Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 17:38, 11 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
inka74 napisał(a)
Piękne zdjęcia. Twój grujecznik to obiekt mojej zazdrości. Ma wady ale i zalety.
Astry można trochę oszukać stosując cięcie po całości. Tylko trzeba to zrobić dosyć szybko jak mają koło 10-15 cm wysokości. Tniesz po całości same czubki. Jedyne ryzyko jest takie, że jak zrobisz to za późno mogą nie zdążyć zakwitnąć. Dziś akurat w AF byłam i pokazywali mi astry po takim cięciu.

Jola zadzwonię w następnym tygodniu. Teraz nie bardzo mam jak wracam o 21 do domu


Haha, dobrze, że tylko grujecznik
Ja u Ciebie zazdroszczę trochę więcej

Astry mam dopiero pierwszy rok więc muszę się ich nauczyć. Spróbuję wiosną tego cięcia, przynajmniej na tych, które tak bujęły do góry.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:43, 11 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
tulucy napisał(a)
Jolu wszystkich chyba coś kiedyś dopada. Mnie też mało bardzo w tym roku, do tego u mnie prawie żadnych zdjęć nie było kiedy i czego focić. A grujecznik - cudo. Mój od Izy też był piękny, a do tego pachnący bardzo. w promieniu kilku metrów czułam zapach karmelu I bardzo trzymam kciuki, żeby przeżyły operację rozdzielania dwa grujeczniki w odmianie i Rotfuchs. Kupiłam samego Rotfuchsa, ale tak mu puściła podkładka, że ją oddzieliłam od R. i jeszcze podzieliłam na dwie sadzonki. Wiosną zobaczę, czy operacja się powiodła.

Łucja, cóż, samo życie, tak bywa. Szkoda tylko, że umiaru ten los nie ma

Te grujeczniki to jednak są bardzo różne. Mój nie pachnie ale wygląda, inne pachną a tak czerwone nie są. Drugi pendula przebarwia się na żółto i też nie pachnie.
Pamiętam te Twoje, jestem ciekawa operacji, nigdy nie słyszałam o dzieleniu drzew
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:44, 11 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
olciamanolcia napisał(a)


Cudo na kiju przepiękne drzewko a w tej rabacie wygląda fantastycznie

Dziękuję też przepięknie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:19, 11 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dalej jestem u Mamy (odebrałam ją wczoraj ze szpitala), ale ponieważ w międzyczasie musiałam pojechać do domu na kilka godzin, to tym razem zabrałam ze sobą komputer i mogę dzisiaj pokazać kilka zdjęć, które udało mi się do niego zgrać.
Internet mam z telefonu (służy jako ruter).

Październikowy ogród:

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:22, 11 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:29, 11 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Po raz pierwszy sfotografowałam mysikrólika.
Niestety uderzył w szybę na tarasie ale na szczęście po kilku minutach spokojnie odfrunął. Miałam wyrzuty sumienia, że robiłam te zdjęcia w takim momencie ale widziałam, że raczej nic poważnego mu się nie stało. Potem widziałam go buszującego w krzakach, że aż miło
Zdjęcia przez szybę bo nie chciałam go stresować.



____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:34, 11 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:39, 11 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Latem w ogrodzie buszował też nowy przychówek moich ptaszorków.
Ten pierwszy to kopciuszek a kolejne 3 to chyba pleszka:

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Gosiek33 18:54, 11 lis 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Fajne te zaległe zdjęcia

Widzę, że i u Ciebie jako pierwszy maluszek pacnął w szybę, dobrze, że dobrze
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 19:07, 11 lis 2021


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448




Ale jestem piękny, oklaski poproszę

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies