Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zielonej AniaK

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zielonej AniaK

Anna_ogrodni... 11:01, 24 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Bardzo dobra propozycja zgadzam się w najbliższym czasie zajmiemy się jałowcami wg. twoich sugestii wiesz tez myślałam aby wszystkie rododendrony i azalie skupić przy tych jałowcach mam jeszcze wrzośce bo wrzosy u mnie nie rosną porostu usychają. Bez rośnie jako krzew przyjrzę mu się co można zrobić
Dzięki pozdrawiam
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Toszka 11:41, 24 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
to na tym polu zacznij działać. Dzięki takim krokom będzie sukcesywnie zwalniać się miejsce na froncie. Rośliny niemal wszystkie ocaleją, a my zyskamy pole do planowania rabaty frontowej
Okey?

W starych ogrodach wiele działań to "z flanki na flankę"
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anna_ogrodni... 12:22, 24 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
OK
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 21:39, 24 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Toszka przejrzałam się dokładnie mojemu bzu (ma ok 5 lat) i powiem ci on rośnie jako krzew i niestety nie można z niego zrobić drzewka przynajmniej ja nie potrafię, On jest prawie "goły" w środku przyrosty zielone ma na końcach. W zeszłym roku chciałam go usunąć ale w tym widzę ze ładnie się prezentuje przynajmniej teraz jak kwitnie a później zobaczymy.
Masz racje trzeba go przyciąć aby puścił więcej zielonego
Co o reszty to masz racje muszę skupić rośliny. Tam pod jałowcami mam posadzone wrzośce a miedzy jałowcami mam rabatę z funkiami w środku niej mam hortensje kwitnącą na biało prawdopodobnie Silver dolar (nie ma za gęstych kwiatostanów) Mam na ogrodzie 2 hortensje Limelaiht , po 1 krzaku hortensji bukietowej (teraz nie powiem Ci nazwy ale kwitnie na biało później różowieje) 1 hortensja chyba limka miniatura 4 hortensje bukietowe.
Wiesz jak jeszcze nie czytałam Ogrodowiska to kupowałam bez głowy
Ale dobrze ze zmądrzałam i zrozumiałam w czym tkwi sekret pięknych ogrodów - w kupowaniu roślin z głowa Większej ilości roślin w tym samym gatunku itp. Przeczytałam dekalog ogrodnika który napisała Danusia
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Toszka 08:50, 25 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Aniu, tak na prawdę to w tej chwili mamy sezon wegetacyjny i kwitnienie w pełni. Teraz mozemy tylko zaplanować rabatę, pełną logistykę gdzie co przesadzić, jak "posegregować" rosliny, które ew. okiełznać.

Na jesieni będziesz mogła z planem wystartować z ew. przesadzaniem

Tak jak pisałam - bez strzyże/formuje się po kwitnieniu. Mozna go "uczesać" i okiełznać z szerokości jednoczesnie nadając mu formę. On rozrasta ci się na boki, bo w górę juz chyba osiągnął docelowy wzrost. A że go najprawdopodobniej nie ciełaś, to w naturalny sposób przyrasta na końcach gałązek, a w środku łysieje.

Proponuję mocniej jałowce przyciąć, bo teraz dominują optycznie i przestrzennie. Właśnie też myślałam o tym by pod nimi absolutnie wykorzystać przestrzeń.
Hortki zmienią lokalizację na przy cisowym szpalerze. Na ich dotychczasowe miejsce "wskoczy" coś innego

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anna_ogrodni... 09:36, 25 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Witam
Toszka odpowiadasz mi na pytanie którego Ci jeszcze nie żądałam tak jak wcześniej napisałam czytasz w moich myślach dzięki dzięki
Właśnie cały czas mam w głowie pytanie do Ciebie: kiedy mam przesadzić hortki czy już? a tu patrz mam odpowiedz jesienią
Zrobię tak jak mówisz najpierw pod nożyce idą jałowce i bezik (zrobię to w przyszłym tygodniu bo teraz mam spotkanie rodzinne i muszę go przygotować)
A wiesz mam dużo funki jasnej z białym obrzeżem jeden dość duży krzaczek funki olbrzymiej muzę te białe posadzić pod szpaler hortesji które będą za cisami?
Pozdrawiam miłego dnia
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 14:25, 28 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Toszka melduje ze jałowce uporządkowane
Milego dnia pozdrawiam
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 18:29, 28 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Irysy w moim ogrodzie
(w zeszłym roku chciałam je zlikwidować a tej wiosny cieszą

____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Toszka 19:07, 28 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No napracowaliście się, że hej Znam tę pracę i cieszę się razem z tobą, że to już za wami

Anna_ogrodniczka napisał(a)
Toszka melduje ze jałowce uporządkowane
Milego dnia pozdrawiam


Wiesz, Aniu, zastanawiam się czy byście jeszcze nie ciachnęli tej pionowej, najwyższej gałęzi. Aczkolwiek przy tego typu cięcio-formowaniach uważam, że pośpiech nie jest wskazany i lepiej spokojnie popatrzeć nawet 2 lata jak jałowiec będzie się zagęszczać i wyglądać. Zawsze można potem obciąć. Ja swojemu pozwalam na wytworzenie jakiejś grubszej gałęzi, a potem, zdarza się, że ciacham

Za to ile miejsca teraz masz!!!
Ile można sadzić
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Anna_ogrodni... 19:55, 28 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
My tez się zastanawiamy czy tę "antenkę" ściąć czy jeszcze nie ale tak jak mówisz może poczekamy i poobserwujemy jak ten jałowiec będzie się zagęszczać.
Ciachnąć zawsze zdążymy
Mam trzy białe rododendrony jeszcze w doniczkach i myślę czy nie posadzić je pod/czy gdzieś obok jałowców. Na poniższym zdjęciu widać co tam teraz rośnie. Hosty i hortensje prawdopodobnie przesadzę na front przed domem.
Co uważasz w tym temacie?
Proszę nie patrzeć na trawę ale ciągle nie potrafię o nią dobrze zadbać
To ze akurat tam wszyscy chodzimy tez się do tego przyczynia.


____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies