Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 21:53, 25 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Milka dziękuje. Tujka już dziś została wsadzona do skrzynki. Zalałam ja najpierw wodą. Jak próbowałam wyjąć okazało się że na korzeniach ma siatkę. Zdjęłam ją. Nie wiem czy dobrze zrobiłam. Pierwszy raz coś takiego widziałam. Moje tuje były małe jak je sadziłam. Ta to duża donica była. Na spodzie wrzośce dołożyłam tymczasowo. Jak przekwitną wsadzę je w miejsce docelowe. Teraz trochę koloru dodały. Chciałam w rogach skrzyni bluszcz wsadzić taki miniaturowy ale jeszcze nie było w ogrodniczym. Jutro zdjęcie zrobię. Oprócz tego zauroczona bukszpanowymi obwódkami też taką dziś zapoczątkowałam.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
chelll 00:11, 26 mar 2016


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Inko, witaj. Niedaleko nam do siebie Doczytałam, że masz marikena i gienię. Gienię mam i ja, i tez wydałam na nią ostatnią kasę. Choruję na marikena, ale szukam wysoko szczepionego ( co najmniej 150-160 cm). Jaki jest Twój? Gdzie kupiłaś i za ile, jeśli można wiedzieć. Pozdrawiam!
____________________
Handmade by Elka
inka74 08:39, 26 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
chelll napisał(a)
Inko, witaj. Niedaleko nam do siebie Doczytałam, że masz marikena i gienię. Gienię mam i ja, i tez wydałam na nią ostatnią kasę. Choruję na marikena, ale szukam wysoko szczepionego ( co najmniej 150-160 cm). Jaki jest Twój? Gdzie kupiłaś i za ile, jeśli można wiedzieć. Pozdrawiam!

hejka. Mój mariken ma tak ze 150 cm miejce szczepienia. Dosyć wysoki jest. Kupiłam u Kalisiaka w Kobyłce. Coś koło 129-149 zł kosztował. Ale wczoraj jak byłam po bukszpany to zrobiłam obchód po placu. Były marikeny ale niższe takie 120 cm, z większą koroną za 349 zł! On bardzo wolno rośnie. Jak patrzę na pierwsze zdjęcia i teraz to prawie różnicy nie ma.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:29, 26 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Efekt wczorajszego sadzenia bukszpanów. Musiałam ziemię dowieźć 6 worków bo tam piach tylko. W założeniach będzie to niska obwódka, taka z 15 cm szerokosci i 20 cm wysokości a przed nią niska jasna trawa z sezonowymi kwiatami np. czarnymi bratkami. Pewnie trzeba będzieają poszerzyć. U mnie dziś leje jak z cebra. Z jednej strony dobrze bo bukszpany wody dostaną dodatkowo. Z drugiej szkoda bo miałam róże jeszcze wsadzić ;(
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 11:24, 26 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Tuja po wsadzeniu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
anbu 14:42, 26 mar 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ale czad ta obwódką
Tujka na stałe do donicy?
____________________
Ania Ogród Ani :)
omelka1 14:15, 27 mar 2016


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 965
inka74 napisał(a)
Efekt wczorajszego sadzenia bukszpanów. Musiałam ziemię dowieźć 6 worków bo tam piach tylko. W założeniach będzie to niska obwódka, taka z 15 cm szerokosci i 20 cm wysokości a przed nią niska jasna trawa z sezonowymi kwiatami np. czarnymi bratkami. Pewnie trzeba będzieają poszerzyć. U mnie dziś leje jak z cebra. Z jednej strony dobrze bo bukszpany wody dostaną dodatkowo. Z drugiej szkoda bo miałam róże jeszcze wsadzić ;


Uwielbiam zdjęcia z góry bo na nich najlepiej widać co, gdzie i jak.Obwódka wyszła super.
____________________
Agata-OGRÓD...niekończąca się opowieść i przygoda
inka74 22:57, 27 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ania tujka do donicy na min. 2 lata jak przetrwa. Chciałam coś wysokiego zielonego przed wejściem mieć. Potem zobaczę jak z korzeniami będzie - jak mało miejsca będzie może do ogródka wsadzę.
Agatko obwódka trochę krzywa jak z góry popatrzysz ale całą tą rabatę chcę trochę przerobić. Dziś w ramach świąt i ćwiczeń po śniadanio-obiedzie wzięłam się za żywopłot ze szmaragdów. Z 7 tujek wyskubałam ze środka wór zeschłych igieł. Nie wiem czy to nie za dużo. Trochę je też podcięłam. Część jakaś taka marna jest. Może się zagęszczą. Mniejsze na razie nie ruszałam.A teraz padam bo ręce mi szmaragd niemiłosiernie podrapał. Po świętach tylko korę im będę musiała uzupełnić.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kuba 07:13, 28 mar 2016


Dołączył: 27 gru 2013
Posty: 7920
fajny tytuł i fajny wstęp
też uwielbiam moje rytuały z kawą na tarasie, a teraz z forum
____________________
Ewa Czasem słońce czasem deszcz
inka74 08:32, 28 mar 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
No ja właśnie siedzę, piję kawę i szukam inspiracji na donicę z różą. Ogród i Ogrodowisko uzależnia Miłego dnia Ewo!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies