Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród i co dalej

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród i co dalej

Monka 21:28, 08 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
oto jakie liście dziś zauważyłam u mojej hortki , co to może być ?

dla porównania zdrowe


____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 21:44, 08 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
JoannaDe napisał(a)
Monia, u Ciebie doradzałam w sprawie host a dzisiaj u mnie widzę dokładnie takie same liście Trochę deszczu było w zeszłym tygodniu i widać efekty.

No chyba ze się mylę i to faktycznie jakiś grzyb.


Joasiu ja zrobiłam tak , obcięłam te liście nie podlewałam 3 dni tylko podlałam i opryskałam Topsinem, dziś pierwszy raz je podlałam mało coby nie przelać i odpukac nie nowego na liściach u hosty się nie pojawiło za to u hortki tak i jak z dziećmi jedno wyleczysz drugie zaczyna
____________________
Monika ogród i co dalej
polowka 22:46, 08 cze 2016


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 201
Cześć! Szkoda że nie jesteś z okolic w-wy, poleciłabym Ci sprytnego Pana do usunięcia tego betonu.
Rozbawiły mnie komentarze Twojego męża, jakbym swojego słyszała: "przestaniesz już wreszcie te badyle nasadzać". Zaznaczam wątek. Na podobnym etapie jesteśmy. Z tym, że Ty masz ogródek a ja zagonek... Pozdrawiam
____________________
wąski cienisty przedogródek
JoannaDe 23:00, 08 cze 2016


Dołączył: 08 maj 2014
Posty: 2169
Monka napisał(a)


Joasiu ja zrobiłam tak , obcięłam te liście nie podlewałam 3 dni tylko podlałam i opryskałam Topsinem, dziś pierwszy raz je podlałam mało coby nie przelać i odpukac nie nowego na liściach u hosty się nie pojawiło za to u hortki tak i jak z dziećmi jedno wyleczysz drugie zaczyna


Monis, dziękuję za informacje. Jutro idę w Twoje ślady. Topsin mam chyba na stanie. Kurde, muszę zagęścić ruchy z przygotowaniem OW i HT bo mi te choróbska cały ogród zeżrą

W sprawie hortensji nie pomogę bo się po prostu nie znam. Wrzuć może na rozpoznawanie chorób i szkodników. Tam Mazan aktywnie pomaga.

Tutaj choroby i szkodniki- rozpoznawanie
____________________
Skarbonkowy ogródek Symetryczny, poukładany, biało-żółty... będzie
alis 23:13, 08 cze 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Monka napisał(a)
oto jakie liście dziś zauważyłam u mojej hortki , co to może być ?



Ja też miałam jakiś czas temu problem z hortkami, Bożenka zidentyfikowała grzyba, po pryskaniu problem zniknął i hortki w oczach rosną.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Monka 06:01, 09 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
polowka napisał(a)
Cześć! Szkoda że nie jesteś z okolic w-wy, poleciłabym Ci sprytnego Pana do usunięcia tego betonu.
Rozbawiły mnie komentarze Twojego męża, jakbym swojego słyszała: "przestaniesz już wreszcie te badyle nasadzać". Zaznaczam wątek. Na podobnym etapie jesteśmy. Z tym, że Ty masz ogródek a ja zagonek... Pozdrawiam


Dziękuję za odwiedziny, no szkoda rzeczywiście przydałby się sprytyny pan ,jak widać eMy są podobne klonują się czy co ?
____________________
Monika ogród i co dalej
Monka 06:02, 09 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
alis napisał(a)


Ja też miałam jakiś czas temu problem z hortkami, Bożenka zidentyfikowała grzyba, po pryskaniu problem zniknął i hortki w oczach rosną.


A co Ci poradziła czym popryskać ?
____________________
Monika ogród i co dalej
alis 08:06, 09 cze 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Monka napisał(a)


A co Ci poradziła czym popryskać ?


Moniko, poczytaj tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/6208-moje-male-wielkie-marzenie?page=61

Ostatecznie, nie wiem czym eM pryskał, powiedziałam mu żeby prysnął czymś od grzyba, więc pryskał Wrzosy też pryskał tym samym, bo zaczęły czarnieć trochę w środku kępek.
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Makusia 21:43, 09 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Witam Koleżankę ze środkowej Polski
Piękne tępo i efekty widać już na przestrzeni tych 20 stron niesamowite!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Monka 08:41, 10 cze 2016


Dołączył: 11 kwi 2016
Posty: 1466
Makusia napisał(a)
Witam Koleżankę ze środkowej Polski
Piękne tępo i efekty widać już na przestrzeni tych 20 stron niesamowite!


Witam , dziękuję za wizytę , zaglądaj będziemy się wspierać
____________________
Monika ogród i co dalej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies