Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 19:42, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8285
Dziewczyny jeszcze jedno mi się przypomniało. Na każdej z tych 3 rabat koło domu ają się po dwa światełka zmieścić, ale jeszcze nie wybrałam modelu, bo poniekąd uzależniam go od tego, co na tej rabacie będzie.

I tak sobie patrzę na te rabaty, że jak one są aż trzy obok domu, to nie wszystkie muszą być z jakimiś wysokimi elementami. Np. czy na rabacie przy tarasie nie byłoby dobrze od kraju dać jakieś mini drzewko albo fargesię?

Obie rabaty od ganku są zacienione. Ta przy tarasie jest bardzo nasłoneczniona. I właśnie jak się podjeżdza pod dom, to właściwie te rabaty, które się prawie spotykają są najbardziej widoczne.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
jazzy 22:22, 08 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
1. Też czytałam o tym, że buksy nie lubią być dotykane. Toszka o tym pisała. To nie usisz dawać Ice dance, możesz dać runiankęalbo coś innego niskiego, żeby tak nie ingerowało w buksy.
O ile chcesz tam buksy...
2. Te 3 rabaty, moim zdaniem powinny stanowić jedność, bo widać je zawsze razem, na pewno nie można ich traktować wybiórczo i każdej z osobna inaczej.
3. Na pewno też powinny być zimozielone, z wiadomych względów
4. Niewielkie drzewko koło tarasu to fajny pomysł, nie będzie monotonnie
5. Dobre zdjęcia zrobiłaś, ale może ktoś mądrzejszy coś narysuje, bo ja się przecież nie znam
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Toszka 22:35, 08 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Asiu przemyśl poszerzenie tych rabat, bo 50cm szerokości to i dla lawendy za wąsko
Na takim przecinku to nawet nie ma jak rabaty skomponować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 22:42, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8285
jazzy ja bym się tak chciała nie znać

No właśnie, a skoro wszystkie mają stanowić jedność to yyyyyyyy
to już durnieję

Już nie wiem czego chcę, więc błądzę po tych pinterestowych inspiracjach, może w końcu coś do mnie pomacha i zawoła "jestem tym czego szukasz niezdecydowana kobieto".

Może te rabaty zrobić w ten sposób, że będzie się powtarzać jakaś forma niekoniecznie wszystkie rośliny?
Następna zarwana noc mnie czeka
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 22:51, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8285
No rabaty jeszcze nie wytyczone, kostka nie ułożona. Wiem, że od domu ma być na pewno opaska 50cm. Ta rabata przy tarasie więcej jak 50cm nie może mieć. Tak się zastanawiam, że ewentualnie można poszerzyć te dwie pozostałe, lub jakoś zmienić ich kształt, gdzieś walnąć jakiś kwadratowy fragment np. przy ganku.
Pod daszkiem dziś się wylał ten stopień przy wejściu i ona ma głębokość min 150cm, więc trochę miejsca do poszerzenia jest.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Toszka 22:55, 08 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
srednio kulka bukszpanowa ma 45cm. Minimum
Teraz juz rozumiesz, że to nie są rabaty, a najwyżej paseczki na kamień i rojniki?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Rojodziejowa 22:58, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8285
Tak swoją drogą to rojniki pięknie wyglądają, ale w ogrodach wertykalnych
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
jazzy 23:11, 08 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Rojodziejowa napisał(a)
jazzy ja bym się tak chciała nie znać

No właśnie, a skoro wszystkie mają stanowić jedność to yyyyyyyy
to już durnieję
Chodzi mi o to żeby były jakoś spójne, miały wspólny mianownik

Już nie wiem czego chcę, więc błądzę po tych pinterestowych inspiracjach, może w końcu coś do mnie pomacha i zawoła "jestem tym czego szukasz niezdecydowana kobieto".
Tak będzie, niewątpliwie

Może te rabaty zrobić w ten sposób, że będzie się powtarzać jakaś forma niekoniecznie wszystkie rośliny?
Następna zarwana noc mnie czeka

Ale jaka przyjemna noc

____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Rojodziejowa 23:22, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8285
tak czasem mam przebłyski i widzę ten wspólny mianownik, ale szybko mi ucieka
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 10:12, 09 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8285
Po nocy następująco pomysły się zrodziły. Postanowilam pokombinować z tym poszerzeniem. Ponieważ dużo nie mogę poszerzyć, to kombinuję tak:

tylko w tym przypadku pasowałoby mi coś wyższego, niż ta trzmielinka wstawiona tylko tak od czapy. Inspiracja zaczerpnięta stąd, ale potem sobie jeszcze te moje ulubione inspiracje przeglądałam i stwierdziłam, że w zasadzie, można by było zrobić tak jak tutaj po lewej stronie idzie sobie żywopłot a potem jest prostokąt zieleni utworzonej z różnych roślin.

A teraz lecę oglądać ostatnio odkrytą szkółkę

Miłej soboty!
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies