Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

anbu 11:13, 10 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
A chowasz gdzieś te roślinki na zimę? Bo w sumie z zimowaniem w takich donicach nigdy nie ma gwarancji czy przeżyją ..
____________________
Ania Ogród Ani :)
Monka 11:21, 10 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
No właśnie nie chowam bo nie mam gdzie, i też się zastanawiam nad kompozycjami sezonowymi, ale jestem leniwa i wolałabym coś na stałe
____________________
Monika ogród i co dalej
AsiaK_Z 11:43, 10 cze 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Dla mnie oki, elewacja jest tak ładna, że szkoda ją bardziej zasłonić.
Tylko czy doniczka nie za mała, no i faktycznie czy tujki zimę w donicy przeżyją.
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
anbu 11:44, 10 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Moim zdaniem może być ciężko z tym przeżyciem :/
____________________
Ania Ogród Ani :)
Monka 16:37, 10 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
ha ha pozostają mi sztuczne bukszpany cięte w kulkę
____________________
Monika ogród i co dalej
Zana 22:15, 12 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
JoannaDe napisał(a)
Monia a mnie się wydaje ze te plamy to od lania woda po liściach. O ile mi wiadomo hosty nie za bardzo to lubią i tak właśnie reagują. Oczywiście Topsin nie zaszkodzi, ale może na przyszłość staraj się przy podlewaniu nie lać po liściach.


Ja mam tak skonstruowane podlewanie, że moje hosty są podlewane wyłącznie po liściach (nie mam linii kroplującej) i żadna z kilkunastu odmian nie ma takich plamek (a są u mnie trzeci rok, od malutkich sadzonek). Oczywiście nie wykluczam, że mam szczęście i że to może być ta przyczyna.
To co mi jeszcze przyszło do głowy to to, że hosty chociaż uważane są za rośliny w zasadzie bezproblemowe, nie mogą być za głęboko posadzone.

Monika jak tam stan Twoich hostek po tych kilku dniach? Pojawiają się nowe plamki?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 22:21, 12 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
A w donice jak nie chcesz mieć sezonowych i chcesz mieć święty spokój to może faktycznie posadź sobie małe tujki. Nawet jak nie przeżyją zimy, to nie są drogie i kupisz sobie nowe małe ładne. Na bukszpany szkoda kasy, bo i tak nie przeżyją w donicy i dużo droższe są. No chyba, że faktycznie plastikowe

Hortki grzybowo wyglądają. Czy one nie stały gdzieś blisko tych host?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Monka 19:15, 13 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Zana napisał(a)


Ja mam tak skonstruowane podlewanie, że moje hosty są podlewane wyłącznie po liściach (nie mam linii kroplującej) i żadna z kilkunastu odmian nie ma takich plamek (a są u mnie trzeci rok, od malutkich sadzonek). Oczywiście nie wykluczam, że mam szczęście i że to może być ta przyczyna.
To co mi jeszcze przyszło do głowy to to, że hosty chociaż uważane są za rośliny w zasadzie bezproblemowe, nie mogą być za głęboko posadzone.

Monika jak tam stan Twoich hostek po tych kilku dniach? Pojawiają się nowe plamki?


Myślałam, żę ok ale pojawiły się plamki potraktowałam je Rovral AquaFlo i zobaczymy , obserwuję
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 19:17, 13 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Zana napisał(a)
A w donice jak nie chcesz mieć sezonowych i chcesz mieć święty spokój to może faktycznie posadź sobie małe tujki. Nawet jak nie przeżyją zimy, to nie są drogie i kupisz sobie nowe małe ładne. Na bukszpany szkoda kasy, bo i tak nie przeżyją w donicy i dużo droższe są. No chyba, że faktycznie plastikowe

Hortki grzybowo wyglądają. Czy one nie stały gdzieś blisko tych host?

Hortki są za hostami i potraktowałam je czymś na mącznika bo tak mi podpowiedział Mazan i tak samo obserwuję , jestem taki inżynier obserwator pardon ogrodnik obserwator
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 19:20, 13 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
W niedzielę pojechałam kupić Gracillimusy,między moje hortki ,ale pan w szkółce stwierdził, że te co ma będą do sprzedaży za ok 2 tyg , miał jedną dużą sztukę za 20,00 zł i muszę znowu czekać , moja cierpliowść jest wystawiana na próbę
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies