Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Kasya 08:04, 11 lis 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42603
Gosiek33 napisał(a)
Najtrudniejsze w dokarmianiu to te całe chmary sikorek i mazurków z pojedynczymi ptaszkami byłoby łatwiej


Musza się upaść przed zimą
Ale wystarczy zamienić słonecznik na gotowa mieszanke i apetyty osłabną
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 08:19, 11 lis 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
ale ,śmieci, pod karmnikiem wtedy przybywa, a moim psom wszystko do pysków wpada
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
sylwia_slomc... 10:00, 11 lis 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82341
tulucy napisał(a)
Za pół roku to już piwonie będą kwitły, będzie po albo może w trakcie tulipanów... Połowa maja... A tylko 4 miesiące i marzec będzie i się zacznie

Dobre podejście , tylko mi te cztery miechy trudno wytrzymać , ale zaplanowałam na zimę wycinanie suchych bylin, a od lutego już drzewa przycinam to jakoś może do wiosny poleci
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
tulucy 10:38, 11 lis 2017


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Moje ciągle coś skubią z drzew i grządek... Póki co chyba źle nie mają... Chociaż worek słonecznika już na nie czeka jakby co
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
anabuko1 10:51, 11 lis 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23636
Fajne widoki ptasich gości.
Ale chyba jeszcze za wcześnie na dokarmianie.
Nauczycie, i tylko po gotowe będą zlatywać.A jeszcze tyle dobrego w przyrodzie mają
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
jolanka 16:36, 11 lis 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
tulucy napisał(a)
Ja dziś musiałam lecieć do szkoły, zamknąć temat ubezpieczenia dzieci. A potem córką do dentysty. Na ogrodzie byłam może 2 godziny. U mnie średnio się pracuje, bo ziemia się lepi i jest zbita w bryły. Ale zadowolona jestem bardzo. Bo już się bałam, że tych tulipanów nie posadzę. Jeszcze trochę zostało, ale to już pikuś... Mały pikuś

Brr, nie lubie dentystów
Mnie jeszcze zostały czosnki i jakieś 30 tulipanów. Część posadzę do doniczek. Miałam nadzieję, ze zrobię to dzisiaj ale padało i było okropnie zimno. Może jutro?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:38, 11 lis 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
admete napisał(a)
Cudowna jesień

fajne są te jesienne niespodzianki kwiatów które powinny kwitnąć latem

Pozdrawiam i miłego weekendu życzę

Prawda? To jesienne kwitnienie to zawsze budzi takie zdziwienie Ale cieszy niesamowicie
Dzięki, tez odpoczywaj
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:43, 11 lis 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Kasia, Gosia - niby wiem, ze powinny sobie jeszcze same szukać jedzenia ale.... fajnie jest obserwować ptaki tak troszkę bliżej niz w lesie W tym przypadku jestem egoistką.
A poza tym trudno mi wytrzymac jak pukaja do okna albo drą się na tarasie. Dzisiaj dałam tylko rano, nie dosypywalam później.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:45, 11 lis 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
Gosiek33 napisał(a)
ale ,śmieci, pod karmnikiem wtedy przybywa, a moim psom wszystko do pysków wpada

Kupilam w UB roku mieszankę ziaren ale skończyło się na wyjedzeniu słonecznika a inne zostały. Piesków nie mam, musiała sama sprzatac
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 16:49, 11 lis 2017


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16499
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dobre podejście , tylko mi te cztery miechy trudno wytrzymać , ale zaplanowałam na zimę wycinanie suchych bylin, a od lutego już drzewa przycinam to jakoś może do wiosny poleci

Ja byliny będę porządkować dopiero wiosna. Suche badylki traktuje trochę jako osłonę przed mrozem i zimnym wiatrem.
Dwa lata temu można juz było cos robić pod koniec lutego ale w tym jak pamiętasz masakra U Ciebie Sylwia to duuużo tego dobrodziejstwa jest w ogrodzie - wczesniej zaczynasz
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies