Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mały ogród w małej gminie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród w małej gminie

Toszka 13:26, 04 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
prawda jest taka, że z troski o zdrowie psychiczne mojej rodziny musiałam posadzić od jednej strony od razu duży żywopłot (cisy) ... materialnie trwało to trzy lata. W wydatki przez ten czas uwzględnione były tylko potrzeby dziecka...Wiem, że to szaleństwo, ale czasami trzeba podejmować "męskie" decyzje I tak nie było źle, bo trafiłam krzaczory po baaaardzo atrakcyjnej cenie... trzeba było tylko kilka razy "kawałek" pojechać
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 13:43, 04 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
prawda jest taka, że z troski o zdrowie psychiczne mojej rodziny musiałam posadzić od jednej strony od razu duży żywopłot (cisy) ... materialnie trwało to trzy lata. W wydatki przez ten czas uwzględnione były tylko potrzeby dziecka...Wiem, że to szaleństwo, ale czasami trzeba podejmować "męskie" decyzje I tak nie było źle, bo trafiłam krzaczory po baaaardzo atrakcyjnej cenie... trzeba było tylko kilka razy "kawałek" pojechać


Po krzaczory to i ja jutro jadę siedzę w robocie i nie mogę się skupić na niczym
Przebieram nogami już nie mogę doczekać się 15:30
Na szafot z tym który wymyślił pracę zawodową
____________________
Ania Ogród Ani :)
ewusia81 13:54, 04 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Ja będąc w sobotę w pobliskiej szkółce widziałam ok 1,5M cisy po 90parę złotych. Nie wiem w jakiej odmianie ale ustawione były w szpalerze, robiły wrażenie. Nie wiem czy to drogo??
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
anbu 14:08, 04 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ewa zależy chyba w od odmiany. Mi też się wydaje, że nie dużo
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 16:08, 04 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
90 zł za 1,5m to raczej nie dużo... ważne jeszcze jak szerokie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
ewusia81 16:13, 04 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Toszka napisał(a)
90 zł za 1,5m to raczej nie dużo... ważne jeszcze jak szerokie
tak na szerokość mojego ciała czyli tak średnio zrobię zdjęcie bo sąsiadka kupiła sobie jedną sztukę wrzucę u siebie w wątku co by nie zaśmiecać u Elmagri
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
anbu 18:31, 04 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
ewusia81 napisał(a)
tak na szerokość mojego ciała czyli tak średnio zrobię zdjęcie bo sąsiadka kupiła sobie jedną sztukę wrzucę u siebie w wątku co by nie zaśmiecać u Elmagri


He he dobre z tą szerokością ciała Ewa
No dobrze nam się gaduli w wątku u Eli
____________________
Ania Ogród Ani :)
elmagra 19:59, 04 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Dziewczyny, możecie u mnie pogaduchy prowadzić, nie wyganiam was.... Szkoda tylko, że w ciągu dnia nie umiem nic napisać jak siedzę w pracy...Przerwy krótkie, a w telefonie nie zawsze lubię klikać.

Co do przygotowywania gleby pod rabaty. Jak dużo tej darni trzeba zerwać?
My zbieraliśmy calusieńką darń na terenie działki w zeszłym roku jak rozsypywaliśmy zebraną na czas budowy ziemię. Mnóstwo tego było i mąż to wywiózł przyczepką do kolegi, on ma mały lasek przy domu. Teraz trochę trawka przebija z tego jesiennego siewu.

90zł to nie dużo za jedno drzewko? Kurcze, a gdyby tak potrzebnych było 10 sztuk?

Byłam dziś na ogrodzie i takie obserwacje:
* z 7 krzaków róż (w tym 2 pnące) jedna się nie przyjęła i suchuteńka jest (być może też zmarzła w lutym)
* generalnie wszystkie liściaste, które mam coś tam ruszają, najfajniej to widać na krzakach borówki - malinowe badyle nadal nic
* nie wszystkie wrzosy mi przeżyły zimę - wyrzuciłam dziś dwa suchuteńkie
* strasznie dużo mam trawy w miejscach, gdzie jesienią wytyczyłam rabatę. Brrr...
____________________
Ela
evik0 20:53, 04 kwi 2016

Dołączył: 16 lut 2016
Posty: 99
Elu ja tez w zeszłym roku przez 3 miesiące plewilam trawę z rabatek. Tak się fachowcom sypnęło trochę za daleko.

____________________
Ewa potrzeba-ogrodowej-zmiany
elmagra 21:02, 04 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
evik0 napisał(a)
Elu ja tez w zeszłym roku przez 3 miesiące plewilam trawę z rabatek. Tak się fachowcom sypnęło trochę za daleko.



Czyli co, jedynym sposobem jest plewienie? ZamordujĘ męża w takim razie za tę trawę...
____________________
Ela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies