Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 21:36, 15 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Agatko! - nie miałam dzisiaj możliwości niczego ani przemyśleć ani zrobić. Pojechałam po kilka roślinek i niestety trafiłam na blokady dróg - do domu wracałam kilka godzin. Wrrrr, moja wina, bo nie przeczytałam, że były planowane.
Trawki a owszem, będą, bo bardzo je lubię. Właśnie dzisiaj kupiłam turzyce, nawet wypasione i do podziału . Mam u siebie miscanty i rozplenice - na zdjęciach ich nie widać za bardzo bo poprzycinane. Careksy niestety chyba nie przezimowały .
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:42, 15 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kuba napisał(a)
witaj!
obejrzałam Twój plan i wersję Agani, której już nie pojęłam i wtrące swoje trzy grosze
mam u siebie taki placyk z ławeczką otoczony żywopłotem z cisów, za nimi są właśnie derenie, których za wiele i tak nie widać, a róż wcale sobie nie wyobrażam, chyba że ten żywopłot trzymać nisko, ale mi się zaczął podobać dopiero gdy dorósł do pleców ławeczki; odradzałabym ponadto sadzenie 3 iglaków na pniu obok siebie- to ładnie wygląda na małej rabacie gdzie są one punktem centralnym a tu zginą wśród innych nasadzeń

pozdrawiam gorąco i obserwuję z ciekawością


Nie tylko obserwuj ale radź! Masz piękny ogród i z przyjemnością posłucham Twoich "wtrącanych grosików" - to co napisałaś o nasadzeniach za cisami jest słuszne - niektórych roślin po prostu nie będzie widać. Muszę zaplanować od razu to, co powinno być, bo ciągłe przesadzania nikomu na zdrowie nie wychodzą - mojemu M. w szczególności
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 09:50, 17 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Wczoraj przez cały dzień mój Internet chodził jak chciał, czyli prawie wcale. Późnym wieczorem coś ruszyło, ale mogłam wchodzić tylko na Wasze wątki i nie otrzymywałam i nie otrzymuję dalej żadnych powiadomień o postach. Napisałam inf. na stronie wątku technicznego, zobaczymy co dalej.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mirkaka 09:55, 17 kwi 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Te młode sosenki będziesz kształtować na niwaki czy pozwolisz im rosnąć swobodnie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
jolanka 10:34, 17 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Trochę zakupów

derenie, trzmieliny i hosty



żurawki



wrzosy i..dodatek



Muszę to wreszcie posadzić
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 10:37, 17 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
mirkaka napisał(a)
Te młode sosenki będziesz kształtować na niwaki czy pozwolisz im rosnąć swobodnie?


Zależy które. Kształtować będę, ale tylko ograniczając ich "pomysły" rośnięcia gdzie i jak chcą, sosny czarne, himalajkę i kosodrzewiny. Pozostałe maja wolny wybór.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:00, 17 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Zabrałam się za rabatę przy serbach. Mam wątpliwości ale trudno. Jakoś będzie.

Na początek dosadzone choiny kanadyjskie. Początkowo planowałam tylko jedną - piękną i nie formowaną i "coś" obok liściastego, ale okazało się, że z tego rogu działki wieją największe wiatry i muszę jednak dosadzić coś jako szpaler.

Tak wyglądało to "przed":



Trzy panienki już dosadzone:





Wcześniej były tu hortensje. Ponieważ po dosadzeniu choin będzie tu więcej cienia, rododendrony, które miały być posadzone pod platanem, powędrowały tutaj



Na dzisiaj dosyć, trzeba odpocząć. Reszta nasadzeń i przesadzeń jutro.


____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:09, 17 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Znalazłam na działce takie cudo. Ja go tam nie sadziłam. Prawdopodobnie zapomniane jakieć cebulki, które uznałam za niedobre haha:



Kolejne niespodzianka. Barwinek chyba zabłądził - hosta zdziwiona



Żonkil zaprasza Panią tulipanową - może do tanga

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:39, 18 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Hortensje powędrowały na swoje stałe miejsce przed szmaragdy. Himalajka też zmieniła miejsce i dostała miejscówkę na ścianie zachodniej działki na tle lasu. Dzięki temu, że wycięłam sosnę leśną odsłonił się piękny widok i sosenka będzie widoczna w pełnej krasie.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
mirkaka 19:49, 18 kwi 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Bardzo fajnie ten kącik wygląda
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies