Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mały ogród w małej gminie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród w małej gminie

elmagra 14:59, 26 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Dziś zdjęcia będą. Przede wszystkim oszałamiającej wysokości smaragdy.


No i trochę spojrzenia na moje przyszłe warzywniki i kompostowniki. Porozwalane byle jak póki co, ciągle jest coś ważniejszego do zrobienia. Dziś może się uda je wreszcie ułożyć na miejscu.
____________________
Ela
ewusia81 15:54, 26 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
elmagra napisał(a)
Dziś zdjęcia będą. Przede wszystkim oszałamiającej wysokości smaragdy.

No i trochę spojrzenia na moje przyszłe warzywniki i kompostowniki. Porozwalane byle jak póki co


Najważniejsze, że Smaragdy już sobie rosną zawsze to jeden sezon do przodu
Przyznam szczerze, ze i tak masz super porządek na działeczce, i nawet trawka sobie rośnie
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
elmagra 16:15, 26 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Niby rośnie, ale kiepsko nadal niestety...
____________________
Ela
ewusia81 18:24, 26 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
najlepiej zawsze na zdjęciach widać jak rosną, to trochę tak jak z dziećmi w tym roku muszą mieć siły żeby się ukorzenić więc nie wzrost im teraz "w głowie" Będzie dobrze
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
elmagra 19:13, 27 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Dziewczyny kochane, mam prośbę, pomóżcie mi jakoś ustalić kształt tej rabaty przed domem (wzdłuż płotu), bo chcę tam przekopać i przygotować pod jakieś rośliny, ale nie wiem jaki temu nadać kształt. Please.....


Mam jeszcze inne pytanie, ciągle mi krąży po głowie, a ja zapominam zapytać. Otóż palimy w piecu peletem (dobrej jakości bez domieszek dziwnych substancji). Słyszałam i czytałam w internecie, że popiół z tego można wykorzystać jako nawóz na ogród. Czy ktoś z was słyszał/ stosuje / wie coś więcej?
____________________
Ela
Mira104 21:13, 27 kwi 2016


Dołączył: 13 mar 2015
Posty: 1919
Elu tak na szybko, wiem że w Jankowicach masz szkółkę roślin, bo Danusia tam jeździ, widzę że sadzisz maliny proponuję dać ograniczniki, bo one lubią się rozrastać.
Kilka takich porad, wybierz kilka ulubionych kolorów, ulubione rośliny i je zestawiaj grupowo po kilka, bo wiadomo, że np. 20 tulipanów jest bardziej efektownych niż 1-2. Podziel ogród na części - wejście i taras to części reprezentacyjne, bo to one rzucają się w oczy najbardziej, jeśli masz dziecko, to warto aby ono też miało swój kąt, lubisz mieć swoje warzywa, to taka część warzywnio- gospodarcza też się przyda.
Chodź po forach podglądaj, a może coś Ci w duszy zagra polecam Nie masz tyle czasu, to wejdź w wizytówki na forum i tam podpatrz może jakiś ogród spodoba Ci się, to wtedy piszesz, pytasz co i jak. Pozdrawiam sąsiadkę
____________________
Mira- Ogród Nowicjuszki
elmagra 22:47, 27 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Mira104 napisał(a)
Elu tak na szybko, wiem że w Jankowicach masz szkółkę roślin, bo Danusia tam jeździ, widzę że sadzisz maliny proponuję dać ograniczniki, bo one lubią się rozrastać.
Kilka takich porad, wybierz kilka ulubionych kolorów, ulubione rośliny i je zestawiaj grupowo po kilka, bo wiadomo, że np. 20 tulipanów jest bardziej efektownych niż 1-2. Podziel ogród na części - wejście i taras to części reprezentacyjne, bo to one rzucają się w oczy najbardziej, jeśli masz dziecko, to warto aby ono też miało swój kąt, lubisz mieć swoje warzywa, to taka część warzywnio- gospodarcza też się przyda.
Chodź po forach podglądaj, a może coś Ci w duszy zagra polecam Nie masz tyle czasu, to wejdź w wizytówki na forum i tam podpatrz może jakiś ogród spodoba Ci się, to wtedy piszesz, pytasz co i jak. Pozdrawiam sąsiadkę

witaj w moim skromnym wątku. Wiem co masz na myśli. Mam poplanowane co i gdzie, widać to na moich rysunkach na poprzednich stronach. Piaskownica i 3skrzynie i 2 na kompost. Nie wiem jedynie jaką linię rabaty wejściowej obrać. Chcę tylko kilka rodzajów roślin, też o tym pisałam.
A ile ja się już naogladałam....
A jak się nazywa tą szkółka w Jankowicach?
____________________
Ela
anbu 11:35, 28 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
elmagra napisał(a)
A ja mimo tego, że nie mam lenia, to nie mogę pracować w ogrodzie, bo nie wiem jak wyznaczyć rabatę z przodu. Czy prostą, czy falistą, czy jaką.... A zaraz muszę lecieć do pracy


Elu to Ty musisz wiedzieć czego chcesz. My za Ciebie nie zdecydujemy
Jak chcesz falistą - to trzeba iść w te fale na całym ogrodzie. I odwrotnie jak linie proste wybierzesz - to trzeba też tu być konsekwentnym. No chyba, że ja o czymś nie wiem
____________________
Ania Ogród Ani :)
MirellaB 14:28, 28 kwi 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Witaj
Przychodzę od Ani. Pokaż miejsce gdzie nie wiesz jak rabatę wyznaczyć
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
elmagra 14:36, 28 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
MirellaB napisał(a)
Witaj
Przychodzę od Ani. Pokaż miejsce gdzie nie wiesz jak rabatę wyznaczyć


Hej. Na pierwszej stronie są zdjęcia A potem rysunki działki. Chodzi o tą rabate obok kostki od wschodu z frontu działki.

Chcę proste linie Ale nie wiem jak to poprowadzić przy kostce i jaką szeroka ta rabata. Myślę nad zupełnie prostą o szerokości dwóch metrów na początek. Dziś wieczorem będę kombinować nad roślinami. Zapytam was o pomoc potem.
____________________
Ela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies