Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

UrsaMaior 19:38, 04 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8315
Eee tam, ja mam drzewiszcza od wschodu, południa i zachodu, więc nie narzekaj! Ponadto, fotek mało
____________________
ogród pod lasem
Magara 22:53, 04 maj 2024


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6805
jolanka napisał(a)

Dzięki
Z tym wycinaniem to masz zupełną rację ale to co wyrosło mi w ciągu ostatnich kilku lat z jednej strony działki to nawet nie jest las choć leśne drzewa tam są. Po prostu właścicielka działki zostawiła ją samą sobie i w efekcie od południa mam 1500 m kw buszu, krzaczorów, drzew o wysokości kilkunastu metrów gdzie szpilki już nie wciśniesz. Od mojej działki jest spadek w tamtą stronę więc cała woda zamiast u mnie spływa właśnie tam. Ja mam za sucho, a tamte wredoty odkarmione aż miło

Ja takie chaszczory miałam za płotem do niedawna, już nie mam i wyję do księżyca z powodu ich braku bo teraz glac-plac muszę oglądać

Ale z podlewaniem to faktycznie masz problemik.
My od zeszłego roku testujemy nowy system podlewania w pewnych miejscach, gdzie nam szczególnie zależy, a teren trudny bo jest spadek. Jest linia kroplująca (ale nie ta zwykła gruba, tylko taki jakby kabelek) i taki bzdyczek, z którego ciurka woda pod konkretną roślinę. Bzdyczków jest wiele, bo akurat chodzi o żywopłot pęcherznicowy, który ma ROSNĄĆ, więc każdy krzak ma swojego bzdyczka. Ciężko mi to opisać słowami, jakby co linka podeślę Fajne, podlewam to na czym mi zależy bo młode i ma rosnąć, a nie leję wody bez sensu
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
tulucy 00:18, 05 maj 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Jola, dobrze Cię znowu widzieć
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
TAR 10:39, 06 maj 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Jolu super, ze jestes. Tylko fotek nieco mało.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
ElzbietaFranka 11:10, 06 maj 2024


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
Tak nieraz bywa w życiu, że trzeba wszystko odłożyć i wybrać to najważniejsze w naszym życiu.

Ogród nie ucieknie jest. Tylko trzeba go przemeblować. Powoli dasz radę.
U mnie też zaczyna być studnia. Dookoła drzewa a ja w środku tam gdzie róże miały słońce cały dzień już nie mają tylko 2 godziny a to za mało.

Pozdrawiam Jolu
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Makao 13:45, 06 maj 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Fajnie że jesteś Jolu. Musisz pokazać szersze kadry żebyśmy mogli zobaczyć te buszowała za płotem
Mówisz że cienisty ogród Ci się zrobił? Fajnie
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
jolanka 20:13, 06 maj 2024


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
UrsaMaior napisał(a)
Eee tam, ja mam drzewiszcza od wschodu, południa i zachodu, więc nie narzekaj! Ponadto, fotek mało

Chcesz się zamienić
A poważniej to ja przecież miałam słońce i takie też kupowałam rośliny, teraz część po prostu zamiera. Kwitnących pięknie róż jak jeszcze 3 lata temu to już nie widzę, a tak je lubiłam Piaseczek też tu swoje robi. Może jak zrobię nowe rabaty bardziej na środku działki to spróbuję przesadzić część krzaków.
A fotek rzeczywiście brak, mało ich robię w ogrodzie i to trzeba zmienić
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:20, 06 maj 2024


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Magara napisał(a)

Ja takie chaszczory miałam za płotem do niedawna, już nie mam i wyję do księżyca z powodu ich braku bo teraz glac-plac muszę oglądać

Ale z podlewaniem to faktycznie masz problemik.
My od zeszłego roku testujemy nowy system podlewania w pewnych miejscach, gdzie nam szczególnie zależy, a teren trudny bo jest spadek. Jest linia kroplująca (ale nie ta zwykła gruba, tylko taki jakby kabelek) i taki bzdyczek, z którego ciurka woda pod konkretną roślinę. Bzdyczków jest wiele, bo akurat chodzi o żywopłot pęcherznicowy, który ma ROSNĄĆ, więc każdy krzak ma swojego bzdyczka. Ciężko mi to opisać słowami, jakby co linka podeślę Fajne, podlewam to na czym mi zależy bo młode i ma rosnąć, a nie leję wody bez sensu

Wiem o czym piszesz. Ja mam porozkładane linie kroplujące, takie z kompensacją ciśnienia ale musiałyby pewnie chodzić non stop. Muszę pomyśleć nad tym, bo szkoda kasy na kolejne rośliny. Jeszcze 3-4 lata temu częściej u mnie padało ale w ostatnich latach naprawdę malutko
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
UrsaMaior 20:20, 06 maj 2024


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8315
No to teraz przeniesiesz to co trzeba na bardziej słoneczną miejscówkę i będzie ok. Róże też lubię, w takich warunkach najlepiej radzą sobie piżmowe. Potetrisuj trochę i już
____________________
ogród pod lasem
jolanka 20:20, 06 maj 2024


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
tulucy napisał(a)
Jola, dobrze Cię znowu widzieć

Ściskam kochana
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies