Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Gdanszczanka 11:54, 09 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Asiu przychodzę z rewizytą
Ja na kartkach szkicuję a powiedz mi w jakim programie robisz takie ładne wizualki? Bawiłam się swojego czasu w gardenpuzzle ale chyba już wolę sobie to narysować
Fotki z inspiracji mam niemalże identyczne I sporo potrafią rozjaśnić co do nasadzeń - chyba, że znajdzie się zaraz jeszcze ładniejszą i wtedy potrafią namącić

Trzymam kciuki ale niestety nie pomogę bo sama zaczynam dopiero tą przygodę
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Rojodziejowa 14:07, 09 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8097
Gdanszczanka ja sobie kombinuję w Sketch Upie. Zresztą jak chcę coś zaplanować w domu, to też z niego korzystam.

Byłam w szkółce i oszalałam Jak zobaczyłam ile tam jest różniastych roślin, to nie wiedziałam w którą stronę biec i oglądać Okazało się, że koło niej często przejeżdżałam, ale w czasach kiedy jeszcze o ogrodzie nie myślałam, więc mi się zapomniało




No i zauroczyły mnie graby pospolite Fastigiata. No do tych kulmnowych to mnie ciągnie niezmiennie

I jeszcze taki klonik Acer campestre Elsrijk mnie zauroczył (drugi od brzegu, czybka mu nie widać)

____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gdanszczanka 15:21, 09 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
I jak tu nie zwariować
Takie szkółki to niesamowite ćwiczenie samokontroli
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Rojodziejowa 15:22, 09 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8097
Nic nie kupiłam! Ale zrobiłam sporą listę
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gdanszczanka 15:38, 09 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99

Tutaj ogród również ze stopniami. Jak dla mnie od dłuższego czasu na czele inspiracji. Może coś Ci podpasuje.
Po najechaniu na obrazek pokazuje się na dodatek lista użytych roślin - na dole z resztą jest projekt
http://www.charlotterowe.com/formal_structural_garden.htm
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
Rojodziejowa 15:49, 09 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8097
O super! Dzięki wielkie! Jak cos jeszcze masz to dawaj Chociaż ja się zastanawiam, czy nie zrobić takiego geometrycznego poukładanego ale z paroma zbałaganionymi rabatami prostokątnymi ale to dalej droga jeszcze.
Strasznie mi się te drzewka wielopienne pododbają, zwłaszcza jak stoją sobie tak samotnie w kamyczkach. Muszę się na inną przeglądarkę przenieść, bo po najechaniu na fotkę nie mam żandej listy roślin

Masz jeszcze jakieś fajne inspiracje, to dawaj
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Gdanszczanka 17:16, 09 lip 2016


Dołączył: 05 kwi 2016
Posty: 99
Rojodziejowa napisał(a)
Chociaż ja się zastanawiam, czy nie zrobić takiego geometrycznego poukładanego ale z paroma zbałaganionymi rabatami prostokątnymi

ja też planuję ogród od linijki ale żeby nie był sztywny i miał miejsca pełne koloru i kwiecia, które w zależności od pory roku pokazywałyby inne jego oblicze
z inspiracji biorę sobie po trochu
podaj maila na pw to Ci podeślę fotki jakie sobie pozbierałam do tej pory. Tutaj bym 3 dni wklejała No i tutaj nie mogę chyba wkleić bez odnośnika a takiego niestety już do nich nie mam
____________________
pozdrawiam Gosia Nowoczesny ogród z lasem
alis 21:17, 09 lip 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Przychodzę z rewizytą, fajnie sobie planujesz Będę zaglądać i kibicować.



Ja bym tutaj dała jednak jakieś kulki na pniu między oknami, jak któraś z dziewczyn już proponowała
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
natka098 22:16, 09 lip 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Ja sama dopiero zaczynam więc mój pomysł całkowicie może być od czapy, ale ja bym coś takiego zrobiła, skoro ma być nowocześnie.


kulki bukszpanowe, obwódka w kwadrat pieńka trzmieliny


łany lawendy i trzmielina z obwódką



i z dodatkowym bukszpanem po środku

____________________
Natalia - Mój zakątek
Rojodziejowa 23:30, 09 lip 2016


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8097
O natka witaj. Poszalałaś z koncepcjami

Tylko jakie bym tam musiała lampki dać? A lawenda, to nie wiem, czy by tam lubiła, bo cień cały czas, poza odrobinką rano. Lawendę muszę zaplanować gdzie indziej, bo na skarpie jest więc, trzebaby to jakoś połączyć.
Jestem skłonna wsadzić w kącie przy tym wąskim oknie, w poszerzonej rabacie jakieś drzewko, które nie przekroczy 3 - 3, 5m i nie będzie szpecić w zimie

Siedzę właśnie w katalogu roślin i szperam
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies