Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 16:02, 03 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)
Iwonko dziękuję Ci za ten wpis u Eli.

Mireczko, buziaki.
Porządki robią się w domu, ale też na wątkach Posprzątane

A u mnie pada dziś deszczyk. A chciałam myć okna w tym tygodniu.
A ogrodowo róże trzeba okopczykować, tylko kompost był zmarznięty, a dziś w deszczu mi się nie chce wyjść...
____________________
Ogródek Iwony II
Mirka 16:07, 03 gru 2018


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwk4 napisał(a)

Mireczko, buziaki.
Porządki robią się w domu, ale też na wątkach Posprzątane

A u mnie pada dziś deszczyk. A chciałam myć okna w tym tygodniu.
A ogrodowo róże trzeba okopczykować, tylko kompost był zmarznięty, a dziś w deszczu mi się nie chce wyjść...
Widziałam że posprzątane. Ja jeszcze za porządki się nie zabiorę, jestem cały tydzień w pracy poza domem.
Iwonka domek już u mnie stoi więc może po świętach jakieś rabaty rozrysujemy. Mam nadzieję że pomożesz.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Kasya 16:10, 03 gru 2018


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42175
Iwk4 napisał(a)
Dziś puścił mróz.
Zrobiłam pierwszy wianek adwentowy, a wczoraj upiekłam pierwszą porcję pierniczków - do podjadania




Zapachnialo świetami
Zachcialo mi się w tym roku zrobic dojrzewające ciasto na pierniczki bo nigdy takiego nie robiłam
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Iwk4 16:16, 03 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anpi napisał(a)
Śliczny ten adwentowy wianek ,te numerki sama produkowałaś ,czy zakupione ze świeczkami?
Przymrożone trawki cudowne,ciekawe jak moje przetrwają na drugi rok ,żeby doczekały takich efektów.

Aniu, numerki wycięła mi koleżanka. Robi piękne kartki, miałam kłopot z numerkami, najpierw chciałam świeczki z numerkami gotowe, to się skończyły. Kupiłam najtańsze.
Przy okazji doczytałam, ze świece powinny być 3 fioletowe i jedna różowa i czerwone kokardki i wianek okrągły. To wg tradycji adwentowych. Wszystko jest symbolem. Na drugi rok lepiej się przygotuję, pierwszy raz zrobiłam wianek z igliwia.

Trawy, jak nie zgniją, to powinny dać radę. Zeszłej zimy wypadł mi jeden miskant, za blisko jego z rynny wypływała woda i ten biedak nie dał rady...

____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:29, 03 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aurelllia napisał(a)
Przyszłam od Eli. Witam się miło
Iwonko zostaję tutajjjjjjjjj Pięknie u Ciebie
Zaczynam czytać wątek od początku.

Aurelio, witam Cię serdecznie.
To mój drugi watek. Już bardziej dojrzały. Pierwszy zaczynałam, jak postanowiłam, że ogród przekopię To było po tym, jak przypadkiem weszłam na Ogrodowisko, przeczytałam kilka wątków i doznałam szoku, że można mieć takie ogrody. Myślałam, że to tylko na obrazkach tak się ma. A tu się okazuje, ze jak się człowiek postara i wymyśli sobie plan na swój kawałek świata, to potem na wakacje nie chce się wyjeżdżać z ogrodu Trochę wsparcia, trochę kasy i własna praca. Moje dzieci nie rozumieją, że można się bawić w ziemi. Zapomniały już, jak w piaskownicy się bawiły Dobrze, że M mnie wspiera.
Dla Ciebie kawałek mojego listopadowego świata...


____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 16:31, 03 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasya napisał(a)


Zapachnialo świetami
Zachcialo mi się w tym roku zrobic dojrzewające ciasto na pierniczki bo nigdy takiego nie robiłam

Kasiu, a masz taki przepis może? Podeślij proszę
____________________
Ogródek Iwony II
malgorzata_s... 16:32, 03 gru 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
U nas niestety nie ma tradycji wianków adwentowych. Listopadowy ogród przepiękny
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Iwk4 16:34, 03 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirka napisał(a)
Widziałam że posprzątane. Ja jeszcze za porządki się nie zabiorę, jestem cały tydzień w pracy poza domem.
Iwonka domek już u mnie stoi więc może po świętach jakieś rabaty rozrysujemy. Mam nadzieję że pomożesz.

Mireczko, bardzo chętnie pomogę.
Wiesz pochłonęła mnie praca ostatnio, ale już się ogarniam.
Zaczynam znowu myśleć pozytywnie, więc pora tu częściej gościć.
____________________
Ogródek Iwony II
malgorzata_s... 16:37, 03 gru 2018


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33765
Iwk4 napisał(a)

Mireczko, bardzo chętnie pomogę.
Wiesz pochłonęła mnie praca ostatnio, ale już się ogarniam.
Zaczynam znowu myśleć pozytywnie, więc pora tu częściej gościć.


Fajnie że tak piszesz bo jakoś forum opustoszało Coraz mniej osób pisze
____________________
ogrod-cioci-cz-3/ Gocha - Ogród cioci czyli ciociogród cz. 2 / Ogród Cioci cz. 1/ Wizytowka ogrod-cioci-Gosi/
Iwk4 16:40, 03 gru 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
malgorzata_szewczyk napisał(a)
U nas niestety nie ma tradycji wianków adwentowych. Listopadowy ogród przepiękny

Gosiu, tak bardzo mi w tym roku chce się świąt, poczuć tą magię, więc czekałam, by móc zrobić wianek. Wszędzie już w galeriach handlowych świątecznie, ale to mnie smuci, nie cieszy, bo to już nie tradycja, tylko bardziej chodzi o to, by więcej klientów na zakupy złapać. Już nawet kolędy słyszałam, a przecież to jeszcze nie ten czas, ooooooo....

Gosia, w ogrodzie zimą miewam przerwę w fotkach, bo smutno, buro, chyba że śnieg albo mróz zmieni szatę...
Ogród śpi, koloru brak, słońca brak ...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies