Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Kindzia 20:14, 18 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Piszesz, że masz piaszczyście...to chyba dereń nie da rady. Pamiętam, że szukałam derenia Ivory Halo na mokry gliniasty kawałek, zresztą Hakuro też nie na piachy. Róże też nie na piach. Głęboko się korzenią wprawdzie, ale tam głęboko muszą mieć raczej próchniczo-gliniaste podłoże.
Trawy są i na mokre, i na piachy. Tu sobie poczytaj o wymaganiach różnych traw
http://sklep.trawy.eu/, ja tam szukałam na moje gliniaste kawałki, to na swoje też znajdziesz.
Na pewno buki nie lubią mokrych gleb. Pamiętam, bo swoim specjalnie przygotowywałam dołki...do planowania na papierze zupełnie się nie nadaję. Nie widzę tego, niestety
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
jolanka 20:24, 18 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kindzia napisał(a)
Piszesz, że masz piaszczyście...to chyba dereń nie da rady. Pamiętam, że szukałam derenia Ivory Halo na mokry gliniasty kawałek, zresztą Hakuro też nie na piachy. Róże też nie na piach. Głęboko się korzenią wprawdzie, ale tam głęboko muszą mieć raczej próchniczo-gliniaste podłoże.
Trawy są i na mokre, i na piachy. Tu sobie poczytaj o wymaganiach różnych traw
http://sklep.trawy.eu/, ja tam szukałam na moje gliniaste kawałki, to na swoje też znajdziesz.
Na pewno buki nie lubią mokrych gleb. Pamiętam, bo swoim specjalnie przygotowywałam dołki...do planowania na papierze zupełnie się nie nadaję. Nie widzę tego, niestety


Sadząc rośliny kopiemy duuuuże dołki i dajemy roślinom nowe podłoże. Ta kupa ziemi - gliniasta, żyzna - na działce służy właśnie do wkładania w dołki. Do tego kupujemy żyzną ziemię w workach, komposty, obornik. Być może z czasem okaże się to niewystarczające. Na razie próbuję nie rezygnować z marzeń. i sadzić to, na co mam ochotę. Może roślinki to docenią.:
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
BasiaLT 20:58, 18 kwi 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zakupy super i widzę że pracus z ciebie. Bardzo dużo się u ciebie dzieje
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
jolanka 21:19, 18 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
BasiaLT napisał(a)
Zakupy super i widzę że pracus z ciebie. Bardzo dużo się u ciebie dzieje


Ja pracuś? A przez kogo pognałam do ogrodu żeby nie zostać w tyle?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:15, 18 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Doczekałam się wreszcie kwitnących tulipanów

Delikatna czerwień:



Moje ulubione Tarda



Eleganckie lekko kłaniające się żółte:



I kolejne wyłaniające się spoza żurawek:

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
MAD 22:59, 18 kwi 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Dobra, wygrałaś.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
BasiaLT 08:20, 19 kwi 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
jolanka napisał(a)


Ja pracuś? A przez kogo pognałam do ogrodu żeby nie zostać w tyle?

Czyżby przeze mnie? No nie mów. .. z tą skarpa to miałam zryw bo byłam na zaległym urlopie a poza tym bardzo dużo siostra mi pomogła. Teraz niewiele robię bo u mnie ciągle leje.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
BasiaLT 08:22, 19 kwi 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414



Co to za odmiana zurawki? Śliczne takich prawie żółtych to jeszcze nie widziałam.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
ag_zie 13:02, 19 kwi 2016


Dołączył: 07 sie 2014
Posty: 3579
No rzeczywiście szalejesz zakupy fajne - derenie okazałe
____________________
Pozdrawiam, Agnieszka U Agi czyli słońce i piach
Kindzia 14:11, 19 kwi 2016


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
jolanka napisał(a)


Sadząc rośliny kopiemy duuuuże dołki i dajemy roślinom nowe podłoże. Ta kupa ziemi - gliniasta, żyzna - na działce służy właśnie do wkładania w dołki. Do tego kupujemy żyzną ziemię w workach, komposty, obornik. Być może z czasem okaże się to niewystarczające. Na razie próbuję nie rezygnować z marzeń. i sadzić to, na co mam ochotę. Może roślinki to docenią.:

Kule na mole...to się narobić musisz...na pewno się na zapas nie martw Może faktycznie im dobrze będzie, niepotrzebnie Cię straszyłam
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies