Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Milka 17:07, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
jolanka napisał(a)


Sadząc rośliny kopiemy duuuuże dołki i dajemy roślinom nowe podłoże. Ta kupa ziemi - gliniasta, żyzna - na działce służy właśnie do wkładania w dołki. Do tego kupujemy żyzną ziemię w workach, komposty, obornik. Być może z czasem okaże się to niewystarczające. Na razie próbuję nie rezygnować z marzeń. i sadzić to, na co mam ochotę. Może roślinki to docenią.:

A wiesz, że to możliwe ja żadnej rośliny, oprócz rodków, nie posadziłam wg wymagań, a rosną wszystkie, Nowe azalie japońskie nie podrasowałam kwaśną ziemią, a dosłownie aż kipią kondycją. Nie rezygnuj, roslina może zaskoczyć, ale każda jednak te 3 lata się aklimatyzuje, co innego byliny z drobnymi wyjątkami
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 17:09, 19 kwi 2016


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
jolanka napisał(a)
Trochę zakupów

derenie, trzmieliny i hosty



żurawki



wrzosy i..dodatek



Muszę to wreszcie posadzić


Zakupy wypasione, ale żurawki wypłucz z ziemi, aby sprawdzić czy nie ma opuchlaków, jednak to od nich głównie cholery się rozprzestrzeniają; ja jak swoje przesadzałam, każda płukałam, te co mam, są w dobrej kondycji.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
jolanka 21:38, 19 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
ag_zie napisał(a)
No rzeczywiście szalejesz zakupy fajne - derenie okazałe


Tylko trzeba je jakoś posadzić a dzisiaj zimno jak diabli i "się nie chciało"
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:42, 19 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Milka napisał(a)

A wiesz, że to możliwe ja żadnej rośliny, oprócz rodków, nie posadziłam wg wymagań, a rosną wszystkie, Nowe azalie japońskie nie podrasowałam kwaśną ziemią, a dosłownie aż kipią kondycją. Nie rezygnuj, roslina może zaskoczyć, ale każda jednak te 3 lata się aklimatyzuje, co innego byliny z drobnymi wyjątkami


Podobno roślinki trzeba prosić Mam nadzieję, że będą współpracować
Dzięki za radę żurawkową. Płukania czas zacząć!
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Agania 22:38, 19 kwi 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Wpadam na chwilkę, zobaczyć jakie cuda wpadły Ci w rączki...no no piękne roślinki....jak tam idzie Ci sadzenie....w czwartek ma być najcieplej, a w weekend znowu deszczowo, ja nie mam farta do pogody i prace w ogrodzie stoją, sadzenie roślinek należy do przyjemności....więc satysfakcji i zadowolenia z sadzenia Ci życzę
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
jolanka 23:06, 19 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Agania napisał(a)
Wpadam na chwilkę, zobaczyć jakie cuda wpadły Ci w rączki...no no piękne roślinki....jak tam idzie Ci sadzenie....w czwartek ma być najcieplej, a w weekend znowu deszczowo, ja nie mam farta do pogody i prace w ogrodzie stoją, sadzenie roślinek należy do przyjemności....więc satysfakcji i zadowolenia z sadzenia Ci życzę


Dzisiaj było za zimno - MNIE! - więc roślinki czekają. Jutro mam nadzieję coś zrobię. Poprzesadzałam trochę więc tylko podlewałam "nowe" miejsca
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
ewelaa74 15:39, 20 kwi 2016


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Hej
ja też jestem zmarzluchem. Rozumiem
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Marga 10:43, 21 kwi 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
jolanka napisał(a)
Trochę zakupów

derenie, trzmieliny i hosty



Jolanko, udane zakupy zrobiłaś Jeszcze tak ładnie rozkrzewionych dereni to nie widziałam w sprzedaży. Hosty pewnie bym zaraz podzieliła, chyba że Ci nie potrzeba.
A niespodzianki w ogrodzie są urocze
Pozdrawiam
____________________
Ogród dla moich synków
BasiaLT 13:13, 21 kwi 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Zakupy super rośliny naprawdę duże i dorodne. Bedą fajnie rosły.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
jolanka 22:38, 21 kwi 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Mogę wreszcie zacząć coś pokazywać. Co prawda nie zawsze roślinki są w miejscach, w których powinny ale przynajmniej nie narzekają i ....kwitną

Amonogawa



Magnolia Aleksandrina - pierwszy raz ma tyle pąków




Nigra




Świdośliwa - za kwiatkami muszą przyjść owoce - uwielbiam

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies