Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Pszczelarnia 15:13, 02 sie 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
I ptaki i motyle podpisane, a liliowce cudnie kwitną.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
jolanka 21:13, 02 sie 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
paulina_ns napisał(a)


Uwielbiam przyrodę u mnie też sarny nie raz spacerują, ostatnio zając mi po podwórku biegał,a ptaków nie liczyłam, ale też jest ich trochę zdjęcia motyli cudne, pokazalam mojemu 7 latkowi to podziwial, on motyle uwielbia, ostatnio kupił sobie siatkę na motyle i biega, łapie i nazwy mówi, a ile radości przy tym ma

Moim zdaniem, kiedy dzieci przyzwyczaja się do życia zgodnego z naturą, pokazuje jej piekno, to w przyszlości będą bardziej wrazliwe, będą dostrzegaly innych a nie tylko swój koniuszek noska Bardzo dobrze robisz
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:14, 02 sie 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
agapant napisał(a)


To jest na szybko? Jola, jest przepiękna, muszę dopisać do listy.

Zapisuj, ja na pewno kupie jeszcze jedną Nawet nie spodziewalam się, że tak mi się spodoba
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:16, 02 sie 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
mrokasia napisał(a)


Hmmm, liczyłam na to, że liliowce po kwitnieniu będą udawać jakąś trawę .

No, gąsiennice motyli jak żrą, to szkodniczą .


No, niestety, liliowce po kwitnieniu nie wyglądaja najpiękniej Nawet obrywałam dzisiaj takie suchmelce z kilku
Gąsiennic nie znoszę Brrr
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:29, 02 sie 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
frezja napisał(a)


O, dzięki u mnie tych najwięcej i modraszków.

Zauważyłam, że określone motyle lubią określone rośliny Pawiki to chyba najbardziej popularne motylki. Bardzo bym chciala zobaczyć na zywo inne ale pewnie muszę mieć w ogrodzie o wiele więcej roślin kwitnących. Może w przyszlym roku sie uda

Makao_J napisał(a)
No pokaz motyli i ptaków zrobiłaś świetny i znowu się czegoś nauczyłam.


bardzo się cieszę, sama dopiero się uczę Siedzę w int i szukam, porównuję zdjęcia

MonikA napisał(a)
Joluś u ciebie jak w encyklopedii, piękne zdjęcia w dodatku z opisem

Milo mi baaardzo

iwonadm napisał(a)
masz cudnych gości mnie też cieszą ptaszki w ogrodzie róża przepięknej urody, i znów by się chciało mieć

Goście w każdej postaci mile widziani
Zauwazyłam, że ostatnio czekam z aparatem na kolanach na ptaki, motyle a mniej fotografuję rośliny
Różę Eisvogel zamawiaj Iwonko, będziesz zadowolona

Lolanka napisał(a)
Przyszłam podziękować za wizytę i porozglądać się u Ciebie troszkę
Cuuudne zdjęcia robisz


Za komplement dziękuję Rozglądaj się Aniu do woli , będzie mi bardzo milo Cię częściej widzieć

AngelikaX napisał(a)



Joluś czy to agapant? Możesz coś o nim napisać? Zadowolona jesteś?
Czy one u nas zimują w gruncie?


Fotki piękne... cudowny klimat


Angeliko, niewiele jeszcze wiem o agapancie. Niestety podobno z zimowaniem ma klopoty. zastanawiam się nawet czy go nie wykopać z korzeniami i gdzieś przechować. Będę chciala douczyć się na jego temat - wygląda pieknie, teraz juz przekwita i nie wiem czy powinnam go przyciąć? Pora na czytanie na jego temat
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 21:38, 02 sie 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
_Martini_ napisał(a)
Ciekawa ta róża, zaintrygowała mnie.
Jaki to powojnik niebieski dzwonkowaty?


Oj, gdybym wiedziała, że Eisvogel tak się spodoba to kupiłabym więcej krzaków
ten powojnik na zdjęciu to Rooguchi

Kasya napisał(a)


bo trzeba kupowac te niskie liliowce, one nie sa takie balaganiarskie
ja mam :
stella
ruby stella
mini perarl

Kasiu, a może sadzić te niskie przed wysokimi zaslonią?

olga80 napisał(a)


cudna ta panna muszę sobie ją zapisać
Liliowce to piękne i wdzięczne byliny warto je mieć w ogrodzie a nazwami motyli mi zaimponowałaś

Panna Eisvogel fajnie ją nazwałaś
Zarumienilam się dziękuję

Gosiek33 napisał(a)
Zaczynasz się robić na dodatek robić specjalistką od fauny leśno-ogrodowej cudne portrety ptaszków i motyli. U mnie motyle podobne ale żeby wiedzieć jak się nazywają.... to za dużo dla mnie


Bardzo mi milo
Gosiu, zawsze kiedy poznaję nowe rzeczy, staram się dużo czytać, oglądać, poznawać. Tak było zawsze w pracy i pewnie takie przyzwyczajenie sie już nie zmieni
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Kasya 21:47, 02 sie 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41913
jolanka napisał(a)


Oj, gdybym wiedziała, że Eisvogel tak się spodoba to kupiłabym więcej krzaków
ten powojnik na zdjęciu to Rooguchi


Kasiu, a może sadzić te niskie przed wysokimi zaslonią?



chyba nie, liliowce o dlugich lisciach beda sie wykladac na te male
raczej duze liliowce sadzilabym za czyms, zeby tylko piekne kwiaty wystawały

ale ja staram sie nie kupowac wysokich, te niskie maja ladne liscie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
jolanka 21:52, 02 sie 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
pestka56 napisał(a)
Eisvogel dosłownie zabija urodą :

A ptasiory to chyba fruwają ode mnie do Ciebie zahaczając po drodze o Gosiek33 Kos i drodz wyglądają tak samo. Przedwczoraj kosa miałam raniutko w salonie. Ciekawa rzecz. On atakował pokrzykując okno tarasowe, a metr od niego spały na dywanie moje koty. Tylko mi zabrudził na fioletowo podłogę przy oknie. Chyba się objadł wcześniej aronii, albo borówek Przede mną też nie uciekał, jak podeszłam otworzyć okno. Wyraźnie zaczekał.

Dzięki za szkolenie motylowe. Odkąd zaczęłam sadzić bylinki, wreszcie sie u mnie pojawiają.

No, niech Cie nie zabija Uwodzić powinna
Ptasiory na pewno będą latały i z powrotem Wiesz, troche się denerwuję, że mam dwa duże okna tarasowe i to bez żadnych zaslon czy rolet Zdarza się, że obijają się o nie Muszę coś zrobić bo już tak bylo, że znalazlam martwego ptaka Nie wiem, czy to uderzenie o szybę czy też np. jastrząb miał w tym swój udział
Koty musisz dobrze karmić, skoro nie połaszczyły się na pticę

patrycja napisał(a)

Też mieszkam pod lasemSarenki widzę co dziennie. Wieczorem mama sarna wyprowadza swoje dzieci, dokładnie 2 koziołki, na żer. W zeszłym roku miała jedno sarniątko.
Kurde dobrze napisałam ? Przecież nie napiszę dziecko?

Hihi, dobrze piszesz, podoba mi się
Miałam okazje obserwować zachowanie sarny względem swoich pociech - takiej troski możemy my ludziki pozazdrościć

dominka napisał(a)
Jola piękne róże.
Mówiłaś, że sporo ptaków Cię odwiedza. Piękne jak ogród, który odwiedzają.

Dominisiu, baaardzo dziękuję

ElzbietaFranka napisał(a)
Jolu jestes mistrzynia w fotach ptactwa i innych naszych mniejszych braci.

Piekna roza ta Eis.... zapisalam zaraz bede sprawdzac ja.

Łoł, nie wiem co powiedzieć Rumieniec mam ogromny
Elu, i jak? Sprawdzilaś? I jaka decyzja?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
_Martini_ 22:01, 02 sie 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
jolanka napisał(a)

Moim zdaniem, kiedy dzieci przyzwyczaja się do życia zgodnego z naturą, pokazuje jej piekno, to w przyszlości będą bardziej wrazliwe, będą dostrzegaly innych a nie tylko swój koniuszek noska Bardzo dobrze robisz

Potwierdzam. Mój syn ostatnio wyniósł ziarenka kanarka dla myszy, która leżała sponiewierana za płotem. Dla mnie to już przesada, ale świadczy o tej wrażliwości, o której piszesz.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
jolanka 22:04, 02 sie 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Kindzia napisał(a)
Już sobie poczytałam o tej przecudnej róży. Pasuje mi kolor Myślę, że dojrzeję w końcu na wymianę Austinów na niemieckie róże...to miejsce będzie i Twoje doświadczenie już wtedy z tą różą

Zdjęcia ptaków faktycznie piękne robisz. Podziwiam Cię za cierpliwość do robienia takich zdjęć, bo trochę to trwa, zanim się uda ptaszka w kadr złapać. I jeszcze ostrość musi być...bo przypadkowe dobre zdjęcie nie zdarza się często


Cały czas myślę jak przezimuje tej zimy. Nie będę jej dotykać do wiosny choć nie jest w swoim docelowym miejscu Będzie przesadzana.
Zastanawia mie jedna sprawa. Z natury jestem baaardzo niecierpliwa, nie umiem na nic czekać A z aparatem potrafię siedzieć bez ruchu i czekać długo na okazję do zrobienia zdjęcia ptakom Ciekawe

To kiedy jedziesz?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies