Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zielonej AniaK

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zielonej AniaK

Anna_ogrodni... 22:13, 22 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Przemyślę sprawę Bardo dziękuje za podpowiedz
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Toszka 23:04, 22 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, a może przed cisami szpaler hortek, a pod nimi mozna rozplanować twoje azalie, rodki etc. Napisz co ci tam rosnie. Część roslin bez problemu mozna przesadzić, a część, których lepiej nie ruszać, jak np, sosna trzeba będzie wkomponować zgrabnie.

Napisz jakie tam rosliny rosną. Jakie masz wymiary tego frontu.
Jesteś w stanie nanieść to na kartkę z zaznaczeniem roślin.

Tu trzeba zrobić plan, staranny plan, a potem konsekwentnie wdrozyć go w życie i jeszcze trzeba pamiętać o kompatybilnosci z trzmieliną i buksami.

Tak więc rysunek i wymiary rabaty. Oraz spis roslin.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anna_ogrodni... 07:47, 23 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam chcialam zawolac hura hura hura naaareszcie jakaś dobra dusza nie dość ze chce mi pomoc to jeszcze trafia w moje myśli
potokroć Ci dziękuje
A teraz do dzieła. Właśnie cały czas chodzi mi po głowie szpaler hortek ale informacje o które prosisz podam wieczorem - teraz praca
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 11:20, 23 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Oto mój plan ogrodu zrobiony odręcznie, ale myślę, że jest czytelny. Bardzo chętnie odpowiem na wszystkie pytania
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 11:38, 23 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
tak tak bardzo czytelny nawet się zdziwilam ze taki czytelny
przepraszam nie Fudalo się
Spróbuje później może się mi uda
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 14:31, 23 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734


Teraz się udało
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Toszka 22:57, 23 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, a możesz zrobić tym dużym jałowcom jakieś bardziej poglądowe zdjęcia - trzeba je lepiej wystrzyc, nadać im bardziej praktycznego wymiaru
Sama mam taki jałowiec, trzeba go było pomniejszyć, "uczesać" i dzięki temu uzyskałam dodatkową przestrzeń i ciekawą formę do kompozycji.

Rozumiem, że te jałowce rosna po zachodniej stronie domu?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anna_ogrodni... 09:03, 24 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam
Tak jałowce są to dwa bardzo dorosłe drzewa które co roku trochę przycinamy (w tym sezonie jeszcze nie były przycinane)
rosną po zachodniej stronie domu
Pokaże parę dzisiejszych ujęć jeden z nich jest mniejszy i bardziej ujarzmiony a drugi sama się zdziwiłam ze taki nieogarnięty i nieuczesany
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 09:09, 24 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Jeszcze może parę zdjęć po obejrzeniu których zdziwiłam się ze mam taki busz ale na usprawiedliwienie dodam ze rosną one od drogi i maja za zadanie osłonięcie domu i okien od ulicy

____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Toszka 10:16, 24 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mam dla ciebie propozycję aby je ujarzmić czyli czapy ostrzyc w płaskie talerze, wyciąć część gałęzi. Po prostu je prześwietlić, co rylko wyjdzie im na zdrowie, bo będzie dopływ powietrza i światła i także pozbędziesz się tony zasychających gałązek.
Zdziwisz się także ile miejsca odzyskasz, a dzięki prześwietleniu będzie można pod nimi skomponować fajną rabatę. Tam będzie można posadzić rododendrony lub azalie, lub coś co się wymyśli

Tylko z cięciem jałowców nie śpiesz się - trzeba je obejrzeć, zacząć od wycięcia talerzy i to tak by każda gruba gałąź miała swój oddzielny "spodek".

Potem stopniowo od doły można wyciąć zbędne nachodzące konary.

Ten jałowiec od strony tui koniecznie trzeba ostrzyc i odciążyć.



Jeszcze mam pytanie o bez - to forma pienna/drzewko, czy krzak? Czy jest mozliwość uformowania go w drzewko? Czas po przekwitnięciu to najlepszy moment na strzyżenie i korekty. Kwiaty zawiązują się w sierpniu, a więc teraźniejsza korekta, formowanie, cięcie nie wyzbędzie bzu kwiatów, a także wyjdzie mu na zdrowie, bo bez potrzebuje odmładzania inaczej kwiaty drobnieją.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies