu

Nowy obiektyw, taki jak teoretycznie byłby potrzebny do mojej lustrzanki kosztuje niewiele mniej ile ten nowy aparat z dużym zoomem więc na razie wystarczy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:05, 03 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
tulucy napisał(a)
Wróciłaś za to ja zniknęłam

Wrócimy obie, wiosna u drzwi
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:10, 03 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Tess napisał(a)
Jolu, cudne zdjęcia. I pora świetna na ich prezentację.
W tym roku kwiczoł mnie nie odwiedził, choć wcześniej były co roku. Nie widziałam ani jednego gila. Choć też bywały w moim ogrodzie.
Jest bardzo mało sikorek, dzwońców...


Też mam takie wrażenie. Jest za to bardzo mało ptaków, choć dokarmiam je przez całą zimę. W mojej okolicy jest pełno wron szarych, sójek i srok. Sądzę, że to one polują na małe ptaki. Sroki już kilka dni temu wyprowadziły w świat kolejnego potomka.
Zna ktoś sposób na ograniczenie populacji tych ptasich rozbójników?

Tess kochana, fajnie, że jesteś
Bardzo dziękuję za miłe słowa

Widzę, że potwierdzasz moje obserwacje tylko u mnie aż tyle drapieżników nie ma. Ani srok ani wron. Sójki tak, ale zimą one nie polują na te mniejsze ptaki, czekają na wiosnę i świeże gniazda z jajkami i pisklętami.
Ja sójki często po prostu przeganiam
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:18, 03 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Dzisiaj pora na literkę "M".

Makolągwa

Pamiętam jak zobaczyłam je po raz pierwszy. Samiec siedział na szczycie domu i wydzierał się na samiczkę, która to demonstracyjnie odwracała się od niego d...ką i miała w głębokim poważaniu jego krzyki. Dzielna dziewczynka, podoba mi się
Poza tym Pan makolągwa pięknie śpiewa.... jak się postara



A tu fajna scenka. Trochę niewyraźne ale zobaczcie jak młode pyskuje tatusiowi .

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:23, 03 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Mazurek

Tutaj to pasuje tylko jedno: hurtem Panowie, hurtem
W tym roku jest ich zdecydowanie mniej. W poprzednich latach było ich naprawdę dużo. Nie nadążałam sypać karmy, teraz czekam na ich wizytę



____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:28, 03 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Muchołówka żałobna

Bardzo długo nie mogłam "złapać" w kadr tego płochliwego ptaszka. Wiedziałam, że jest, bo jego piękny śpiew słyszałam w ogrodzie bardzo często ale nie byłam w stanie go przyuważyć. W ubiegłym roku miałam szczęście - zajął jedną z budek lęgowych, które powiesiłam na drzewach w lesie zaraz za moim ogrodzeniem.

Samiec:



Samica:

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:33, 03 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Muchołówka szara

Bardzo trudną ją zauważyć, jest taka niepozorna i niechętnie pojawia się na otwartej przestrzeni.

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Helen 20:51, 03 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
Nie wiedziałam, że makolągwa taka ładna. Super masz ptaszorki
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies