Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Rojodziejowa 21:09, 07 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Ja to jestem z tych popyrtanych, którym się zmienia koncepcja 3 razy dziennie Najwcześniej chciałam zrobić te rabaty przy domu, nad którymi intensywnie myślę Było już tyle wersji, że aż wstyd się przyznać, ale na razie żadnej nie jestem pewna. Poza nią chce posadzić klony. Akurat co do nich to już mam pewność od jakiegoś czasu
Prawdopodobnie pierwsze będą posadzone 3 klony Drummondi, tak jak na obrazku (tutaj Crimson, ale modelu Drummondi w Sketch Upie brak, więc dałam poglądowo ten)

Tylko się zastanawiam jeszcze nad odległością ich sadzenia od ogrodzenia.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 21:11, 07 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
wrobelki oby się udało choć w połowie tak fajnie zrobić samemu
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 21:18, 07 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Fajne kloniki ja tez z tych co cały czas zmieniają zdanie Co widać przy nasadzeniach jadę po kulki a przywożę zupełnie co innego
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
jazzy 21:22, 07 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Musisz sprawdzić ich docelowe rozmiary korony. A że jest to ok. 7m , to powinnaś posadzić min. 3,5m od ogrodzenia.
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Rojodziejowa 21:26, 07 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
No i wychodzi jaki laik jestem A to ze względu na co trzeba zachować taką odległość? Żeby korona do sąsiada nie wystawala?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
jazzy 21:55, 07 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Dokładnie tak Chyba, że chcesz się nimi dzielić z sąsiadem Zawsze to jesienią mniej grabienia liści
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
AniMa 12:07, 08 lip 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Witam Asiu się u Ciebie.
Bardzo podoba mi się i twój projekt zagospodarowania przestrzeni wokół domu i plany ogrodowe. Ty dopiero będziesz miała równiutko. U mnie na całej działce jest 1m spad.
Jeżeli chodzi o nasadzenia, Mnie niestety nie ominęły prezenty roślinkowe i chciejstwo posiadania różności. Teraz próbuję dojść do ładu.
Zaznaczam wątek do obserwowanych
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Dominika11 12:14, 08 lip 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
witaj
widzę, że u Ciebie baaaaaaaaaaaardzo duzo sie dzieje
super Ci wszystko wychodzi
a skarpa to nie lada wyczyn - stroma jak diabli - przynajmniej dla mnie
Rojodziejowa napisał(a)
Wersja najbardziej aktualna przewiduje coś takiego, czyli bukszpan z berberysem:
Berberys ma tu zadanie kłuć zadek mojego psa, który mi brudzi elewacje skacząc do okna. Może jak go berberysem potraktuję, to zmądrzeje Jest to strona pólnocna i słońca jest mało (jedynie ciut rano), ale mam nadzieję, że oprócz tego, że berberys się ładnie nie wybarwi, to da sobie radę.

a jezeli chodzi o ten projekcik to nie lepiej cos dać chociazby na pniu na tych gołych ścianach (bo jak dla mnie to się aż prosi), a pod oknami cos niższego i może trochę dodac innego kolorku
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Rojodziejowa 12:41, 08 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8413
Ani Ma napisał(a)
Witam Asiu się u Ciebie.
U mnie na całej działce jest 1m spad.

Ja wolę nie liczyć tych moich spadów

Ani Ma napisał(a)
Mnie niestety nie ominęły prezenty roślinkowe i chciejstwo posiadania różności. Teraz próbuję dojść do ładu.
Zaznaczam wątek do obserwowanych


No zobaczymy, czy się to tak właśnie nie skończy i u mnie.

Dominika11 napisał(a)
witaj
widzę, że u Ciebie baaaaaaaaaaaardzo duzo sie dzieje
super Ci wszystko wychodzi
a skarpa to nie lada wyczyn - stroma jak diabli - przynajmniej dla mnie a jezeli chodzi o ten projekcik to nie lepiej cos dać chociazby na pniu na tych gołych ścianach (bo jak dla mnie to się aż prosi), a pod oknami cos niższego i może trochę dodac innego kolorku


Cieszę się, że się podoba, choć na razie poza planami to niewiele zrobione Co do tej rabaty, to cieszę się, że jakieś sugestie się pojawiają. Zamysł z tymi berberysami jest taki jak pisałam (tzn kucie psa w rzyć) i elewacja w tamtym miejscu jest już trochę przybrudzona, niestety już nie do domycia. Właśnie z tą rabatą, to mam problem, bo z racji tego, że chcę żeby było minimalistycznie i geometrycznie to boję się wsadzić tam za dużo. Już na tyle sposobów tam coś układałam, że ręce opadają. Probowałam też z jakimiś na pniu, ale jakoś tego wkomponować nie umiałam :/
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Toszka 15:54, 08 lip 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Berberysy dla psa przeszkoda nie będą. Prędzej w oko się ukłuje i będzie problem
Nie wiem jaki to pies, ale lepiej teraz ogrodzić pod oknami i za kilka miesięcy przestanie zaglądać przez okna. A może on po prostu chce być z wami i dlatego tak wisi w oknie?

Tak jak napisałam - berberys jako anty pies to zły pomysł, a i zimowa ozdoba do bani.
Jesli chcesz minimalistycznie to na rabacie sadź najwyżej 3 gatunki. Bez misz-maszu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies