Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Gosiek33 07:23, 30 sty 2018


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Przepisy zmieniły się niewiele, do czasu gdy promowane będzie używanie czarnego zlota nic się nie zmieni. A ludzie jak to ludzie, większość ze wsi i małych miasteczek będzie jak z dziada pradziada nieczystości wylewać na pole i palić wszystkim czym się da Siła przyzwyczajenia ....
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
jolanka 14:03, 31 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Gosiek33 napisał(a)
Przepisy zmieniły się niewiele, do czasu gdy promowane będzie używanie czarnego zlota nic się nie zmieni. A ludzie jak to ludzie, większość ze wsi i małych miasteczek będzie jak z dziada pradziada nieczystości wylewać na pole i palić wszystkim czym się da Siła przyzwyczajenia ....

Masz rację, Gosiu Niestety
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 14:12, 31 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Słoneczko wyszło
Ja tez wyszlam zrobić"obchód" ogrodowy. Wieczorem wgram trochę zdjęć ale teraz:
- wrzosy puściły nowe, zielone przyrosty
- krokusy maja juz po kilka cm
- róża Schone Maid ma młode pąki kwiatowe
- Elfe i Klasztorna wyglądają jakby zimy nie było
- Pashmina wypuściła spod kopczyka młode pędy, o innych różach nie wspomnę bo na wiosenne wyglądają
- na drzewach i krzewach są baaardzo wyraźne pąki liściowe a Amonogawy wyglądają jakby miały lada moment zakwitnąć
- trawy nabrały takiego żywego, na pewno nie zimowego koloru
- trawnik rośnie zieloniutki, jeszcze trochę a nosić go będzie trzeba

A tu zapowiadają znowu zimę,
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 14:15, 31 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Acha, przyszedł wreszcie katalog od Austina
o g l ą d a m
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Margerytka40 14:18, 31 sty 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziś pogoda sprzyja spacerom w ogrodzie,szkoda że to tylko na chwilę. Chciałoby się już coś porobić a tu znów zimę prognozują
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 15:19, 31 sty 2018


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
w lutym zima ma wrócić??? na długo? U mnie też wiosennie ale głównie cebulowe szaleją i bardzo mocno z ziemi wystają. Róże jakby się zamumifikowały - tak jak wyglądały na jesieni - tak też są i teraz. U mnie trawa tragedia. Śnieg stopniał i jest grząsko bo sporo go było
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 17:40, 31 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Margerytka40 napisał(a)
Dziś pogoda sprzyja spacerom w ogrodzie,szkoda że to tylko na chwilę. Chciałoby się już coś porobić a tu znów zimę prognozują

Nawet miałam dzisiaj ochotę aby trochę posprzątać ale jak pomyślałam sobie, że znowu przysypie i zmrozi to odpuściłam. Poczekam.
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:44, 31 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
inka74 napisał(a)
w lutym zima ma wrócić??? na długo? U mnie też wiosennie ale głównie cebulowe szaleją i bardzo mocno z ziemi wystają. Róże jakby się zamumifikowały - tak jak wyglądały na jesieni - tak też są i teraz. U mnie trawa tragedia. Śnieg stopniał i jest grząsko bo sporo go było


Noooo
podobno na tydzień, dwa.
Z tymi różami to będa musiała tak jak Ty notatki robić. Niektóre widać, że "zimują" - liscie zeschnięte, opadnięte, takie szare. Kilka jest nienormalnych - liscie zielone, paki na wierzchu. Zobaczymy jak przetrwają. Jeśli w dobrej kondycji tfu, tfu... to trzeba będzie dać im baaadzo dobrego papusiu bo przecież pobieraja je caly czas.

U mnie sucho to nawet jak śnieg poleży to potem momentalnie wsiąka i podlewa
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:49, 31 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Dawno nie pokazywałam skrzydlatych gości ogrodowych . Stołówka jest w pewnej odleglości od okien i tarasu więc ostrość zdjęć inna niz w ub roku
eM powiedział, że nie postawi karmnika pod oknem dla mojej wygody fotograficznej bo ptasiory z tarasu robią sobie nie tylko stołówkę ale i toaletę


____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 17:52, 31 sty 2018


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies