Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 15:56, 05 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
Skarpa dziś. Mam wrażenie, że te suchokrzewy szaleją
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 16:37, 05 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Ładnie Ci ta skarpa porasta Ja tak wykładałam tkaniną pod trzmieliną, niestety okazała się tkanina mało wytrzymała teraz jest 4 sezon i już w tamtym roku musiałam "łatać" ją bo cała popękała. Trzmielinę małą sadziłam i dopiero teraz jest w miarę gęsta.
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Rojodziejowa 17:04, 05 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
Tu agrowłókninę położyłam z dwóch względów: 1. Strasznie porastała ciernistymi krzaczorami, które miały niesamowite mocne korzenie i cieżko się to wyrywało. Po jednym sezonie miałam całą skarpę ciernistą. 2. Miałam nadzieję, że nie wymyje jej tak bardzo deszcz.
Gdzie indziej żadnej agrowłókniny nie planuję, bo zdaje się, że roślinkom to wcale nie pomaga.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 17:13, 05 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Moja trzmielina nie miała gdzie korzenić przyrostów, a przynajmniej miała to bardzo utrudnione. Zadomowiły się tam jaszczurki, a i krety niestety nie oszczędziły skarpy
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
jazzy 23:46, 06 maj 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Witaj Fajnie, że założyłaś wątek. Będę podglądać
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Rojodziejowa 08:46, 07 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
wrobelki mam nadzieję, że u mnie obejdzie się bez niespodzianek i folia chwilę wytrzyma, bo inaczej tej skarpy nie ogarnę

Witaj Jazzy Jak widzisz zamiast bambusów posadzone thuje Na razie wiele pewnie nie będzie do oglądania, ale mam nadzieję, że uda nam się te murki wszystkie wylać przed wakacjami.

A żeby tu pusto nie było to porównanie stanu skarpy z 28.05.2015 i z dziś

Chyba coś muszę jeszcze o samej górze skarpy pomyśleć, bo łysa
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 09:12, 07 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
A może coś kolorowego na górze? Widzę, że na dole coś się ładnie wybarwia na żółto, to pewnie jest tam sporo słońca
W moim piasku nie utrzymałoby się takie nachylenie po pierwszym deszczu miałabym wszystko na dole
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Rojodziejowa 09:45, 07 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8402
wrobelki to żółte to trzmielina. A co byś tam wsadziła kolorowego? Barwinki tam biało zielono też nieśmiało wyłażą. O dziwo lawenda się rozrosła ładnie, chociaż ziemia ciężka na pagórku. Może faktycznie coś kolorowego. Słońce tam faktycznie mocno daje.

A co to nachylenia, to u nas już będzie niedługo 4 lata jak się trzyma w ten sposób. Wcześniej działka wyglądała zupełnie inaczej. Musieliśmy wybrać chyba około 100 samochodów ziemi. Kiedyś może wykopię zdjęcie przed i po
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 11:03, 07 maj 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Ja lubię żółte więc na górze bym dodała jeszcze więcej trzmieliny Jak barwinek się rozrośnie to też koloru doda wiosną, a skoro lawenda rośnie ładnie to i latem będą kolorki można by jeszcze kocimiętkę. Kurcze przez te nasze maty gorzej mają się rozrosnąć
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
beata_m 12:27, 07 maj 2016


Dołączył: 14 lis 2014
Posty: 4298
witam koleżankę z okolicy ależ kawał miejsca do obsadzenia!!! Super plan i jest gdzie poszaleć
____________________
Własny kawałek ziemi i początkująca ogrodniczka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies