Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Alija 21:14, 01 mar 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Przepiękne zdjęcia!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Mary 22:41, 01 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
Super ten Twój atlas ptaków, Jolu. Czekam na dalsze odcinki.

Pamiętam jak pierwszy raz zaobserwowałam grubodzioba. Jest taki jakiś inny. Jak przybysz z innego świata. Nie miałam pojęcia, że takie ptaki istnieją. Z drugiej strony jego spojrzenie przypomina mi spojrzenie kozy.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 22:48, 01 mar 2021


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3509
A z Twojej listy to około 1/3 u mnie widziałam.
U mnie jeszcze sroki. Sójki im nie przeszkadzają.
No i jeszcze wilga, którą rzadko widuję, ale bardzo często słyszę.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Helen 06:28, 02 mar 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8339
Weszłam ponownie (wczoraj już obejrzałam z komórki) i nie mogę się nadziwić, że tak można uchwycić ptaki Pan gil wymiata
____________________
Helen - Hortensjowo
Gruszka_na_w... 10:30, 02 mar 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Trudno się znieczulić na to, co dzieje się wokół. Ale trzeba próbować. Zbierać te okruszki radości, ile się da.
Spokojności Jolanko. Trzymam kciuki, żeby udało się ogarnąć codzienność.
Zdjęcia cudowne. Taka kropelka normalności.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
jolanka 19:07, 02 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
sylwia_slomczewska napisał(a)
Gile cudne, grubodzioby też lubię, choć od dwóch lat nie ma ich u mnie nie wiem czemu....

Wiesz co Sylwia? ja w ogóle mam takie wrażenie, że ptaków jest mniej. Grubodzioby u mnie były praktycznie cały czas, w tym roku widziałam chyba 2 razy, gila w tym roku nie widziałam wcale
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:08, 02 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Alija napisał(a)
Przepiękne zdjęcia!

Dziękuję pięknie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:14, 02 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Mary napisał(a)
Super ten Twój atlas ptaków, Jolu. Czekam na dalsze odcinki.

Pamiętam jak pierwszy raz zaobserwowałam grubodzioba. Jest taki jakiś inny. Jak przybysz z innego świata. Nie miałam pojęcia, że takie ptaki istnieją. Z drugiej strony jego spojrzenie przypomina mi spojrzenie kozy.

Cieszę się, że ptasi atlas się spodobał.
Ptaki to tak naprawdę nieodłączny element naszych ogrodów. To taka ogrodowa biżuteria tylko, że żywa, czująca i zmuszająca do popatrzenia ich okiem i potrzebami na nasze ogrodowe działania i to skutecznie

Grubodzioby rzeczywiście wyglądają jak z innego świata, do tego charakterki też mają niczego sobie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:16, 02 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Mary napisał(a)
A z Twojej listy to około 1/3 u mnie widziałam.
U mnie jeszcze sroki. Sójki im nie przeszkadzają.
No i jeszcze wilga, którą rzadko widuję, ale bardzo często słyszę.

Mary, podejrzewam, że było ich więcej ale ich nie widziałaś. Pewnie wiecej czasu spędzam przy oknie i dlatego udało mi się więcej wypatrzeć Leniuszek ze mnie to i siedzę w oknie jak panienka z okienka
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:18, 02 mar 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Helen napisał(a)
Weszłam ponownie (wczoraj już obejrzałam z komórki) i nie mogę się nadziwić, że tak można uchwycić ptaki Pan gil wymiata

Dzięki kochana
Mam nadzieję, że teraz będę mogła fotografować ptaki jeszcze lepiej bo dostałam nowy aparat z duuuużym zoomem (83X)
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies