Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 01:01, 10 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Dziś pracowity dzień. Na rabatkę przy wiacie dosadziłam konwalie. Kupiłam całą torbę bylin przy ostatniej wizycie po spożywcze zakupy mam jakiś sentyment do konwalii. U mojej babci pod drzewami rosły setkami. Cudny zapach. Do kupionych dosadziłam kępę z innego miejsca w ogródku.

Potem przerobiłam rabatę z różami ale zdjęcia zapomniałam zrobić. Wyleciały 2 róże które po pierwsze kwitły tylko raz, miały byc pnące a jeden patyk był a na dodatek co roku im się coś przytrafiało. Na ich miejsce wsadziłem żółte pnące. Obok gipsówka i 2 róże na pniu dodałam bo jakoś pusto było w tle za różą rabatową. Jutro zdjęcia porobię. Potem zabrałam się za rabatkę przy ciurkadelku. Wypadły stamtąd astry jesienne bo zrobiły się tak duże ze widok przesłaniały. Kępę na 2 podzieliłam i nie wiem czy nie za duże jeszcze. Poszły na tył drugiej rabaty.


Potem dosadziłam na rabacie mikołajki i lilie. Na razie pusto tam. Na koniec dorwalam się do rabaty obok domu. Myślałam ze róża mi padła ale odbiła. Za to na rabacie z bratkami rozwinęły się hiacynty. Jakie było moje zdziwienie że są różowe zamiast białych. I jak to teraz wyglada???

Na koniec wyrwałam chyba ze 300 mleczy. Kupiłam sobie taką specjalną łopatkę wąska do usuwania chwastów ale tyle ich było ze na środku dłoni mam teraz odcisk a właściwie zdarta do żywego skórę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 01:07, 10 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
I na koniec zakwitła mi w końcu forsycja. Donice dostały bluszcze i nie wiem gdzie wsadzić hiacynty, które cudownie pachną. Stały jeden dzień w domu i wszystko nimi pachniało
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:07, 10 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Chwila dla siebie przy porannej kawie...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:14, 10 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
U mnie dziś pada. A miałam w planach jeszcze jedną rabatkę zrobić
Wczorajsze dokonania ciąg dalszy. Ciemernik na miejscu docelowym. Chciałam dokupić jeszcze jeden ale za ciasno będzie. Tu ma cień, odrobinę słońca przy zachodzie. Zobaczymy czy się mu spodoba.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:26, 10 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Rabata z różami. Po przeczytaniu artykułu poszłam sprawdzić czy nie za płytko wkopałam. I chyba 2 róże do oprawki pójdą albo na stałe je nieznacznie podsypię ziemią

Trochę kwitnących. Tulipany już co poniektóre tuż tuż

I pąki bzu Krasawica Moskwy - praktycznie co drugi jest z kwiatami. Nie mogę się go doczekać

Hortensje też wystrzeliły listkami
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:32, 10 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
I jedna ciekawostka. Mój cyprysik dostał takich maleńkich czerwonych szyszek na końcówkach. Wyglada to ślicznie ale nie wiem czy nie jest to objaw jakieś choroby czy braku składników. A może on po prostu tak z wiekiem ma. Mam go 4 lata i pierwszy raz coś takiego widzę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:54, 10 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Właśnie dojrzałam pierwszy kwiat pelargonii na tych ostatnio ukorzenianych.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:35, 13 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Ostatnio mam problem z dostaniem się na forum. Chyba zbyt wiele osób szuka inspiracji. Chwile mnie nie było w ogródku a tu już roślinki powoli ruszyły.

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:46, 13 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Migdałek i pigwa

Żonkil i szachownica

Śnieżniki i pierwsza sasanka
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 17:54, 13 kwi 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Bergenia i hiacynt

Tawułka Goldflame i trzmielina Emeral Gold

Kotki wierzbowe i kwiaty jagody kamczackiej
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies