Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Basiula 10:49, 05 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Wendy79 napisał(a)
Ha, okazuje się, że ja też mam ten nóż do darni na R. kupiony w LM na wyprzedaży za jakieś 13 zł... Żeby jeszcze trawa była



Aaaale jak to! 13 zł! Ale ze mnie frajerka ogrodowa
A u mnie z LM nie widziałam takich...hmmm
____________________
W basiowie
Basiula 10:51, 05 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Makusia napisał(a)
Jeśli chodzi o siewnik, to chyba każdy na kółkach jak się go nie dopilnuje szaleje na etapie zasypu. Ja też mam pas spalony w tym roku. Nie wiem, czy są bardziej niezawodne- te małe ręczne z korbką, to się przecież idzie za....wychodzi na to samo, co rękami rozrzucać. Aktualnie mam na kółkach firmy N (trzy litery) i jest o niebo lepszy. Ważne, żeby nawóz był suchy (i siewnik też), bo inaczej się skleja i oszukuje wielkość otworów. Trzeba wypróbować na kostce np. i dopiero w trawnik wjechać. Inaczej będzie kopczyk na trawniku, a jak kopczyk, to trawie mówimy "pa pa"

Nóż do darni jednak trochę powinien przetrwać. Mój na R naprawdę przeżył w zasadzie nie tyle "nacinanie", co niemal kopanie nim w ziemi jak łopatą- mam glinę, i czasem aż ciężko było go wbić, a ja jeszcze "podważałam" jak już się udało wbić. Naprawdę polecam- również za ergonomię.

Reklamuj!



Masz rację, reklamuję go i w zamian kupię ten za 13-30 zł
W tymi siewnikami to chyba właśnie się zdecydują na taki ręczny z korbką, bo tym nawożenia nie udźwignę więcej ale sąsiedzi ponoć chętni żeby odkupić za 50 zł, to katastrofy nie ma.
____________________
W basiowie
kaz742011 13:21, 05 lip 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basiula napisał(a)



Masz rację, reklamuję go i w zamian kupię ten za 13-30 zł
W tymi siewnikami to chyba właśnie się zdecydują na taki ręczny z korbką, bo tym nawożenia nie udźwignę więcej ale sąsiedzi ponoć chętni żeby odkupić za 50 zł, to katastrofy nie ma.


No to strata będzie mniejsza. Niech sąsiad kupuje.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
anbu 15:45, 05 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Basiu fajnie Ci wszystko rośnie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Basiula 16:05, 05 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Tak, tego siewnika się pozbyć muszę

Aniu, dzięki!

Nie mogę się nacieszyć różami, które zaczęły kwitnąć (ale i tak jeszcze muszę dwie dokupić) i...cukiniami. Co drugi dzień zbieram po 4-6 szt

____________________
W basiowie
TeresaSz 18:29, 05 lip 2016


Dołączył: 06 sty 2013
Posty: 356
Przyszłam z rewizytą i podziwiam duże zmiany i tempo pracy. Ogród wg. projektu Danusi będzie z pewnością piękny a serce i praca jaką w to wkładacie tylko przyspieszy osiągnięcie oczekiwanego efektu.
____________________
Ogród ze skarpą
Basiula 21:57, 05 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Teresa, dziękuję za miłe słowa.
Dziś posadziliśmy w końcu derenie i berberysy admiration, które czekały tak długo na swoją kolej, że zzieleniały w cieniu
Pięknie zaczynają kwitnąć hortensje a już najpiękniejsze są limki.

____________________
W basiowie
Makusia 09:20, 06 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Śliczna ta róża- bardzo subtelna. Ja padam z wrażenia za każdym razem, jak widzę róże połączone z lawendą albo perovskia- cudne duety
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Basiula 10:58, 06 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Racja, róże w lawendzie wymiatają

a tak a'propos, ta rabata właśnie kiedyś...czyli w maju




i dziś




Myślę, że muszę tam zrobić obrzeże, pomiędzy lawendą a dereniami i wysypać kamyki. o inaczej nie dojdę z nią do ładu.
____________________
W basiowie
lindsay80 11:07, 06 lip 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Basiu, tempo prac się u Ciebie rozwinęło bardzo, wszystko pięknie wychodzi.
Jaką masz tu odmianę lawendy?
Na fotce po posadzeniu wygląda, że ziemia porządna wokół lawendy, ale dałaś jej piachu i dolomitu, żeby dobrze rosła?
____________________
Tu ma być ogród :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies