Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

paula23 18:54, 16 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2013
Posty: 1011
Rojodziejowa napisał(a)
paula23 witaj u mnie
W takim razie zapisuję Pumilo to listy gatunków zakazanych Szkoda tylko, że ta winter gold jest gold Taki odcień toleruję w bardzo małych ilościach w ogrodzie Jeszcze do obsadzania schodka daleko, więc czas na poszukiwania jest.


Ale gold jest tylko zimą tak w sezonie jest zielona
____________________
Paula Moje trudne początki
wrobelki 16:49, 02 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Halo, co tu taka cisza?
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Rojodziejowa 19:41, 22 cze 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8264
wrobelki cisza, bo mnie wycena murków powaliła i chwilę mi zeszło, żeby się pozbierać
Jak dobrze pójdzie, to na jesień, będę coś sadzić, ale póki choć kawałka murka nie zobaczę nie chcę się nastawiać, więc ciut odpuściłam z planowaniem Teraz z racji słonecznych dni myśli moje zeszły na to, jak zacienić odrobinę taras.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
wrobelki 19:48, 22 cze 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Jak coś chcesz pooglądać ze swoich stron to pozaglądaj do Joli
http://www.ogrodowisko.pl/watek/2867-ogrod-wsrod-pol-i-wiatrow?page=348#post_8
i do Pauli
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3731-malymi-kroczkami-do-celu
One zdaje się że bliżej
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Rojodziejowa 20:56, 22 cze 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8264
O widzisz, dzięki za drogowskazy
Jak tylko się rok szkolny skończy i będzie pozamykane wszystko, to będę mogła sobie poszperać u sąsiadek.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 17:25, 07 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8264
Z racji tego, że już gdzieś na horyzoncie pojawia się powoli szansa, że zacznie się dziać u mnie na działce, to ośmielam się zaczynać obmyślać, jak będzie wyglądać mój ogród. Chcę minimalistycznie, geometrycznie, nowocześnie, ale obawiam się, że wyjdzie jak zwykle

Wklejam parę inspiracji:
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Jak widać niewiele na tych zdjęciach kolorowych kwiatów. Sporo zieleni o różnej fakturze zazwyczaj w rabatach o prostych formach geometrycznych. A jeśli już jest jakiś kolor w postaci białych kwiatów albo wrzosów.

Pierwsze co chciałam zrobić, to szkielet ogrodu, czyli drzewa i żywopłoty. Drzew nie mam żadnych, więc i cienia nie ma wiele, a to sporo ogranicza. Dodatkowo, żeby nie było łyso planuję obsadzić też rabaty przy domu, reszta w dalszej przyszłości.
Z drzew myślę o Klonie Drummondi i Crimson King. Do tego chciałam dobrać jakieś kolumnowe liściaste Buk Dawyck . Jeśli chodzi o żywopłot, to myślę, nie robić go dookoła, ale pasami. Z racji tego, że już mały kawałek jest obsadzony Kurnikiem, to chciałam powtórzyć taki pas jeszcze w którymś miejscu. Żeby dodać trochę koloru jesienią chciałam posadzić również pasami Berberys Thunberga Erecta. Planuję jeszcze bukszpan w formie niskich żywopłotów.

Na liście moich ulubionych roślin znajdują się również:
* iała (ewentualnie różowa) hortensja,
* lawenda,
* Runianka Japońska Variegata,
* Bambus - Sasella ramosa,
* hosty i trawy.
Zakochałam się w skrzypie zimowym, ale niestety nie mam go gdzie dać I kusi mnie Kruszyna pospolita Asplenifolia

No i jak tak wszystko wypisałam, to się nabierała niezła gromada
Z racji tego, że ja zielona jestem ogrodniczo, to czekam z niecierpliwością na wszelkie wskazówki, podpowiedzi. Wszystkie z wdzięcznością przyjmę

Aaaaaa i jeszcze jedno Już coś kombinuję z rabatą przed domem. Próbowałam z kulami, ale wyszedł mi koszmarek o taki (te białe to lampy) i chyba z minimalizmem, to niewiele wspólnego

Wersja najbardziej aktualna przewiduje coś takiego, czyli bukszpan z berberysem:
Berberys ma tu zadanie kłuć zadek mojego psa, który mi brudzi elewacje skacząc do okna. Może jak go berberysem potraktuję, to zmądrzeje Jest to strona pólnocna i słońca jest mało (jedynie ciut rano), ale mam nadzieję, że oprócz tego, że berberys się ładnie nie wybarwi, to da sobie radę.

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
jazzy 19:10, 07 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Rojodziejowa 19:22, 07 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8264
jazzy tarzasz się ze śmiechu z pomyslów, czy się uśmiechasz?
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
jazzy 20:28, 07 lip 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ależ Joanno, uśmiecham się serdecznie, i życzę Ci wytrwałości
Inspiracje świetne i dobrze mi znane
To co bierzesz na pierwszy ogień ?
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
wrobelki 20:59, 07 lip 2016


Dołączył: 02 maj 2016
Posty: 1134
Fajne te inspiracje
____________________
wrobelki Ogrodek frontowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies