Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

MagdaBaj 05:57, 20 cze 2016


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 276
Chcesz wyrzucić te drzewa? Nie rozumiem za bardzo. Jeśli tak to wg mnie masz teraz wspaniałe tło i piękne okazy.Wytniesz będzie pusto.A tak masz już pejzaż - dopieść go posadż między drzewa hortensje uzupełnij wyższym piętrem i na przód daj niskie.Zazdroszczę mnie tegoco u Ciebie brakuje!.Ja wyciełam stare dzrewa owocowe zdziczałe i jak się pusto zrobiło....
____________________
Magda - Zachwyt i obawa
Monka 14:53, 21 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
No właśnie cały czas się zastanawiam, rzeczywiście chyba dosadzę parę roślinek, najpierw muszę przygotować teren glebogryzarka w ruch i jakieś nawozy i wtedy mogę coś robić, czyli moc pracy przede mną, zresztą jak u wszystkich
____________________
Monika ogród i co dalej
anbu 15:09, 21 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Monia te choiny niebieskie są śliczne Tam masz chyba tez świerka conicka, tak?
A żywopłot też bardzo fajny. Ja bym nie wywalała, przynajmniej niektórych bo duże i ładne Pomyśl nad włączeniem w rabatę
____________________
Ania Ogród Ani :)
AsiaK_Z 15:19, 21 cze 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Magda dobrze mówi Narysuj plan, pomyśl co chciałabyś posadzić. Wrzuć tu i będziemy myśleć dalej a jak już coś wymyślimy to sukcesywnie będziesz realizować.
Zastanowiłabym się nad jałowcem. Mówię tak, bo sama mam "okaz" nie na "pokaz" aczkolwiek może być podporą dla jakiegoś pnącza.
Róże, lawenda, hortensje, trawki, czosnki, tulipany, liliowce (dla mnie takie 2 w 1, bo i trawa i kwiat ), zimizielone w sumie już masz i będzie pięknie Dużo cierpliwości Ja już odpuściłam sobie, zmniejszyłam ciśnienie i jest git Teraz powoli i do przodu
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Monka 21:23, 21 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
anbu napisał(a)
Monia te choiny niebieskie są śliczne Tam masz chyba tez świerka conicka, tak?
A żywopłot też bardzo fajny. Ja bym nie wywalała, przynajmniej niektórych bo duże i ładne Pomyśl nad włączeniem w rabatę


No trochę tak myślę , wszystkie te rośliny mam "w spadku" świerk conica to nawet reanimowałam na własną rękę w zeszłym roku i dopiero jak zaczęłam czytać O , a było to ........... pół roku temu to okazało się, że ma marne notowania i stwierdziłam, że jak nie odbije to go wywalę , jak zrobiłam to z innymi roślinami, vide zdjęcia, został mi jeszcze do wyrzucenia ostrokrzew pan , ale cholrenik tak się ukorzenił, że sama i mój em nie daliśmy rady i czekamy teraz na pomoc
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 21:28, 21 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
AsiaK_Z napisał(a)
Magda dobrze mówi Narysuj plan, pomyśl co chciałabyś posadzić. Wrzuć tu i będziemy myśleć dalej a jak już coś wymyślimy to sukcesywnie będziesz realizować.
Zastanowiłabym się nad jałowcem. Mówię tak, bo sama mam "okaz" nie na "pokaz" aczkolwiek może być podporą dla jakiegoś pnącza.
Róże, lawenda, hortensje, trawki, czosnki, tulipany, liliowce (dla mnie takie 2 w 1, bo i trawa i kwiat ), zimizielone w sumie już masz i będzie pięknie Dużo cierpliwości Ja już odpuściłam sobie, zmniejszyłam ciśnienie i jest git Teraz powoli i do przodu



Asia rzeczywiście zastanawiałam się nad jałowcem czy go zostawić bo ... chyba do końca nie mam na niego koncepcji, ale jak pomyślę, że mam go wykopać to szlak mnie trafi i koncepcja się znajdzie , duży jest bardzo , można go przyciąć? , odnośnie roślin to właśnie myślałam o lawendzie , rh może jakieś berberysy noi i trawy, to jest miejsce super słoneczne , więc wybór roślin ograniczony
____________________
Monika ogród i co dalej
Toszka 21:56, 21 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Monka napisał(a)
i teraz zdjęcia poglądowe i pytanie patrząc od lewej idziemy po łuku w prawo i proszę o radę co wyrzucić , wiem , że zaraz napiszecie jakie są założenia a ja nie wiem , mam być mało pracy rabata cały czas w słońcu , myslałam żeby choinki ( nie znam nazwy) zostawić i drzewka , a reszta chyba out
chcę w tym roku przygotować teren i wyrzucić niepotrzebne roślinki, a może wszystko out ? oto jest pytanie
,


Srebrne świerki proponuję strzyc w stożki. To olbrzymie świerki rosną, a ciete/formowane mogą być prawdziwą ozdobą trzymaną w ryzach.

Szczerze? Conicę bym wywaliła. Natomiast pod żywo zieloną (sosna?) bym posadziła coś żółtego dla wyważenia koloru z liściastym drzewem.

Musi być plan, bo bez planu to kręcenie się w kółko, a mozliwości multum. To, że słoneczne miejsce to wspaniale - można trawy posadzić, byliny kwitnące, szałwię, lawendę... mozna wiele kompozycji fajnych stworzyć, ale musi być jakiś koncept nasadzeń

Wywalić zawsze zdążysz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Monka 21:59, 21 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Toszko ,a te srebrne świerki to mogę ciąć teraz ?
____________________
Monika ogród i co dalej
AsiaK_Z 22:02, 21 cze 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Tosia rozwiała moje wątpliwości zastanawiałam się czy można te świerki formować. Dzięki Toszko
Monia, nadaj im kształt i już będzie inaczej
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
Monka 22:05, 21 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
To co mogę je ciąć teraz ? bo jak znam Toszkę to napisze, że ...... i tu będzie wykład
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies