Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

inka74 23:17, 25 sty 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kasiu można zgłosić na 2 sposoby. Wszystko w linku powyżej.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 23:22, 25 sty 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
A z ciekawostek - paląc czystym ale mokrym drewnem w kominku (powyżej 20% wilgotności) też narażasz się na grzywnę. Żeby podsuszyć tak drewno po cięciu potrzeba ok. półtora roku.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
paniprzyroda 00:16, 26 sty 2018

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Z przyjemnością obejrzę top różany
____________________
Dwa ogrody
jolanka 19:50, 26 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
inka74 napisał(a)
Jola, zrobią bo teraz jest nagonka na zatruwaczy. Nawet u mnie na wsi jeżdżą z urządzeniami do pomiaru zanieczyszczeń. Ale decyzję musisz podjąć sama. Więcej na https://polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/jakwygrac/szczegoly,jak-zglosic-palenie-smieci,26.html

No niby tak, ale naprawdę u mnie nie chce się gminie tym zajmować.
Przeczytalam ten tekst Dzięki, powinnam wysłać go do gminy
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:52, 26 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
Kasia_CS napisał(a)
Mnie się wydaje, że w wakacje przyjęli taką dostawę elementów mebli, jakichś oscieżnic itd... nie wydaje mi się, żeby to czyste drewno było. A sąsiedzi mogą się dowiedzieć od kogo wypłynęło zgłoszenie?

Kasiu, sąsiedzi na pewno się dowiedzą, kto uprzejmie zawiadomił Niby można zatelefonowac anonimowo ale czy wtedy cos zrobią? Nie wiem.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:54, 26 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
inka74 napisał(a)
A z ciekawostek - paląc czystym ale mokrym drewnem w kominku (powyżej 20% wilgotności) też narażasz się na grzywnę. Żeby podsuszyć tak drewno po cięciu potrzeba ok. półtora roku.

Dębina to nawet do 4 lat schnie. Najszybciej to chyba brzoza


____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 19:56, 26 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16465
paniprzyroda napisał(a)
Z przyjemnością obejrzę top różany

Postaram się go zrobić w najbliższym czasie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
tulucy 20:46, 26 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12897
U nas straż miejska przyjmuje anonimowe zgłoszenia. Wystarczy że spacerowicz jakiś zadzwoni i jadą sprawdzić. Ale to jakoś słabo działa... U nas sąsiedztwo kiedyś cały sezon miało podkłady kolejowe... Kominy mają czarne... Ja to się dziwię, bo to generalnie ludzie po jakiejś szkole, studiach nawet, mają dzieci, wnuki... I tak trują wszystkich...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
ElzbietaFranka 21:38, 26 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
jolanka napisał(a)

Iwonka, nawet jak zgloszę to u mnie nic gmina nie zrobi.
Jak sąsiad zgłosił, ze mu drugi wywala rurą na działkę ..... z kibla z domu letniskowego całe lato i nie ma tak samba - a być musi- to Panie hmm urzędniczki przyjechały, obejrzały, stwierdziły, ze nie mogą stwierdzić bez badan laboratoryjnych co to mu płynie , a poza tym, jak pkwiedziały, rzeczony stwierdził, ze zameldowanych jest w W-wie i tam śmiecie wywozi
Czyli, ze z tego kibla chyba też, pewnie w reklamówce

Bareja gotowy scenariusz by miał
Moja gmina nie ma ani gospodarza, ani służb, o specjalnych to oni słyszeli w telewizji publicznej wrrr albo jak swoje dyplomy odbierali.
Przepraszam, ze tak ostro pisze ale krew mnie zalewa.




Ja tego nie rozumiem. Niech przedstawi kwit z wywozki szamba u mnie była w zeszłym roku kontrola z gminy. Przecież w kieszeniach gnojowki nie wywozi. Chyba, że w pampersach latają wszyscy
To są biurwy a nie urzędniczki. Trzeba znać przepisy. W każdej gminie jest ochrona środowiska jak płacić ie podatki to trzeba wymagać. Pisać pisma nie odpisują to do sko ("samorządowe kolegium odwolawcze) pisać skargę jak jednej drugiej dowalą karę to w nocy będzie załatwiła sprawy.
Każdy obywatel powinien znać swoje prawa i obowiazki tym bardziej w gminie bo to sitwy. Nic nie robią a jak coś człowiek chce to robią z niego durna. Sama na własnej skórze się przekonałam.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 21:46, 26 sty 2018


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13890
Zawsze trzeba zrobić foty i wysłać do gminy z prośbą o zajęcie się tym procederem. Nie będzie poprawy pisać wyżej.
Zacznijcie wymagać poprawy ochrony środowiska od gminy i rozliczać ich w tym roku są wybory.

Ja kupuje drzewo dębowe i Grabowe do kominka rok wcześniej przed paleniem w kominku już wcześniej leżakówane. Mam drewutnie dosyć spora i tam sobie schnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies