Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Pokaż wątki Pokaż posty

... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

andziurex 02:38, 23 sty 2017


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja przycięłam jodłę koreańską w stożek i się pięknie zagęściła,więc ciąć jednak można a nawet trzeba.


Ja mam akurat piękną i symetryczną koreankę, ale ze względu na ograniczoną ilość miejsca mam zamiar przyciąć ją nieco latem. To z rosnącym obok serbem mam więcej problemów bo w pierwszym roku wierzchołek wysechł mu zupełnie, nie wiem czemu? We wrześniu podwiązałam do góry jedną z bocznych gałązek aby przejęła rolę nowego przewodnika. Ale serba też zamierzam ciąć aby poskromić nieco rozrost na boki.
____________________
Ania
Borbetka 07:51, 23 sty 2017


Dołączył: 04 lut 2012
Posty: 4506
U mnie podobnie jak u Ani powyżej. Koreankę mam przepiękną. Ma już z 10 metrów wysokości. Za to serby dwa mnie denerwują. Ale wiem dlaczego grymaszą. Nie mają dobrych warunków glebowych niestety.
Przypominasz mi Mary Reynolds, z zieloną naturalnością w sercu. Masz działkę do ogarnięcia. Nawet ze śmieciami. I czytam, że lepiej już z optymizmem . Uważaj tylko na stawy. Mnie ogród już trochę wykończył.
____________________
borówcowy wizytowka
Maly_Bialy_D... 11:03, 23 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Nie mam dużej przestrzeni do zagospodarowania, a iglaki jakieś bym chciała/ zimozielone rośliny, dlatego muszę starannie je rośliny. Bynajmniej staram się najpierw jak najwięcej przeczytać. Wiadomo, że praktyka co innego, ale jakąś choćby minimalną teorię muszę mieć. Stąd zapis o koreance. Była na liście roślin, które mi się podobają, zwłaszcza jej igiełki.
Borbetko to bardzo miłe, co napisałaś o Mary Reynolds Dziękuję. Tak, z optymizmem jest dużo lepiej, kiedy zakładałam wątek byłam wykończona psychicznie budową, a do tego dopadł mnie kryzys związany ze śmieciami i ludzką bezmyślnością. Potrafię jednak szybko zregenerować umysł i podnieść się z kolan Na szczęście trudne sytuacje w przeszłości mnie tego nauczyły. Wolę "szklankę do połowy pełną" lub też inaczej "ogród w części już posprzątany"
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Milka 11:06, 23 sty 2017


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Też mam koreankę, rośnie u mnie już 17 lat, nigdy nic się z nią nie działo. Szyszki tez ma. Ale mam tak dużo potężnych drzew, że zaczęłam koreankę formować, tnę ja w kulkę i nadal ma się świetnie Mnie ona bardzo sie podoba
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
pestka56 13:12, 23 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
MBD, zobacz ten ogród
http://www.ogrodowisko.pl/watek/4282-ogrod-cichy-i-przytulny
____________________
Kasia
Maly_Bialy_D... 13:36, 23 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Dzięki Kasiu zaglądnę w wolnej chwili z przyjemnością
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
AGDULA 22:07, 24 sty 2017


Dołączył: 29 kwi 2015
Posty: 883
Borbetka napisał(a)
U mnie podobnie jak u Ani powyżej. Koreankę mam przepiękną. Ma już z 10 metrów wysokości. Za to serby dwa mnie denerwują. Ale wiem dlaczego grymaszą. Nie mają dobrych warunków glebowych niestety.
Przypominasz mi Mary Reynolds, z zieloną naturalnością w sercu. Masz działkę do ogarnięcia. Nawet ze śmieciami. I czytam, że lepiej już z optymizmem . Uważaj tylko na stawy. Mnie ogród już trochę wykończył.


U mnie serby też się ociągały zanim ruszyły. Ale jak je opryskiwałam i podlewałam nawozem interwencyjnym ( tym co się rozcieńcza w wodzie) to w końcu ruszyły I teraz zaczynają się robić ładne i ładnie rosną. One długo starują ale jak juz sie ukorzenią to potem idą szybko
____________________
Pozdrawiam, Agdula http://www.ogrodowisko.pl/watek/5671-ogrod-agduli
anbu 08:54, 26 sty 2017


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Witam się i ja
____________________
Ania Ogród Ani :)
pestka56 13:10, 26 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Każdy krzew i drzewo potrzebuje czasu na ukorzenienie. Stąd to ociąganie z rozpoczęciem wzrostu nowo posadzonych roślin. Im mniejszy okaz sadzimy, tym szybciej się ukorzenia i potem prześciga szybkim wzrostem brata, który był równocześnie z nim sadzony ale sporo większy.
____________________
Kasia
Maly_Bialy_D... 14:39, 26 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Aniu witaj serdecznie u mnie
Melduję, że mam pierwsze wschody stipy i werbeny jakie to cudne uczucie widzieć coś zielonego na parapecie, choć jeszcze mikroskopijne.
Nie spodziewałam się, że pojawią się kilka dni od siewu
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies