Gdzie jesteś » Forum » Rozmowy » Mały ogród w małej gminie

Pokaż wątki Pokaż posty

Mały ogród w małej gminie

elmagra 21:02, 04 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
evik0 napisał(a)
Elu ja tez w zeszłym roku przez 3 miesiące plewilam trawę z rabatek. Tak się fachowcom sypnęło trochę za daleko.



Czyli co, jedynym sposobem jest plewienie? ZamordujĘ męża w takim razie za tę trawę...
____________________
Ela
anbu 21:08, 04 kwi 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
elmagra napisał(a)


Czyli co, jedynym sposobem jest plewienie? ZamordujĘ męża w takim razie za tę trawę...

Nie zabijaj chłopa jeszcze Ci się w ogrodzie przyda
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 21:35, 04 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Można kawałek po kawałku nacinać pasy trawy, szpadlem podważyć i pasek taki do góry nogami kładziesz na miejsce. Trawa zbutwieje i dodatkowo użyźni ziemię.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Tess 22:31, 04 kwi 2016


Dołączył: 17 maj 2012
Posty: 12089
Toszka napisał(a)
Można kawałek po kawałku nacinać pasy trawy, szpadlem podważyć i pasek taki do góry nogami kładziesz na miejsce. Trawa zbutwieje i dodatkowo użyźni ziemię.

Tak, jak tutaj u Dorki.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/2133-chce-miec-piekny-ogrod-i-to-jest-moj-problem?page=13
Tylko to butwienie wymaga czasu - np. przez całą zimę.
Ale to bardzo dobry sposób.
____________________
Pozdrawiam:) Teresa W Gąszczu u Tess oraz Ogród nad Rozlewiskiem Chętnie dzielę się roślinami z każdym, kto po nie przyjedzie, albo odbierze w jakimś umówionym miejscu. Ale nie wysyłam roślin.
elmagra 19:58, 05 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Pozbyłam się dziś trochę chwastów / trawy z rabatki z różami, przesadziłam dwie róże, żeby zmienić kształt rabaty, wsadziłam lawendę, bo kupiłam wcześniej i nie chciałam, żeby mi się zmarnowała. Teraz myślę jak zorganizować pozostałą wytyczoną już rabatę. Muszę również przygotować miejsce pod rabatę południową, na którą w najbliższym czasie pójdą tuje.

Nie do końca wiem, jaki kształt powinna mieć ta rabata przy kostce, tzn, myślę (za radą p. Danusi) o zaokrąglonym kształcie...

A poza tym panowie od wczoraj na polu za południowym płotem orają, sieją czy cokolwiek tam oni robią traktorami i kurz leci nie miłosierny. Dobrze, że nie myłam okien przed świętami....

Mam pytanie - ile minimum musi być kory, aby miała sens?

Aha, i jeszcze jeden problem. Przed budową mąż robił ogrodzenie z siatki, ale nie zrobił tzw krawężników i z jakiegoś powodu odległości między słupkami są nie 200cm a 260cm. Co można teraz zrobić, żeby mi np. kora nie uciekała na drugą stronę siatki? Czy ktoś z was robił taki lifting niezbyt przemyślanego ogrodzenia?
____________________
Ela
ewusia81 20:51, 05 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Pocieszę Cię, u mnie z każdej strony orzą
Jeśli chodzi o korę to minimum 5cm więc całkiem sporo, ja mam w niektórych miejscach mniej to chwasciory wyłażą....
Jeśli chodzi o ogrodzenie tego, to jakimś obrzeżem by trzeba było chyba. Ja nie będę mieć podmurówki ale tam gdzie będzie kora będę wbijać taki niziutki drewniany płotek z odzysku z innego miejsca, nazywa się wampirek
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
ewusia81 20:51, 05 kwi 2016


Dołączył: 30 sty 2016
Posty: 194
Pocieszę Cię, u mnie z każdej strony orzą
Jeśli chodzi o korę to minimum 5cm więc całkiem sporo, ja mam w niektórych miejscach mniej to chwasciory wyłażą....
Jeśli chodzi o ogrodzenie tego, to jakimś obrzeżem by trzeba było chyba. Ja nie będę mieć podmurówki ale tam gdzie będzie kora będę wbijać taki niziutki drewniany płotek z odzysku z innego miejsca, nazywa się wampirek
____________________
Ewa- [url=http://www.ogrodowisko.pl/watek/OgrodoveLove[/url]
elmagra 12:54, 10 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Z powodu deszczu i niemożliwości skręcania skrzyń do warzywnika, siedzę i rozmyślam nad układem rabat od frontu domu. Pomóżcie, czy półkola czy prostokąty? Jestem za prostokątami, ale nie mam zielonego pojęcia, jak duże (szerokie) miałyby być. Chciałabym gdzieś z przodu mieć róże (mam tam widok z okna kuchennego).
Jak to rozplanować? Gdzie jakie "załamania", pogrubienia? (czerwone to borówki, fioletowe to warzywnik, a gwiazdka to kompostownik, dwa ostatnie dopiero na etapie planowania.)


W sumie to może być bez kombinowania na początek, ale najbardziej to mnie stresuje ten przód, który widać na zdjęciach na 1 stronie. Już usunęłam część róż stamtąd, ale nie wiem, jak dalej to naprawić.
____________________
Ela
elmagra 06:52, 12 kwi 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Nikt mnie nie odwiedza i nie służy radą. Podpowiedzcie coś p lease, żebym znowu nie musiała przerabiać wszystkiego jeszcze raz. Nie mam wyczucia co do tych linii rabat. Ale sobie zrobiłam donice na front. Choć tyle w tak koszmarna pogodę
____________________
Ela
Toszka 09:45, 12 kwi 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
daj pomyśleć
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies