Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród zielonej AniaK

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród zielonej AniaK

Anna_ogrodni... 21:14, 09 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Pozdrawiam wszystkich miłośników ogrodów zapraszam do odwiedzin mojego ogrodu
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
AnnaCh 21:57, 09 maj 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Wiosna widzę w pełni
Podrawiam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Edyta10 00:37, 11 maj 2016


Dołączył: 30 kwi 2013
Posty: 1277
Witaj Aniu, przychodzę z rewizytą ładnie zagęszczone cisy kupiłaś, niech rosną zdrowo masz dużo dorosłych ładnych okazów w ogrodzie, jestem ciekawa jak będziesz zmieniać/łączyć rabaty, pokazuj koniecznie ładna wiosna u Ciebie, lubię kolory w ogrodzie...
PS. O kalinie odpisałam u siebie.
____________________
Ogródek nad jeziorem
Gocha 10:15, 12 maj 2016


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Aniu i ja wpadam na rewizytę. Przeczytałam Twój wątek od początku. Bardzo cenne rady dała Ci sama Szefowa i kiepsko byłoby nie skorzystać. Zobaczysz jak Twój ogród będzie się zmieniał,ewoluował z każdym dniem. Oczywiście nie musisz kopiować od innych całych rabat , rób sobie je po swojemu tak jak Ci w duszy gra i podpowiada Ci wewnętrzny głos- tak żeby się Tobie podobało. A od innych bierz to co najlepsze. Ty musisz się czuć dobrze w swoim ogrodzie bo to jest właśnie Twój ogród. Ja obserwując i podczytując inne wątki staram się przede wszystkim podpatrywać połaczenia roślin, co z czym najlepiej się komponuje. Szukam też informacji ktore rośliny są w miarę bezobsługowe i bezproblemowe. I tak np. Bardzo lubiłam berberys za jego cudne kolory ale do tej pory miałam mały żywopłocik z tego podstawowego Atropurpurea który rośnie bardzo silnie i trzeba go mocno ciąć- i tu jest oczywiście problem z kolcami. I właśnie dzięki forum bardzo polubiłam odmiany kolumnowe czy kuliste berberysów - wymagają tylko cięcia korygującego. Coś strasznie się rozpisałam. Aha i jeszcze- te cisy Twoje są bardzo ładne- takie wypasione i to nic że nie za duże ale bardzo ładnie rozkrzewione. Pozdrawiam goraco
____________________
Małgosia - Kolorowy ogród do kapitalnegto remontu
ewelaa74 10:00, 16 maj 2016


Dołączył: 29 kwi 2014
Posty: 857
Cześć Aniu!
Wpadam z rewizytą Miło, kolorowo i wiosennie u Ciebie! Cisy boskie - chociaż ja jeszcze się nie zdecydowałam na cisy a chyba powinnam od drogi się osłonić... Ale to inna bajka.

Pytałaś o czosnki - swoje kupowałam jesienią 2015 w supermarkecie na literkę "B"
Posadziłam cebule czosnkowe jesienią i czekałam całą zimę aż wyjrzą spod pierzyny Wyrosły czadowe! Mam je pierwszy sezon więc sama rozumiesz moje "ochy" i "achy". Są wysokie - mnie sięgają mniej więcej po pachy, a średnica każdego z nich około 11-12 cm!!!
Polecam!
____________________
Ewela - http://www.ogrodowisko.pl/watek/4489-narodziny-ogrodu-eweli
Anna_ogrodni... 20:40, 16 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Iza, Aniu Edytko, Gosiu i Ewelino
bardzo Wam dziękuję za mile słowa i serdeczne dobre rady
dziękuję ze znalazłyście czas na odwiedziny, zapraszam częściej
Na razie rzadko pisze bo mam w domu remont ale gdy się z nim uporam będę częściej odwiedzać Wasze piękne ogrody i wymieniać doświadczenia ogrodowe.

Pozdrawiam serdecznie

____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 20:27, 20 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Jutro robocza sobota ale sadze ze u większości z Was tez tak będzie
na roboczo
postanowiłam zerwać darń aby powoli połączyć w całość rabaty z przodu i boku domu,
Obsypać korą pod szmaragdami- zobaczymy co mi wyjdzie.
miłego wieczoru


____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 20:35, 21 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Kochani już nic nie wiem proszę o doradę.
Chciałabym połączyć moja rabatę z cisami tzn, zlikwidować pas zieleni pomiędzy cisami a rabatą;
Myślę aby wymienić hortensje ogrodowa na Limelight wysadzić różanecznik
Czy ktoś mi doradzi? Będę wdzięczna za przychylne spojrzenie na mój problem
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
Anna_ogrodni... 13:34, 22 maj 2016


Dołączył: 07 kwi 2016
Posty: 734
Moja koncepcja to posadzenie za cisami bukszpanu i podsadzenie tego pasem żurawek
Milej niedzieli życzę
____________________
Ania ogrod zielonej aniak
paula23 21:57, 22 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Witam

a jak bym do tego całkiem inaczej podeszła co byś powiedziała na pięterko? Np 3 śliwowiśnie wysoko szczepione lub wiśnie amanogawa, a żurawki "im w nóżki" ?
____________________
Paula Moje trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies