Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

AsiaK_Z 19:47, 25 sty 2018


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Kasia_CS napisał(a)
U mnie za płotem jest dom, gdzie palą w piecu drewnem, ale jakims rozbiorkowym i tak kopci, ze czasem przez zamknięte okna czuję tą spaleniznę przez wywietrzniki w ramie okna..

Może podkładami kolejowymi palą
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
tulucy 20:03, 25 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Ci moi palą palety, stare meble... Podkładami palili dwa lata temu. Faktycznie przez zamknięte okna smród się wciskał do domu...
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
jolanka 22:08, 25 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Anda napisał(a)
Piękne róże pokazałaś Z utęsknieniem czekam na sezon różany. Sama nie mam na razie miejsca na nowe, więc będę je oglądać u Ciebie i innych różomaniaczek z wielką przyjemnością. Liczę na wieeele fotek

Nie mogę sie zebrać aby zrobić TOP ostatniego z sezonu.
Udało mi się chociaz zebrać w jednym folderze wszystkie zdjęcia róż, podpisać je i posegregowac wg nazw Może w najbliższym czasie to zrobię.
Ewa, Ty sporo sadzisz w pojemnikach. Na pewno na jakąś się skusisz. Masz spora takich rarytasikow, których u nas jeszcze nie ma. Za malo jeszcze umiem aby pozwalać sobie na kupowanie poza Polską.
Ale na zdjęcia moich zapraszam zawsze
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:15, 25 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
tulucy napisał(a)
Jolu u mnie palą codziennie dwa trzy razy dziennie, ogrzewanie i woda do mycia jak przypuszczam.
Nie wiem, czym palą, ale w gardle drapie, oczy łzawią, dym jest żółtobury... Z ogrodu człowiek ucieka...

Ja mam takich jednych, którzy mieszkają tu z dziada pradziada, często krzyki, głośna muzyka, no, powiedzmy społecznie nie najwyższych lotów wiec palenie "bele czem" to norma niestety

Jeśli taki masz dym to wygląda na palenie plastiku
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:16, 25 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasia_CS napisał(a)
U mnie za płotem jest dom, gdzie palą w piecu drewnem, ale jakims rozbiorkowym i tak kopci, ze czasem przez zamknięte okna czuję tą spaleniznę przez wywietrzniki w ramie okna..

Takie drewno może zawierać jakieś impregnaty, nie nadaje się do kominka
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:31, 25 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
inka74 napisał(a)
Dziewczyny, takich palących czym popadnie można zgłosić do straży miejskiej (tam gdzie jest). W Warszawie jest nawet specjalna jednostka, która mierzy zawartość substancji szkodliwych i jeździ po osiedlach.

Iwonka, nawet jak zgloszę to u mnie nic gmina nie zrobi.
Jak sąsiad zgłosił, ze mu drugi wywala rurą na działkę ..... z kibla z domu letniskowego całe lato i nie ma tak samba - a być musi- to Panie hmm urzędniczki przyjechały, obejrzały, stwierdziły, ze nie mogą stwierdzić bez badan laboratoryjnych co to mu płynie , a poza tym, jak pkwiedziały, rzeczony stwierdził, ze zameldowanych jest w W-wie i tam śmiecie wywozi
Czyli, ze z tego kibla chyba też, pewnie w reklamówce

Bareja gotowy scenariusz by miał
Moja gmina nie ma ani gospodarza, ani służb, o specjalnych to oni słyszeli w telewizji publicznej wrrr albo jak swoje dyplomy odbierali.
Przepraszam, ze tak ostro pisze ale krew mnie zalewa.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:32, 25 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
AsiaK_Z napisał(a)

Może podkładami kolejowymi palą

Jak z rozbiórki to nasączone impregnatami na pewno
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 22:33, 25 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
tulucy napisał(a)
Ci moi palą palety, stare meble... Podkładami palili dwa lata temu. Faktycznie przez zamknięte okna smród się wciskał do domu...

Ja nie wiem, czy ci ludzie myślą?
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 22:49, 25 sty 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola, zrobią bo teraz jest nagonka na zatruwaczy. Nawet u mnie na wsi jeżdżą z urządzeniami do pomiaru zanieczyszczeń. Ale decyzję musisz podjąć sama. Więcej na https://polskialarmsmogowy.pl/polski-alarm-smogowy/jakwygrac/szczegoly,jak-zglosic-palenie-smieci,26.html
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 23:12, 25 sty 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mnie się wydaje, że w wakacje przyjęli taką dostawę elementów mebli, jakichś oscieżnic itd... nie wydaje mi się, żeby to czyste drewno było. A sąsiedzi mogą się dowiedzieć od kogo wypłynęło zgłoszenie?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies