Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Pokaż wątki Pokaż posty

... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Maly_Bialy_D... 12:35, 21 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Milka pocieszyłaś mnie, może i ja jakieś skarby ukopię?
W najbliższym wolnym czasie zawitam u Ciebie
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Milka 12:43, 21 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Może, może i ja
zapraszam
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Anda 12:53, 21 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Witaj, masz piękny tytuł wątku Jeszcze nie ogarnęłam całości, doczytałam jednak, że żywopłot na przód planujesz. Do stylu wiejskiego grab pasuje jak najbardziej
Możesz też poziomo poprowadzić jakieś drzewka owocowe, tak jak np. tutaj



To w holenderskim ogrodzie Appeltern. te drzewka to jabłonka ozdobna, ale praktycznie każde drzewko owocowe możesz tak prowadzić.

Daj znać jak obejrzysz, to usunę fotkę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
kamila66 14:02, 21 sty 2017


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Nie wiem czy ktoś odpowiedział Ci jak nazywa się ten świerk na zdjęciu, moim zdaniem jest to świerk serbski. Najbardziej polecany na O
____________________
Kamila-W oflisowym ogrodzie
pestka56 14:59, 21 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Podoba mi się pomysł z żywopłotem zamiast tradycyjnego parkanu / ogrodzenia. Podoba, bo u mnie tak jest / ma być. Furtka i brama między wierzby ciągle nie wstawione

Anda podrzuciła genialny pomysł. Te jabłonki ozdobne rozpięte na płasko są śliczne. Ale posadziłabym jeszcze coś niższego, żeby wypełnić dolną część i dać ogrodzeniu szerokości.
Myślę, że oprócz jabłonek ładnie wyglądałyby głogi pośrednie Paul's Scarlet. Można je prowadzić jako drzewka, ale można też rozkrzewić i wtedy "ogrodzenie" sięgnęłoby gruntu.
http://www.zszp.pl/?id=30&nid=1167&lang=1
Wszystko co tu piszą to prawda, za wyjątkiem jednego Moje głogi wytrzymały także podmakanie Pancerna roślina.
Mam ich w ogrodzie 28 na dwóch bokach ogrodu. Rosną swobodnie. Czasem trochę je przycinam od góry, żeby pędy nie bujały do czego mają tendencję. Założenie było takie, że korony będą wystawać ponad wierzbowy płot i chyba się to udało
____________________
Kasia
Anda 15:03, 21 sty 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33250
Kasiu - Pestka, dlaczego Ty jeszcze nie założyłaś swojego wątku? Mam wrażenie, że masz piękny ogród i fajnie byłoby go zobaczyć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
BasiaLT 00:02, 22 sty 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
No nareszcie jesteś! Już myślałam że faktycznie dokopalas się do złotego pociągu bo i o nim i o tobie nagle słuch zaginął ☺ widzę ze prace w ogrodzie ruszyły pełną parą. Super
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
AGDULA 00:31, 22 sty 2017


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883

Agdulko wczorajszy wieczór spędziłam w Twoim ogrodzie głównie właśnie tworzenie oczka mnie zainteresowało, ale nie tylko. Masz już piękny, dojrzały ogród, widać w nim Twoją rękę. Co dawałaś na dno oczka? Tzn chodzi mi o materiał.
Co do planów ogrodowych jak znam siebie na pewno nie jedno zmienię. Już przenoszę np. warzywnik. Oczka kiedyś nie chciałam, teraz jestem pewna, że będę je kiedyś mieć. I tak dalej


Najczęściej spotykałam informację aby dać jakieś stare dywany pod pod folie.
Ja nie miałam więc mąz ułożył jakąś włókninę białą. Nie wiem co to dokładnie buło.
W najgłębszym miejscu mam 150 a potem już płycej.Jak u mnie się zdjęło górną wartwę ziemi to póxniej już była sama glina a tam żadnych stworów ani korzeni nie było. Więc chyba nie potrzeba było tych dywanów.
Ja zrobiłam bardzo naturalistyczne oczko, tzn bez filtrów i pomp. Dlatego nie mam ryb. Tylko rośliny. To się samo oczyści z glonów. Tak mówią niektórzy
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
dana1s 07:11, 22 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 6278
Cześć Basiu
Twój ogród po jednym sezonie wygląda świetnie.
Już nie mogę się doczekać jakie zmiany nastąpią w tym roku.
Skusiłam się otwarłam wątek. Zapraszam
____________________
...uDany ogród; Wizytówka
Maly_Bialy_D... 11:09, 22 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Ewciu dziękuję za piękne zdjęcie i pomysł. Jednak skłaniam się chyba najbardziej ku TAWUlę van HOUTTE'A. Będzie stanowić ładne tło dla kwiatów i stanowić ozdobę jesienią. Podoba mi się jej pokrój. Cenowo też chyba to będzie dla mnie najkorzystniejsza opcja.

Kasiu głóg też jest cudny, chciałabym go u siebie jako drzewo gdzieś z tyłu.
No właśnie kiedy założysz wątek? Ewa ma rację, masz co pokazywać, bo pięknie u Ciebie

Kamilko BARDZO BARDZO dziękuję za podpowiedź co do drzewa, nikt mi jej jeszcze nie udzielił. No i pocieszyłaś mnie, że to akurat ta odmiana. Będę już mogła z czystym sumieniem niebawem wkopać ją w ziemię Ona ma dwa pędy główne

Basiu - moja imienniczko, niedawno buszowałam u Ciebie, jeszcze nie skończyłam, zamierzam w najbliższych dniach.
No niestety nie dokopałam się do tego pociągu, choć mogło to tak wyglądać

Agdulko dzięki za rady, jeszcze nie wczytywałam się dokładnie jak założyć oczko, więc takie sprawdzone porady będą jak najmilej widziane. To ciekawe z dywanem, hm...
Powiedz mi, a masz jakieś zabezpieczenie, jakiś odpływ na wypadek, jakby się woda przelała? ja niestety nie mam żadnego drenażu w ogrodzie jak na razie i ta kwestia mnie męczy.
Też bym chciała takie oczko bez pompy.

Danusiu ale się cieszę, że założyłaś tu wątek, bo ja raczej teraz więcej czasu będę tutaj przesiadywać U ciebie jest co oglądać, Twój ogród jest moim ulubionym
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies