Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Gliniasto, skarpiasto i wietrznie.

Pokaż wątki Pokaż posty

Gliniasto, skarpiasto i wietrznie.

Anitka 22:44, 24 mar 2019


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7774
Katarzyna13 napisał(a)
O jej, suche zawsze się znajdzie. Po zimie dokładnie go wyczesałam grabiami. Może zdjęcie pokaże jaki stan trawnik na dzisiaj prezentuje.

Anitko może uda ci się zrobić krótką relację (foto) z wertykulacji, plissssss....


Ja suchego nie widzę Jak jest małe co nieco to przy pierwszym koszeniu kosiarka wciągnie.

No relacja to była by nawet fajna, bo do mnie jutro do wertykulacji to przyjeżdża taki młody, umięśniony chłopak Ale eM jutro ma wolne To jest jedyna rzecz, do której kogoś bierzemy. EM nie chce kolejnego urządzenia, aby go raz w roku używać.
____________________
Anitka Mój azyl na wichrowym wzgórzu*** Wizytówka
Katarzyna13 22:50, 24 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
No Anitko z taką zapowiedzią to myślę że młodzieniec również na fotkę się załapie
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Nowa12 23:09, 24 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Katarzyna13 napisał(a)
Agatko jak zamierzasz walczyć z konieczyną? Chyba bez oprysków się nie obejdzie? Może znasz jakieś naturalne sposoby jej zwalczania? A co do hakonki to obyś miała rację


No niestety bez oprysków się nie obejdzie. Ja jeszcze trawnika niczym nie pryskałam i takie skutki. Koniczyna mi się panoszy coraz bardziej. Pojedyncze większe chwasty zawsze wyrywałam ręcznie. Ale koniczynę będę w tym roku pryskać bo nie mogę patrzeć już na ten trawnik i koniczynę, która po każdym koszeniu kwitnie coraz niżej. Taka bezczelna .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Katarzyna13 23:55, 24 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Agatko właśnie tego chciałam uniknąć. Duże chwasty można śmiało ręcznie wyrywać ale koniczyna to już straszna zmora. W przyszłym tygodniu jestem umówiona z ogrodnikiem, który obiecał zająć się trawnikiem na tyłach ogrodu. Mówił właśnie że po wertykulacji nie obejdzie sie bez oprysku. A tak chciałam tego uniknąć ☹ jak sie Patrzę na te wszystkie latające bzykacze to nawet cieszę się że miedzianem nic nie potraktowałam. Nawet drzew owocowych nie pryskałam. Zobaczymy czy słusznie.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Nowa12 00:05, 25 mar 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Katarzyna13 napisał(a)
Agatko właśnie tego chciałam uniknąć. Duże chwasty można śmiało ręcznie wyrywać ale koniczyna to już straszna zmora. W przyszłym tygodniu jestem umówiona z ogrodnikiem, który obiecał zająć się trawnikiem na tyłach ogrodu. Mówił właśnie że po wertykulacji nie obejdzie sie bez oprysku. A tak chciałam tego uniknąć ☹ jak sie Patrzę na te wszystkie latające bzykacze to nawet cieszę się że miedzianem nic nie potraktowałam. Nawet drzew owocowych nie pryskałam. Zobaczymy czy słusznie.


Zaraz po wertykulacji masz ten oprysk robić czy poczekać aż chwasty wzejdą?
Drzew owocowych niczym nie pryskam ale karłowa grusza co roku łapię rdzę. Ale nie będę ją pryskać, najwyżej ją wyrzucę. Miedzianu też ostatecznie nie użyłam.
Ale oczywiście w sezonie zdarzy mi się użyć topsinu albo mospilanu. Ale sporadycznie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Katarzyna13 00:05, 25 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Nornice zrobiły sobie wędrówkę po boisku

Tutaj widać na trawniku ciemniejsze miejsca. To właśnie koniczyna.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Katarzyna13 00:07, 25 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Oprysk robi się po wertykulacji. Jak się chwasty pojawią.
A co do oprysków to tylko pronamal stosowałam. Wstrzelilam się na fajna pogodę. Tylko temp. Po tygodniu spadły poniżej zera. I nie wiem czy powtarzać czy dać już sobie spokój.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Roocika 09:46, 25 mar 2019


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Katarzyna13 napisał(a)

Asiu ciemierniki masz? A jakie? W którym miejscu u ciebie rosną?

Kasiu, ciemierników nie mam, tylko pięciorniki,to są krzewy, robią u mnie obwódkę przy skarpie
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Renii 08:54, 27 mar 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Też mam rododendrony fantasica i bardzo ładne są. Kwiat się fajnie przebarwia. Nie podlewam ich specjalnie, ale u mnie wilgotna gleba. Roślinki której szukasz to oregano?
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Katarzyna13 19:28, 27 mar 2019


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Reniu czekam na twój pokaz z rh Fantastica A szukana roślinka to oregano. Ma rosnąć pomiędzy rozplenicą hamlen. Ale trudno ją znaleźć.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/6711-gliniasto-skarpiasto-i-wietrznie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies