Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 20:28, 04 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
inka74 napisał(a)
Ja to mam wrażenie jak Łucja - gdzie nie wejdę na wątek to widzę te same odmiany ) Bardzo dużo się powtarza.

Np. Minerva. U mnie też niemożliwie śmieci i pachnie ale z bliska. Nie dałabym jej na taras. Identyczna w kolorze i kształcie kwiatów jest Lila Wunder a za to trzyma kwiaty 4 razy dłużej i ma ich 4 razy więcej. Też pachnie.

Jola moja Eis jest bledsza w kolorze. Fioletowy pudrowy róż. U ciebie na zdjęciach bardzo intensywna wyszła. Mam raptem całe 2 kwiatki. Też potwierdzam pachnie na razie delikatnie.

Jola - muszę się kiedyś wybrać w twoje strony i obejrzeć kolekcję na żywo


Może nie zawsze ale tak, masz rację, zgapiamy od innych A potem porównujemy, pokazujemy z której strony najlepiej wychodzi na zdjęciach jak male dzieci Hihi

Nie chcialam tak od razu jej skresleć ale to smiecenie nie jest fajne. trzeba jej posadzić w nogi coś, co zaslania
tej Lila W nie znam zaraz zobaczę
Na zdjęciach dobrze wyszła ale u mnie slońce ma od poludnia do 17-17.30- może to dlatego ciemniejsza Może jek będzie miala więcej kwiatków to zapach będzie bardziej wyczuwalny

zapraszam baaardzo Przybywaj kobieto
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
paulina_ns 20:28, 04 lip 2017


Dołączył: 26 sie 2013
Posty: 11355
Piękna kolekcja róż Widzę,że u Ciebie Pashmina też się dopiero zbiera, czy ona kwitnie tak późno? U mnie dopiero 2 kwiaty u niej się rozwinęły, reszta jeszcze w pąkach, no cóż może i późno startuje,ale za to jaka piękna jest
____________________
Małymi kroczkami do celu, wizytówka
jolanka 20:49, 04 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
admete napisał(a)
Jolu strasznie współczuję i niestety wiem co musieliście przeżywać
u nas 4 lata już chyba minęły, przeszła straszna nawałnica z ogromnym gradem.

Najgorsza jest nasza niemoc i bezsilność

ściskam mocno.............

dziękuję, juz ochlonęliśmy ale na pewno pamietac to będiemy dłuuuugo

Ta róża to tzw. florystyczna, ot, ciekawostka różana ale tak inna od wszystkich, że piekna Bardzo ją lubię. Widzialam w szkółce posadzone razem 3 w ogromnej donicy Cudne
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:49, 04 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
admete napisał(a)
Jolu strasznie współczuję i niestety wiem co musieliście przeżywać
u nas 4 lata już chyba minęły, przeszła straszna nawałnica z ogromnym gradem.

Najgorsza jest nasza niemoc i bezsilność

ściskam mocno.............

dziękuję, juz ochlonęliśmy ale na pewno pamietac to będiemy dłuuuugo

Ta róża to tzw. florystyczna, ot, ciekawostka różana ale tak inna od wszystkich, że piekna Bardzo ją lubię. Widzialam w szkółce posadzone razem 3 w ogromnej donicy Cudne
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:50, 04 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
anka_ napisał(a)
I właśnie o takie opinie chodzi, dzieki Iwona.


Aniu, już widzę, że Iwonka dokładniej to ujęła Śmieci rzeczywiście.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:51, 04 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
zawitka napisał(a)
Jola ogrodówkę wsadż gdzieś w lekko osłoniętym miejscu tak żeby zimą wiatry jej nie dokuczały to spoko przetrwa.Ja swoje wsadziłam całkiem pod płot betonowy i nareszcie mam ładne kwiaty i święty spokój z nimi"d"d"d Przyszłam od Mirelli


Popstaram się tak zrobić tylko ze u mnie z tymi miejscami oslonietymi to krucho
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:00, 04 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Makao_J napisał(a)

No to pokaż jeszcze raz. Zadowolona jesteś z niej?


Jestem z tej róży bardzo zadowolona. Jest piekna Pachnie, wygląda i nie choruje
Jolanka

____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:02, 04 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
inka74 napisał(a)

Aniu - to moja subiektywna opinia. Ta róża ogólnie jest ładna ale w miejsce eksponowane chciałoby się mieć jakieś cudo. Zerknij może na TOP 10 róż naszej Joli (alfabet był boski), Janki, Andy, Madżenki, Renaty, Gabisi, Andaluji lub innych różano pozytywnie zakręconych - może ci jakaś odmiana się spodoba. Jak róża trafia do takich zestawień musi czymś urzekać daną osobę.


Iwonko, dzięki Każda musi dopasować róże do swoich upodobań i nie zawsze to co podoba się jednej, cieszy też drugą ja np. omijam róże czerwone i żółte, albo takie o pojedynczych płatkach
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:04, 04 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Bogdzia napisał(a)
Ale ta Eisvogel piękna.


Czekamy we trzy (Anula-Zana, Iwonka i ja )na to co dalej
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:06, 04 lip 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
pestka56 napisał(a)
Chciałaby dusza do raju, ale róże to kwiaty słońca. NAwet te, o których piszą, że znoszą półcień muszą mieć kilka godzin pełnego słońca. U mnie jużtak dobrze nie jest. Jednak... korci mnie i muszę przemyśleć.


No niestety, slońce potrzebne Może spróbuj chociać 2-3 . Jak sobie poradzą, dokupisz
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies