Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » ... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Pokaż wątki Pokaż posty

... Kiedy czegoś gorąco pragniesz...

Asieq 16:32, 22 sty 2017


Dołączył: 12 sty 2017
Posty: 31
Basiu, jestem pełna podziwu, że masz już tak bardzo sprecyzowane plany nasadzeń
Ja dalej jestem "w lesie"
Zanim przejdę do nasadzeń, chcę dokładnie poustalać inne kwestie. Np. dziś mam na tapecie wielkość tarasu

Także zachciało mi się oczka z górką obok Górkę już mam i będzie jeszcze większa. Zastanawiam się jak połączyć suchy strumień z oczkiem i jeszcze pewnie odpływ będzie konieczny. Ryb nie planuję, ale oczko chyba z pompą jednak i może kaskadą na tej górce.
____________________
Ogród Pi
pestka56 16:35, 22 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Witaj w klubie górkowo-oczkowym Asia choć ja z oczka, a raczej stawu zrezygnowałam na rzecz sucho-mokrego strumienia.
____________________
Kasia
Maly_Bialy_D... 16:59, 22 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Zapisuję tu sobie ku pamięci, żeby jodły koreańskiej nie kupować kiedyś, jakby co, ze względu na "nieposłuszny" wzrost.
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
sylwia_slomc... 16:59, 22 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Witaj jak ja rozumiem Twoje wykopaliska, o matko co ja mam zakopane w przydomowym , babcia przez 60 lat wszystkie śmieci w nim zakopywała + blachy i dachówki po wymianie na domu , masakra. Też nie ma jak wbić łopaty, ani wideł. Duzo już zrobiłaś głowa do góry
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
pestka56 17:06, 22 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Maly_Bialy_Domek napisał(a)
Zapisuję tu sobie ku pamięci, żeby jodły koreańskiej nie kupować kiedyś, jakby co, ze względu na "nieposłuszny" wzrost.


O co chodzi z tym wzrostem?
Miałam jodełkę już prawie 2-metrową i nawet szyszek się doczekałam, ale poległa nestety z powodu 2 kolejnych mokrych lat Do dziś żałuję.
____________________
Kasia
Maly_Bialy_D... 17:16, 22 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Sylwiu witam serdecznie i dzięki za dodanie otuchy
Kasiu całe popołudnie czytam forum, na najbliższy czas nie planuję nawet żadnej książki ruszać, choć kocham literaturę. Będę tylko czytać tu o roślinach, póki nie kupię kilku nowych. No i wyczytałam w wątku "Iglaki - gatunki niepolecane" wpis Danusi:
Gardenarium napisał(a)
Nie wiem czy jodłę koreańską tutaj wymieniałam, ale jakby nie - to teraz czynię.
Otóż nie polecam jodły koreańskiej bo często nie rośnie tak jakbyśmy sobie tego życzyli, jeśli chcemy mieć tradycyjny kształt choinki to na pewno nie z jodły, wybierzmy raczej świerk serbski. Tutaj na potwierdzenie :
darunia napisał(a)
Danusiu czy jodłę koreańską można przyciąć - mam pod płotem ale nierówno rosną i mnie to denerwuje ... i miałam plan przycięcia je w jedną bryłę.
Tylko się zastanawiam czy nie zacznie dziwnie rosnąć?
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
Maly_Bialy_D... 18:12, 22 sty 2017


Dołączył: 20 kwi 2016
Posty: 446
Asieq napisał(a)
Basiu, jestem pełna podziwu, że masz już tak bardzo sprecyzowane plany nasadzeń
Ja dalej jestem "w lesie"
Zanim przejdę do nasadzeń, chcę dokładnie poustalać inne kwestie. Np. dziś mam na tapecie wielkość tarasu

Także zachciało mi się oczka z górką obok Górkę już mam i będzie jeszcze większa. Zastanawiam się jak połączyć suchy strumień z oczkiem i jeszcze pewnie odpływ będzie konieczny. Ryb nie planuję, ale oczko chyba z pompą jednak i może kaskadą na tej górce.


Dopiero teraz zobaczyłam Twój wpis Asiu To mamy podobne plany, połączenie suchy strumień + oczko brzmi ciekawie. Może będziemy urządzać w tym samym czasie, to powspieramy się wzajemnie i razem będziemy szukać informacji. Domyślam się, że ze względów budowlanych w tym roku raczej nie ruszycie tego tematu? Bo ja raczej się nie wyrobię i zostanie na dalsze lata, kto wie, może już w przyszłym roku
Moja górka będzie stanowić wykopaliska gliniano-śmieciowe, ewentualnie pokryję ją piaskiem, została mi górka z zapasu kupowana wiosną.
____________________
Basia Kiedy czegoś gorąco pragniesz
pestka56 18:31, 22 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Koreanka specyficzna jest fakt. Ja miałam sporą i ładnie jej się gałązie, równiotko rozkładały jak parasole. Ale kto wie co by ló, gdybym posadziła ich węcej, albo chciała elegancki szpaler. A ciąć się tego nie da, żeby kształtować.
____________________
Kasia
Wiolka5_7 20:29, 22 sty 2017


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ja przycięłam jodłę koreańską w stożek i się pięknie zagęściła,więc ciąć jednak można a nawet trzeba.
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
pestka56 20:32, 22 sty 2017


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
No, patrz A ja bym się bała
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies