Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

jolanka 20:39, 28 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Aurelllia napisał(a)
Jolu widzę, że został poruszony temat smogu :/ to co się wczoraj działo w Piasecznie i okolicach jest nie do opisania.... jakby zamknąć dym papierosowy w słoiku - dosłownie - na stronach z czujnikami wszędzie czerwone kropki .... Cały dzień przesiedziany w domu bo strach było wyjść i się nie zaczadzić....

Oooo, nawet nie wiedziałam. Mój syn tam mieszka
Kurcze, muszę zadzwonić do niego.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:59, 28 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Krokusy wyłażą. Jakieś tulipany też

Bryły śniegu spadające z dachu zdusily mi dwie kuliste tujki Młotkiem rozbijalam śnieg zbity na kamień. Myslalam, ze to tak lekko sobie leży Nie wiem czy przeżyją bo wyglada to masakrycznie.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Napia 21:02, 28 sty 2018


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Jak miło popatrzeć na róże.. jeszcze trochę i będziemy mogli oglądać je w realu...

Mam wrażenie, że przez ostatnie lata popsuło się powietrze i to bardzo. Najgorzej, że wiele osób truje i nic sobie z tego nie robi... ech...
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
inka74 21:25, 28 sty 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Jola - nie wiem czy pamiętasz jak rozmawiałyśmy o ceramicznych kwiatach. Takie mi chodzą po głowie tylko białe
https://pin.it/atjbwhrkjrfptf

Te są też piękne ale to chyba bardzo trudne
https://pin.it/eykdqxbx4ekk67
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
tulucy 21:37, 28 sty 2018


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
U nas wczoraj był koszmarnie, mgła z dymem owijała wszystko. Na 50 metrów widoczność... Dobrze, że trochę popadało dziś, to zbiło te pyły z powietrza do ziemi...
U nas straż miejska wczoraj i dziś jeździła po osiedlu, patrolowała. Tylko czy to coś daje? A w ogóle to jest jakaś uchwała sejmiku mazowieckiego, ż od któregoś roku będzie zakaz całkowity palenia w piecach i kominkach na potrzeby CO i CW. W kominku tylko rekreacyjnie dla nastroju. Jak ktoś ma ogrzewanie czy wodę ciepłą z niego, to też nie będzie można. Tak mnie u mnie w gminie poinformowali. Tylko nie wiem, od którego to roku. Na razie gmina wymienia prawie za darmo stare piece na nowe. Dużo daje fundusz, a resztę gmina. To już drugi raz, rok temu było mniej chętnych, w tym roku więcej.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Gosiek33 18:23, 29 sty 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Dziś już dobre powietrze, najgorzej było w sobotę mgła i smog
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 20:36, 29 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Napia napisał(a)
Jak miło popatrzeć na róże.. jeszcze trochę i będziemy mogli oglądać je w realu...

Mam wrażenie, że przez ostatnie lata popsuło się powietrze i to bardzo. Najgorzej, że wiele osób truje i nic sobie z tego nie robi... ech...

Oj, czekam na nie z niecierpliwością: D Na razie to tylko wspominki ubiegłorocznego

Aga, to co jest ostatnio to masakra. Chyba nigdy wczesniej tam źle nie było
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:43, 29 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
inka74 napisał(a)
Jola - nie wiem czy pamiętasz jak rozmawiałyśmy o ceramicznych kwiatach. Takie mi chodzą po głowie tylko białe
https://pin.it/atjbwhrkjrfptf

Te są też piękne ale to chyba bardzo trudne
https://pin.it/eykdqxbx4ekk67

Haha, te pierwsze tez juz widziałam Postaram się spróbować zrobić na zajęciach w przyszłym tygodniu. Jak wyjdzie to kupuje glinę i robię w domu
Te drugie rzeczywiście trudniejsze ale ... no, zobaczymy. Ale na tej stronie jest sporo innych fajnych rzeczy. Dzięki
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:49, 29 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
tulucy napisał(a)
U nas wczoraj był koszmarnie, mgła z dymem owijała wszystko. Na 50 metrów widoczność... Dobrze, że trochę popadało dziś, to zbiło te pyły z powietrza do ziemi...
U nas straż miejska wczoraj i dziś jeździła po osiedlu, patrolowała. Tylko czy to coś daje? A w ogóle to jest jakaś uchwała sejmiku mazowieckiego, ż od któregoś roku będzie zakaz całkowity palenia w piecach i kominkach na potrzeby CO i CW. W kominku tylko rekreacyjnie dla nastroju. Jak ktoś ma ogrzewanie czy wodę ciepłą z niego, to też nie będzie można. Tak mnie u mnie w gminie poinformowali. Tylko nie wiem, od którego to roku. Na razie gmina wymienia prawie za darmo stare piece na nowe. Dużo daje fundusz, a resztę gmina. To już drugi raz, rok temu było mniej chętnych, w tym roku więcej.

Kurcze, nawet trudno bylo rozpoznać czy to mgła czy smog
Tez cos na ten temat słyszalam ale nie wiem od kiedy. Nie wierzę, ze przepisy cos zmienią. Ludzikow trzeba zmienic a to nie taka prosta sprawa;(
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 20:50, 29 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Gosiek33 napisał(a)
Dziś już dobre powietrze, najgorzej było w sobotę mgła i smog

Oj to dobrze
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies