Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Pokaż wątki Pokaż posty

W basiowie - kiedyś tu będzie ogród...

Basiula 11:40, 06 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Kochana, ja nie wiem jaka to odmiana, była tylko informacja, że wąskolistna. Sprzedawca mówił, że to ta wysoka. Jako że Chopin rośnie wysoko, stwierdziłam, że lawenda też musi być wysoka.
A teraz żałuję, że nie kupiłam Hidcote...jednak.

Lawenda dostała dobrej ziemi ogrodowej z worków, którą połączyłam z piachem i żwirem, który mam zamiast ziemi w tej części ogrodu :/

Czuję się czasem jakbym zakładała ogród na żwirowisku...
____________________
W basiowie
LyraBea 20:30, 06 lip 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Dzień dobry Basiu. Trafilam do Ciebie przypadkiem i ucieszona, że wątek świeżynka zabralam się za niego i jestem na bieżąco. Wypatrzylam u Ciebie zagajniczek z brzozek. Zdaje się, z 5 sztuk.Tez kupiłam i mam zadołowane 5 sztuk pozytecznych i przymierzam się do zasadzenia. Tez chce podobnie jak u Ciebie w rogu ogrodu je niedbale rozrzucic. Mozesz mi podpowiedziec, jakie odleglosci masz między nimi? Pozdrawiam z deszczowego Trojmiasta.
____________________
Beata
inka74 10:06, 07 lip 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Cześć Basiu, trafiłam do ciebie od Marty. Piękny ogród się zapowiada. Zresztą wszystkie ogrody zakładane na planach od Danusi są piękne. I każdy inny choć kulki chyba są w każdym Żałuję, że tak późno tu trafiłam, pewnie mniej błędów bym popełniła w doborze roślin, ich zestawieniu razem i porach kwitnienia.

Może znalazłabyś chwilę czasu i więcej szczegółów z planu Danusi pokazała? Tak w powiększeniu please Te projekty są unikalne, uwielbiam patrzeć na ich precyzję i specyficzną "kreskę" dla roślin. To małe dzieła sztuki same w sobie. W końcu to ręczna robota a nie komputerowe zestawienia bez duszy. A i dziewczyny zakładające swoje ogrody na pewno skorzystają i chętnie będą wracać podlądać potem efekty prac. Mam nadzieję, że Danusia się nie obrazi...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makusia 10:11, 07 lip 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Basiu niezły progres zrobiła lawenda Też kupowałam "angustifolia". I tyle. Niemal jak "żurawka mix" Moja jeszcze nawet nie wysadzona do końca, więc nie wiem jak kwitnie.
Toszka mówiła, że pod lawendę dolomit zdecydowanie wskazany. Twoja nie wygląda jakby jej czegoś brakowało- przeciwnie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Karol99 10:12, 07 lip 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Ja też się witam u Ciebie.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Basiula 13:53, 07 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Aaaah, ależ mnie gości nawiedziło! Cudnie!
Lecę Was teraz wszystkich z rewizytami

Beatko, u mnie akurat 6 brzózek, pomiędzy nimi ma być jeszcze pierdylion roślin. Ona rosną tak po ok. 2-3 m od siebie z tego co pamiętam, ale jeszcze się upewnię jak będę w domu. Uwielbiam brzozy!

Iwonko, popracuję nad Twoją prośbą. Faktycznie, projekt jest piękny, to majstersztyk pewnie Danusia w każdy wkłada odrobinę swojego serca lub duszy

Marta, dolomitu wprawdzie nie dałam, ale naprawdę rośnie jak na drożdżach to może jej dobrze

Karol, dzięki za odwiedziny!
____________________
W basiowie
kaz742011 21:15, 07 lip 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Jak tam byłaś na zakupach? Bo ciekawość mnie zżera.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
Basiula 23:08, 07 lip 2016


Dołączył: 06 kwi 2016
Posty: 489
Byłam, byłam! wróciłam po 22 dopiero i jestem mega zadowolona. Mam 3 stożki i 3 kule. Foty jutro. Są świetne a cena jeszcze bardziej
____________________
W basiowie
kaz742011 23:26, 07 lip 2016


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Basiula napisał(a)
Byłam, byłam! wróciłam po 22 dopiero i jestem mega zadowolona. Mam 3 stożki i 3 kule. Foty jutro. Są świetne a cena jeszcze bardziej


No to gratulacje. Czekam na foty.
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
anbu 08:12, 08 lip 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Basiu to czekamy na foty
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies