Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mały ogród w małej gminie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród w małej gminie

anbu 10:07, 12 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Toszka napisał(a)
daj pomyśleć


Tocha a Ty pamiętasz o mnie? Kochanieńka pamiętaj. Ślicznie proszę.
____________________
Ania Ogród Ani :)
elmagra 10:42, 12 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Toszka napisał(a)
daj pomyśleć

Toszka, no pewnie. Nie chcialam pospieszać.
____________________
Ela
elmagra 17:12, 16 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
To znowu trochę popiszę do siebie... A może któraś dobra dusza odpowie.

Mam pytanie. Kupiłam donice na taras. 3 sztuki. dwie o śr 35cm, a jedna 26cm. Do tej małej wsadziłam małą lawendę 1 sztukę. Naprawdę mała (na spodku do filiżanki by się spokojnie zmieściła) i zastanawiam się czy ta lawenda wystarczy taka sama bidula do tej doniczki? Ile się lawendy rozrastają przez jedną wiosnę-lato? Może wsadzić ze 3? No i chciałabym coś zielonego do tych pozostałych donic. Na dnie mam warstwę kamieni dla drenażu i czekają na ziemię. Raczej nie bukszpany. Myślałam o mini iglakach. A może same kwiaty? Ale nie wiem jakie. Same pytania, wątpliwości, żadnego rozwiązania......

A jeszcze mam pytanie do dziewczyn z Rybnika i okolic - gdzie jeździcie po rośliny?
____________________
Ela
anbu 21:06, 16 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Elu a zajrzałaś do wątków tematycznych w dziale Rośliny i ich pielęgnacja?
Poczytaj tam o roślinach jednorocznych, balkonowych które nadają się do takich donic. Można się pobawić w fajne kombinacje

Piszesz, że chciałabyś jakieś iglaki a zaglądałaś do tematu Donice i pojemniki? Znajdziesz go w Poradach ogrodniczych. Tam się dowiesz jak wygląda zimowanie w donicach, moim zdaniem słabo :-\
O lawendzi Ci nic nie podpowiem :-\

Powiadomienia nie działają więc kiszka
____________________
Ania Ogród Ani :)
elmagra 21:46, 16 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
No właśnie przeglądałam wątek o donicach. Jest wiele różnych kombinacji. Boję się też oczywiście tego, że taka roślina po roku jest do wyrzucenia, bo nie przezimuje. A może by tak w garażu postawić zaraz przy bramie wjazdowej, gdzie najzimniej...
Zajrzę jeszcze do tego drugiego wątku, który proponujesz.
____________________
Ela
elmagra 21:43, 22 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Powoli kończymy przygotowywanie skrzynek na warzywa oraz kompost. Przy okazji też piaskownica dla mojej córki... Wsadziliśmy 21 smaragdów kilka dni temu, jutro wybieramy się po resztę. Wstrzymuję oddech myśląc jakie fajne roślinki chciałabym posadzić (nie mam koncepcji na logiczne ułożenie nadal...) i gdzie - koncentruję się na obsadzeniu się wokół i zrobieniu warzywniaka. Zdecydowałam się na 3 małe skrzynki 1m na 1,5m. Już się nie mogę doczekać, żeby sprawdzić czy mi cokolwiek wyrośnie.
A maliny kupione na jesień nie wypuściły młodych pędów... nadal. Za tydzień jak się nic nie zmieni, to kupię chyba nowe.
____________________
Ela
ewusia81 22:02, 22 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
To pracowity czas mieliście ja jutro też wybieram się do szkółki mimo przeziębienia, bo to jedyny dzień kiedy mogę polatać trzymam kciuki za udane łowy i koniecznie zrób fotki skrzyneczkom
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
polowka 22:24, 22 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
elmagra napisał(a)
Powoli kończymy przygotowywanie skrzynek na warzywa oraz kompost. Przy okazji też piaskownica dla mojej córki... Wsadziliśmy 21 smaragdów kilka dni temu, jutro wybieramy się po resztę. Wstrzymuję oddech myśląc jakie fajne roślinki chciałabym posadzić (nie mam koncepcji na logiczne ułożenie nadal...) i gdzie - koncentruję się na obsadzeniu się wokół i zrobieniu warzywniaka. Zdecydowałam się na 3 małe skrzynki 1m na 1,5m. Już się nie mogę doczekać, żeby sprawdzić czy mi cokolwiek wyrośnie.
A maliny kupione na jesień nie wypuściły młodych pędów... nadal. Za tydzień jak się nic nie zmieni, to kupię chyba nowe.

A zdjęcia? Wstaw coś.
Maliny u mnie pierwsze ze wszystkich rosślin odbiły a też sadziłam na jesieni więc możliwe że będą musiały iść do kosza.
____________________
wąski cienisty przedogródek
elmagra 22:38, 22 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
polowka napisał(a)

A zdjęcia? Wstaw coś.
Maliny u mnie pierwsze ze wszystkich rosślin odbiły a też sadziłam na jesieni więc możliwe że będą musiały iść do kosza.


Zdjęcia będą jak już je ustawię i wypełnię ziemią. Teraz trochę jest bałagan, sprzątanie jakichś starych palet z tego miejsca, w którym właśnie leżało to drewno zużyte teraz na skrzynie - to pozostałości po więźbie dachowej - wreszcie się pozbędę tego bałaganu.

Szkoda mi tych malin, ale najwyżej kupię nowe. A tak z ciekawości, jak powinnam sadzić te krzaki, tzn w jakich odległościach od siebie, bo jesienią to posadziliśmy tak głupio, co pół metra w dwóch rzędach.
____________________
Ela
polowka 09:31, 23 kwi 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Nie wiem jak powinno się sadzić ale moja mama posadziła właśnie tak jak ty tyle że w jednym rzędzie i jest ok. Po 2 latach narosło jej tych krzaczków że trzeba było je przerzedzić. W tym sezonie już znów narosło maleństw. Maliny są dość ekspansywne chyba.
____________________
wąski cienisty przedogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies